Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o sytuacji na Białorusi oraz…
2020-08-17, 13:56 Autor: Marcin Boczek

Katarzyna Czochara o sytuacji na Białorusi oraz kontroli w urzędzie marszałkowskim

Katarzyna Czochara o polskiej i lokalnej polityce
- To sytuacja, która ma wpływ nie tylko na Białoruś - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara o protestach u naszego sądiada.
Podkreśliła, że wydarzenia u naszego sąsiada będą determinować politykę nie tylko w tym regionie, ale też całej Unii Europejskiej. A nawet światową. Przypomniała, że wiadomo, iż wybory na Białorusi wygrała kandydatka opozycji, ale ich wynik sfałszowano. Natomiast protesty społeczne są tam prowadzone wprawdzie na ogromną skalę, ale w bardzo wyważony, spokojny przebieg.

- Powstał potężny ruch obywatelski – zastrzegła Katarzyn Czochara.

Nasz gość dodał, że wcześniej opozycja kojarzona byłą wyłącznie z inteligencją. Teraz jest to także młodzież, ale są to także robotnicy, czyli niby żelazny elektorat Łukaszenki. Wielu dyrektorów i przedstawicieli kadry zarządzającej przechodzi na stronę protestantów.

Katarzyn Czochara przypomniała, że polskie władze bardzo szybko zareagowały na wydarzenia na Białorusi. Ale co ważniejsze – Polska już udziela pomocy Białorusinom, choćby poprzez politykę wizową, wspieranie białoruskich studentów na polskich uczelniach.

Posłanka wyjaśniła, że w ramach kontroli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbierze kolejne dokumenty, ale też złoży – również w imieniu wiceministra Janusza Kowalskiego, który jest współinicjatorem kontroli – pismo z kolejnymi pytaniami.

Zobacz także

2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***