Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz…
2020-09-21, 15:21 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach

Violetta Porowska m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne
- Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy myśleć o dobru i interesie Polski – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii na Opolszczyźnie.
Dziś ważą się losy Zjednoczonej Prawicy. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu w sejmie głosowano w sprawie tzw. ustawy futerkowej. Doszło do zgrzytu; projekt został przyjęty ponad podziałami politycznymi (projekt poparła Lewica i część KO), ale koalicjanci PiS nie poparli tej inicjatywy. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry głosowała przeciw, Porozumienie w zdecydowanej większości wstrzymało się. To postawiło pod dużym znakiem zapytania los koalicji rządzącej.

- Losy koalicji są w rękach kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli uwzględnimy fakty obecne, to na tę chwilę koalicji nie ma. Koalicja Zjednoczonej Prawicy zakończyła się w nocy z czwartku na piątek – powiedziała Violetta Porowska z PiS.

- Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy myśleć o dobru i interesie Polski – dodała.

- Twierdzenie, że pokłóciliśmy się o norki, jak niektórzy twierdzą, to jest przesada. To właśnie ta bardzo ważna ustawa, ustawa na miarę potrzeb naszych czasów przelała czarę goryczy – doprecyzowała poseł Porowska.

Dodajmy, że spośród piątki opolskich parlamentarzystów ZP tylko poseł Porowska była „za” ustawą. Posłowie Porozumienia (Kamil Bortniczuk i Marcin Ociepa) wstrzymali się, a Janusz Kowalski (Solidarna Polska) i Katarzyna Czochara (PiS) byli przeciwni. Jaki będzie dalszy los poseł Czochary?

- Zawieszenie oznacza, że na obecną chwilę Katarzyna Czochara nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Zawieszona jest również decyzja co dalej z panią poseł, która została surowo ukarana co wcześniej zapowiadał prezes Jarosław Kaczyński – mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***