Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Marcin Ociepa o centrum sercowo naczyniowym i politycznym…
2023-05-15, 18:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa o centrum sercowo naczyniowym i politycznym chuliganie

Marcin Ociepa o centrum sercowo naczyniowym i politycznym chuliganie
- Jestem bardzo zbudowany, pełna sala, ponad 200 osób mieści się w auli Politechniki. Świetna rozmowa o służbie zdrowia - powiedział Marcin Ociepa.

W sobotę (13.05) odbyła się konferencja programowa OdNowy. Padło tam hasło stworzenia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym centrum sercowo-naczyniowego.
- Temat utworzenia centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu wybrzmiał szczególnie mocno. Cieszę się, że przyjechał wiceminister zdrowia Piotr Bromber, bo my potrzebujemy dzisiaj sojuszników, tak jak ich potrzebowaliśmy, kiedy udało się utworzyć kierunek lekarski - dodał.

Jak mówił gość Radia Opole, to projekt na 350 mln złotych, którego realizacja może potrwać około 5 lat.

- Być możne nawet trochę wcześniej, bo to wszystko zależy od sytuacji rynkowej i konkretnych naborów, bo mówimy o projekcie gigantycznym. 350 mln zł, całkowicie nowa infrastruktura sprawi, że USK na nowo się przeobrazi - stwierdził Marcin Ociepa.

- To projekt i temat strategiczny, ale mamy też dużo potrzeb jeśli chodzi o infrastrukturę drogową. Potrzebujemy obwodnicy Brzegu, Strzelec Opolskich, rozwiązań drogowych wokół Grobnik, Grodźca.

- Temat obwodnicy południowej Opola to temat numer jeden i o tym także rozmawialiśmy. Apel, który wybrzmiał na konferencji programowej wybrzmiał, że konieczne jest dokończenie tego "ringu" wokół. Deklaruję, że w tej kwestii chcę być aktywny i skuteczny.

Wiceminister Ociepa odniósł się także do sprawy billboardów zapraszających na konferencję programową, które przez polityków opozycji zostały uznane za plakaty wyborcze. Mają być także niezgodne z uchwałą krajobrazową obowiązującą w Opolu.

- Billboardy wynajmuje agencja reklamowa, przyjmuje zlecenie, ma swoje instalacje. Jeżeli są nielegalne, to grzecznie pytam, dlaczego były legalne przed konferencją, a w momencie kiedy pojawił się tam Marcin Ociepa one stały się nielegalne.

- Witold Zembaczyński te zarzuty stawiał stojąc na tle samochodu oklejonego własnym nazwiskiem z szyldem partyjnym i on jeździ tym po województwie opolskim. Rozumiem, że on może prowadzić kampanię wyborczą. Zdaje się, że na ul. Reymonta wisi jego billboard zapraszający do biura poselskiego, tak samo wiszą banery posła Kostusia - mówił w Radiu Opole Marcin Ociepa.

Nazwał także posła Zembaczyńskiego chuliganem politycznym.
- To jakim językiem się posługuje, jakie metody stosuje klasyfikuje go do chuliganów politycznych. Osiem gwiazdek to już jest upadek cywilizacyjny. Albo rozmawiamy i budujemy jakąś kulturę cywilizacyjną relacji między sobą, albo się wyzywamy.

Zobacz także

2024-09-26, godz. 19:00 O tym jak pomagać przedsiębiorcom po powodzi w debacie "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" Organizacje pracodawców apelują o udzielenie "realnej" pomocy przedsiębiorcom zalanym przez powódź. Co to jednak znaczy w obecnych warunkach "realna" pomoc?… » więcej 2024-09-25, godz. 19:00 Genowefa Prorok o bezpieczeństwie żywnościowym po powodzi i pomocy dla opolskich rolników (25.09.2024) Ośrodki doradztwa rolniczego zostały wyznaczone przez resort rolnictwa do pełnienia roli koordynatorów pomocy dla rolników poszkodowanych przez powódź… » więcej 2024-09-24, godz. 19:00 Kiedy nyski szpital wznowi pracę? Czy lecznica była dobrze zabezpieczona przed powodzią? Artur Kamiński w Radiu Opole… Szpital w Nysie wciąż liczy nie tylko straty, które spowodowała woda, ale także darowizny, które pozwolą mu powrócić do normalnej pracy. Jak dziś wygląda… » więcej 2024-09-24, godz. 19:00 Tomasz Zeman o działaniach samorządu województwa w obliczu powodzi (24.09.2024) Co najmniej 10 milionów złotych przeznaczy samorząd województwa na walkę ze skutkami powodzi. Do kogo i na jakie zadanie trafią te pieniądze i w jaki jeszcze… » więcej 2024-09-23, godz. 10:05 „Patrzyć na ręce można tym, którzy coś robią” - Katarzyna Czochara w Radiu Opole (23.09.2024) Czy w poprzednich latach zrobiono wystarczająco dużo, by zapobiec tegorocznej powodzi? Czy podejmowano próby współpracy z Czechami i dlaczego rząd Zjednoczonej… » więcej 2024-09-23, godz. 12:15 Podsekretarz stanu Katarzyna Nowakowska o wsparciu dla powodzian Nie deklaracje, ale konkretne decyzje i dostępne środki pomocy dla pokrzywdzonych w powodzi ludzi były tematem rozmowy z podsekretarz stanu w Ministerstwie… » więcej 2024-09-20, godz. 20:07 Starosta brzeski Jacek Monkiewicz o sytuacji w powiecie i wyzwaniach na przyszłość O to, gdzie w powiecie brzeskim utrzymuje się najtrudniejsza sytuacja powodziowa pytaliśmy brzeskiego starostę Jacka Monkiewicza. Pojawił się wątek strat… » więcej 2024-09-21, godz. 12:00 Opolscy rolnicy zmagają się ze stratami po powodzi. Oczekiwania na pomoc i przyszłe wsparcie Opolscy rolnicy liczą straty po powodzi. Już wiadomo, że będą one szły w dziesiątki milionów, jeśli nie więcej. Jakiej pomocy rolnicy oczekują na już… » więcej 2024-09-19, godz. 19:00 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" (19.09) o pomocy pracownikom i przedsiębiorcom z terenów zalanych w… Jak skutecznie pomóc pracownikom i przedsiębiorcom z terenów, które ucierpiały podczas powodzi? Czy wystarczy deklaracja pomocy finansowej czy też powinien… » więcej 2024-09-18, godz. 19:00 Trudna sytuacja opolskich szkół i wsparcie dla poszkodowanych wskutek szkód powodziowych - Marek Leśniak gościem popołudniowego… Wicekurator oświaty w Opolu Marek Leśniak, w popołudniowym programie Radia Opole poinformował o skutkach powodzi, która dotknęła 235 placówek edukacyjnych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »