Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i…
2020-08-10, 14:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i jego orędziu

Violetta Porowska w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
- To wyjątkowe wydarzenie. Prywatnie bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedziała o zaprzysiężeniu prezydenta Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Podkreśliła, że to jeden z takich momentów, których nigdy się nie zapomni. Posłowie koalicji rządzącej byli bardzo wzruszeni. Nie mogli ukryć emocji.

Niestety, zdaniem naszego gościa nie wszyscy posłowie docenili powagę chwili. Niektórzy uroczystość zbojkotowali, inni z kolei zrobili sobie happening. Natomiast tłumaczenie się epidemią często jest traktowane jako wytrych, by nie spełniać pewnych obowiązków. Podczas uroczystości przestrzegane były rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.

- Nie wszyscy posłowie rozumieją, dlaczego zostali wybrani, jaka jest ich misja – zastrzegła Violetta Porowska.

Nasz gość przypomniał, że w swoim orędziu prezydent położył nacisk na kilka filarów, w tym na rodzinę. Nie bez powodu. Rodzina to najważniejsze ogniwo społeczne. Wobec współczesnych trendów światopoglądowych, deklaracja szczególnej troski o rodzinę ma wyjątkowe znaczenie. Zwłaszcza, że prezydent Andrzej Duda wykazał już w poprzedniej kadencji, iż sprawy rodziny są mu szczególnie bliskie.

- Polska nie będzie się rozwijała, jeśli nie będzie miała wielkich inwestycji – oceniła Violetta Porowska nawiązując do kolejnego filaru z orędzia prezydenta.

Tak Centralny Port Komunikacyjny, Przekop Mierzei Wiślanej oraz inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne są niezbędne, by gospodarka naszego kraju miała koła zamachowe.

Zobacz także

2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej 2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***