Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Krzysztof Śmiszek: Konia z rzędem temu, kto zrozumie…
2023-06-02, 18:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Krzysztof Śmiszek: Konia z rzędem temu, kto zrozumie o co chodzi głowie naszego państwa

Krzysztof Śmiszek: Konia z rzędem temu, kto zrozumie o co chodzi głowie naszego państwa
- Jesteśmy w trasie, od dwóch lat Lewica odwiedza małe, średnie, duże miasta, rozmawiamy z mieszkańcami i promujemy nasze programowe rozwiązania w ramach tzw pakietu "Bezpieczna rodzina" - powiedział w Radiu Opole Krzysztof Śmiszek, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy. Dodał, że cała trasa skupia się na rodzinie, jej potrzebach i bezpieczeństwie, którego dzisiaj polskie rodziny tak bardzo potrzebują.
Gość Radia Opole skomentował także poniedziałkową decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji do spraw zbadania wpływów rosyjskich, oraz dzisiejszą (02.06) propozycję nowelizacji tejże ustawy.

Prezydent proponuje zmiany w składzie komisji - nie parlamentarzyści a eksperci; odwołania miałyby być rozpatrywane przez sądy powszechne zamiast sądów administracyjnych; zamiast środków zaradczych (zakaz kandydowania, pełnienie funkcji) opinia komisji, że dana osoba nie daje rękojmi należytego wykonywania czynności w interesie publicznym.

- Konia z rzędem temu, kto zrozumie o co chodzi głowie naszego państwa - powiedział Krzysztof Śmiszek. Poseł Nowej Lewicy stwierdził, że ustawę najpierw się czyta, a potem podpisuje, a nie odwrotnie.

Pytany o to, czy proponowane przez prezydenta zmiany w ustawie spowodują, że będzie ona konstytucyjna (o niezgodności z ustawą zasadniczą mówili konstytucjonaliści a także Biuro Legislacyjne Sejmu) powiedział:

- Dzisiaj Lewica złożyła projekt ustawy o tym, że uchylamy wszystkie przepisy tej ustawy dwa, czy trzy dni temu. Nie potrzebujemy żadnej komisji, niczego to nie rozwiąże - uważa poseł Nowej Lewicy Krzysztof Śmiszek. Pytał, co przez ostatnie osiem lat robiło Prawo i Sprawiedliwość w tej sprawie. - Na 4 miesiące przed wyborami przypomnieli sobie, że Putin mógł mieszać w polskiej polityce, to jest grubymi nićmi szyte.

Pytany o niedzielny marsz organizowany w Warszawie przez Platformę Obywatelską powiedział, że będzie to pokaz siły opozycji.

- Ten marsz, nie jest już marszem Tuska, nie jest marszem Platformy Obywatelskiej. To marsz wkurzonych obywateli, którzy nie godzą się na manipulowanie przy najświętszej sprawie dla demokracji jaką są wybory. Nie wiem, czy zmieni on sytuację polityczną, natomiast wiem, że Polacy pokażą niezgodę na łamanie podstawowych zasad demokracji - podkreślał Krzysztof Śmiszek.

Zobacz także

2023-09-21, godz. 18:00 O sytuacji na rynku pracy w Europie oraz skutkach statystycznego starzenia się pracowników Kto w Europie pracuje najdłużej i dlaczego niektóre dane mogą zaskakiwać? Czym zachęcić osoby, którym przysługuje prawo przejścia na emeryturę do pozostania… » więcej 2023-09-20, godz. 18:15 Antoni Konopka o kampanii, lasach i sporze z Ukraińcami - Proponujemy myślenie zdroworozsądkowe. Przebijamy się z naszym programem, tak żeby po 15 października nie powiedzieć: "jakiego myśmy tutaj wyboru dokonali?"-… » więcej 2023-09-20, godz. 18:01 Tomasz Ognisty o "lokalnej półce" i ukraińskim rolnictwie - Sieci handlowe oczywiście boją się tego tematu, ale my jako związek pójdziemy dalej! - w ten sposób Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności Rolników… » więcej 2023-09-19, godz. 18:05 Władysław Kosiniak-Kamysz o konflikcie z Ukrainą o zboże -Niekontrolowany napływ zboża, owoców miękkich i innych produktów zachwiał bezpieczeństwem producentów czyli rolników i konsumentów. Konsumentów dlatego… » więcej 2023-09-18, godz. 14:32 Włodzimierz Skalik krytycznie o polityce imigracyjnej i raportach NIK - Okazuje się, że Konfederacja, która przestrzegała przed wieloma bardzo niebezpiecznymi zjawiskami, przed złymi decyzjami rządzących, miała racje, choć… » więcej 2023-09-18, godz. 18:15 Senator Jerzy Czerwiński o brutalizacji polityki i prognozach powyborczych - Brutalność nie daje efektów. Ludzie tym się nudzą jeśli nie usłyszą argumentów, jeśli nie usłyszą liczb, dat, faktów, po prostu odejdą od telewizorów… » więcej 2023-09-20, godz. 13:38 Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Kto ponosi za niego odpowiedzialność i jakie… » więcej 2023-09-13, godz. 12:03 Tomasz Pawłuszko o szczycie Trójmorza W Bukareszcie odbył się w ostatnich dniach szczyt Inicjatywy Trójmorza,któremu na miejscu przyglądał się opolski naukowiec dr Tomasz Pawłuszko z Uniwersytetu… » więcej 2023-09-15, godz. 18:30 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o aferze wizowej, sondażach wyborczych i pewnym spocie, który okazał się hitem in… Czy afera wizowa da paliwo wyborcze opozycji? Ile jest prawdy w doniesieniach o wielkiej skali nadużyć na tym polu? Kto wygrywa starcie programowe na miesiąc… » więcej 2023-09-14, godz. 12:24 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (12.09.2023) W magazynie spraw międzynarodowych "Spięcie" o tym, czym żyje scena polityczna w USA, gdzie trwają polityczne przetargi o to, kto będzie w wyścigu prezydenckim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »