Biurowiec, zwany przez miejscowych Manhattanem, został wybudowany w latach 80. i był symbolem snów o potędze, jakie miała komunistyczna władza, która zakładała, że ozimska huta będzie się nadal rozbudowywała. To była epoka, gdy do zakładu należała większość obiektów użyteczności publicznej i rozpoczynano nowe inwestycje, takie jak wielki kompleks basenowy, których nigdy nie ukończono. Przypomnijmy, że Manhattan został właśnie wyburzony.
- A ponieważ w biurowcu było nasze muzeum hutnictwa, musieliśmy je przenieść - mówi Jarosiński. - I tu wielkie podziękowania dla właścicieli Małejpanwi, którzy przekazali nam budynek tzw. nowej dyrekcji, położony blisko wiszącego mostu, Pomnika Historii. To duży budynek, z którego docelowo mogłyby korzystać wszystkie stowarzyszenia.
Dolina Małej Panwi bardzo dba o hutniczą tradycję, na weekend 14 - 16 września zaplanowano trzecie Święto Mostu i Żeliwa (tym razem w Parku Rehdanza) połączone z V Międzynarodowym Sympozjum Miłośników Żeliwa Artystycznego.
Stowarzyszenie promuje też walory turystyczne okolic Małej Panwi - w najbliższa sobotę odbędzie się piąty już Triatlon Turystyczny, który obejmuje trasę od źródeł Małej Panwi pod Woźnikami w woj. śląskim do Ozimka.
- 18 km nordic walking, potem 55 km na rowerze i na finał 15 km kajakiem. Najlepsi pokonują tę trasę w 6 godzin - mówi Jarosiński. - Zainteresowanie było ogromne, po raz pierwszy listę stu uczestników zamknęliśmy na półtora miesiąca przed terminem imprezy.