Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i…
2020-08-10, 14:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i jego orędziu

Violetta Porowska w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
- To wyjątkowe wydarzenie. Prywatnie bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedziała o zaprzysiężeniu prezydenta Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Podkreśliła, że to jeden z takich momentów, których nigdy się nie zapomni. Posłowie koalicji rządzącej byli bardzo wzruszeni. Nie mogli ukryć emocji.

Niestety, zdaniem naszego gościa nie wszyscy posłowie docenili powagę chwili. Niektórzy uroczystość zbojkotowali, inni z kolei zrobili sobie happening. Natomiast tłumaczenie się epidemią często jest traktowane jako wytrych, by nie spełniać pewnych obowiązków. Podczas uroczystości przestrzegane były rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.

- Nie wszyscy posłowie rozumieją, dlaczego zostali wybrani, jaka jest ich misja – zastrzegła Violetta Porowska.

Nasz gość przypomniał, że w swoim orędziu prezydent położył nacisk na kilka filarów, w tym na rodzinę. Nie bez powodu. Rodzina to najważniejsze ogniwo społeczne. Wobec współczesnych trendów światopoglądowych, deklaracja szczególnej troski o rodzinę ma wyjątkowe znaczenie. Zwłaszcza, że prezydent Andrzej Duda wykazał już w poprzedniej kadencji, iż sprawy rodziny są mu szczególnie bliskie.

- Polska nie będzie się rozwijała, jeśli nie będzie miała wielkich inwestycji – oceniła Violetta Porowska nawiązując do kolejnego filaru z orędzia prezydenta.

Tak Centralny Port Komunikacyjny, Przekop Mierzei Wiślanej oraz inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne są niezbędne, by gospodarka naszego kraju miała koła zamachowe.

Zobacz także

2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej 2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***