Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą
2020-08-11, 14:03 Autor: Marcin Boczek

Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą

Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą
- Cały czas pracujemy nad tym, by woda była bezpieczna, przede wszystkim w kąpieliskach i basenach - zastrzegła Aneta Gniazdowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Opolu.
Lecz nie tylko w tych miejscach, bowiem również w miejscach "okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli". To akweny, które nie są kąpieliskami w pełnym tego słowa znaczenia, ani basenami, ale latem po prostu wykorzystywane do ochłody przez na przykład okres miesiąca. Na Opolszczyźnie mamy 12 typowych kąpielisk objętych kontrolami Sanepidu.

- COVID -19 nie jest chorobą wodo zależną – tłumaczyła Aneta Gniazdowska apelując jednocześnie, byśmy na kąpieliskach czy basenach zachowywali wszelkie środki ostrożności. Wiadomo: pływamy bez maseczek, ale na kąpieliska, do szatni wchodźmy w maseczkach, na basenach i plażach zachowujmy odpowiedni dystans do innych wczasowiczów.

Jak kontrolowana jest jakość wody? Próbki pobierają pracownicy Sanepidu, albo wysyłają je administratorzy lub właściciele obiektów. Po analizie laboratoryjnej (wstępne wyniki są po ok. 2-3 dniach) jest wydawana decyzja. Jeśli woda nie jest bezpieczna dla kąpiących – administrator obiektu wzywany jest do usunięcia bakterii czy innych zagrożeń.

Ponadto nasz gość apelował, by wybierając się na kąpielisko, skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej poświęconej właśnie takim obiektom, na której dowiemy się niemal wszystkiego o danym akwenie.

Jedną z przeszkód dla dopuszczenia kąpieliska do użytku jest zakwit sinic. Na szczęście jak na razie na opolskich akwenach w tym roku zakwitu nie odnotowano. Jednak sinice zakwitły już w niektórych nadmorskich kąpieliskach. Ostrożnie więc, bo kontakt z nimi może spowodować obrażenia na skórze, ale także problemy z układem trawiennym. Zwłaszcza u dzieci.

Zobacz także

2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***