Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą
2020-08-11, 14:03 Autor: Marcin Boczek

Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą

Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą
- Cały czas pracujemy nad tym, by woda była bezpieczna, przede wszystkim w kąpieliskach i basenach - zastrzegła Aneta Gniazdowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Opolu.
Lecz nie tylko w tych miejscach, bowiem również w miejscach "okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli". To akweny, które nie są kąpieliskami w pełnym tego słowa znaczenia, ani basenami, ale latem po prostu wykorzystywane do ochłody przez na przykład okres miesiąca. Na Opolszczyźnie mamy 12 typowych kąpielisk objętych kontrolami Sanepidu.

- COVID -19 nie jest chorobą wodo zależną – tłumaczyła Aneta Gniazdowska apelując jednocześnie, byśmy na kąpieliskach czy basenach zachowywali wszelkie środki ostrożności. Wiadomo: pływamy bez maseczek, ale na kąpieliska, do szatni wchodźmy w maseczkach, na basenach i plażach zachowujmy odpowiedni dystans do innych wczasowiczów.

Jak kontrolowana jest jakość wody? Próbki pobierają pracownicy Sanepidu, albo wysyłają je administratorzy lub właściciele obiektów. Po analizie laboratoryjnej (wstępne wyniki są po ok. 2-3 dniach) jest wydawana decyzja. Jeśli woda nie jest bezpieczna dla kąpiących – administrator obiektu wzywany jest do usunięcia bakterii czy innych zagrożeń.

Ponadto nasz gość apelował, by wybierając się na kąpielisko, skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej poświęconej właśnie takim obiektom, na której dowiemy się niemal wszystkiego o danym akwenie.

Jedną z przeszkód dla dopuszczenia kąpieliska do użytku jest zakwit sinic. Na szczęście jak na razie na opolskich akwenach w tym roku zakwitu nie odnotowano. Jednak sinice zakwitły już w niektórych nadmorskich kąpieliskach. Ostrożnie więc, bo kontakt z nimi może spowodować obrażenia na skórze, ale także problemy z układem trawiennym. Zwłaszcza u dzieci.

Zobacz także

2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej 2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***