Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach…
2020-09-16, 15:20 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole

Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i zmianach muzycznych
- Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od piątku - mówił w Loży Radiowej Piotr Moc, prezes i redaktor naczelny Radia Opole.
Literatura, słuchowiska, opowieści i „złota muzyka” – tak będzie wyglądała jesienna ramówka Radia Opole. O szczegółach opowiadał w Loży Radiowej prezes RO Piotr Moc.

- Przez wiele lat nie produkowaliśmy słuchowisk. W zeszłym roku rozpoczęliśmy skromnie, mieliśmy je dwa, a teraz to kontynuujemy. Ja jestem z tego bardzo zadowolony, że przywracamy tę trudną w odbiorze, ale atrakcyjną formę radiową – podkreślił Moc.

Na naszej antenie będzie okazja usłyszeć gwiazdy zarówno opolskiej sceny teatralnej ale też radiowej i telewizyjnej.

Jednym ze słuchowisk jest „Wotum” Macieja Siembiedy, które jest podzielone na 7 części. – Akcja dzieje się w okolicach Głogówka, a startujemy 9 listopada. Drugim słuchowiskiem jest „Nie każdemu bije dzwon” autorstwa naszych pracowników Marzeny i Jacka Mielcarków. Premiera będzie miała miejsce 5 października – dodaje Piotr Moc.

- Usłyszą Państwo także serial radiowy „Lalkę” Bolesława Prusa, w roli Wokulskiego Adam Woronowicz a Izabeli Łęckiej wystąpi Julia Wieniawa – mówił redaktor naczelny RO.

Nasza rozgłośnia współpracuje także z Polskim Radiem Rzeszów, dzięki któremu będzie okazja szerzej poznać postać kardynała Wyszyńskiego. Pojawią się także nowi prowadzący w piątkowym poranku. Justynie Marcińskiej będzie towarzyszył muzyczny duet Jarecki oraz BRK.
Z Piotrem Mocem rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Zobacz także

2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***