Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka…
2020-08-03, 18:09 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu

Violetta Porowska "Loża Radiowa" (03.08.2020)
- To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska, szefowa struktur tej partii w regionie.
Jej zdaniem stanowisko marszałka województwa – jednego z 16-tu w Polsce, jest tak ważne, że tej sprawy nie można zamieść pod dywan. Ten urząd powinien być zupełnie transparentny. Zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że marszałek miał świadomość pozaprawnych działań swojego podwładnego.

- Dzisiaj nie powinniśmy zastanawiać się nad marszałkiem Andrzejem Bułą, bo pan marszałek powinien sam złożyć swój urząd - zastrzegła Violetta Porowska tłumacząc, że chodzi także o zaufanie do najwyższego stanowiska samorządowego w regionie.

Zdaniem naszego gościa fakt, że w sejmiku koalicjanci stoją murem za marszałkiem nie najlepiej świadczy o sejmikowej koalicji. I nie chodzi tutaj o dekompozycję koalicji, która może przecież desygnować inną osobę na marszałka województwa.

- To świadczy o tym, że koalicja nie potrafi w prawy sposób załatwić tej sprawy – zastrzegła Violetta Porowska.

Na pytanie, w jaki sposób rząd Zjednoczonej Prawicy zamierza zrestrukturyzować polskie górnictwo, posłanka zastrzegła, że szczegóły tych zmian ustalone zostaną wraz ze stroną związkową i stroną społeczną. Koncyliacyjny sposób rozwiązywania tej sprawy daje gwarancję, że obędzie się bez protestów społecznych. Na pewno nie będzie tak, jak w czasach premier Ewy Kopacz, gdy do górników strzelano gumowymi kulami.

Zobacz także

2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***