Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego…
2022-11-21, 17:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu, demokracji i przyszłorocznych wyborach

Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu, demokracji i przyszłorocznych wyborach
W "Otwartym Mikrofonie" gościem była poseł i przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 53 Violetta Porowska.
Pytana o to, co jej zdaniem było najważniejsze w dwugodzinnym wystąpieniu prezesa partii powiedziała, że dla niej to słowa o demokracji i konserwatyzmie.

- Gorąca, serdeczna, dynamiczna atmosfera. Wszyscy mówili, że nie było nudy. Publiczność reagowała, pokazywała emocje - powiedziała poseł Porowska.

- Najważniejsze, że padły z ust pana prezesa bardzo ważne słowa. Dla mnie, oprócz tych związanych z demaskacją wizji pseudodemokracji opozycji, był bardzo ważny wątek dla mnie, że ten pogląd (konserwatywny - red.) podzielają także młodzi ludzie. Na sali było bardzo młodych ludzi.

Poseł Porowska odniosła się także do wypowiedzi posła Wilczyńskiego w pierwszej części programu. Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej nazwał Jarosława Kaczyńskiego, cytując tygodnik "Polityka", "królem bzdur".

- Serce boli, że poseł najświętszej Rzeczypospolitej nazywa bzdurami stwierdzenia, które mówią o niepodległości, suwerenności Polski. Jeżeli dla posła te kwestie są bzdurami, to znaczy, że nie powinien być posłem. To potwierdza, że to opcja niemiecka, nawet nie ukryta - stwierdziła poseł Violetta Porowska.

Zobacz także

2022-12-23, godz. 17:30 Alicja Gawinek prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o prawach wolontariuszy Z prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych Alicją Gawinek rozmawiamy o tym, na co powinien zwrócić uwagę wolontariusz angażując się… » więcej 2022-12-23, godz. 17:05 "Polityczny obraz tygodnia" - Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia polityczne m.in. wizytę prezydenta… W tym tygodniu redaktor Magdalena Ogórek skupiła się na przyjeździe Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy do Stanów Zjednoczonych. To byla bardzo ważna… » więcej 2022-12-22, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (22.12.2022) W debacie nasi komentatorzy dyskutowali na temat pomysłu zrównania emerytur ZUS i KRUS, a także o 4-dniowym tygodniu pracy. Coraz częściej słyszymy o sytuacjach… » więcej 2022-12-21, godz. 17:01 Z Adrianem Surowcem i Dominiką Laskowską-Mrocheń z MOPR o pieczy zastępczej Od nowego roku zmienia się wiele przepisów, w tym dotyczące pieczy zastępczej. Przykładowo, od stycznia wzrosną wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych… » więcej 2022-12-21, godz. 17:30 Marek Pietruszka o staraniach Strzeleczek o przywrócenie praw miejskich Strzeleczki rozpoczynają starania o przywrócenie praw miejskich. To może nastąpić 1 stycznia 2024 roku. Pozyskanie praw miejskich wiąże się m.in. ze spełnieniem… » więcej 2022-12-21, godz. 11:45 „Co tam panie w polityce?” - posłuchaj komentarza Piotra Goćka W kolejnej odsłonie cyklu „Co tam panie w polityce?” Piotr Gociek skomentował najważniejsze wydarzenia polityczne, wśród nich m.in. unijne porozumienie… » więcej 2022-12-19, godz. 17:00 Tomasz Kostuś o ostatnich wydarzeniach w Sejmie W dzisiejszym "Otwartym mikrofonie" gościem był poseł Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej, z którym prowadząca powróciła do ostatnich wydarzeń w Sejmie… » więcej 2022-12-19, godz. 17:00 Violetta Porowska o ostatnich wydarzeniach w Sejmie W dzisiejszym "Otwartym mikrofonie" gościem była posłanka Violetta Porowska z Prawa i Sprawiedliwości, z którą prowadząca powróciła do ostatnich wydarzeń… » więcej 2022-12-16, godz. 17:00 Red. Magdalena Ogórek o targach wokół KPO, wecie prezydenta i... rekordowych cenach za polską sztukę - To, co się dzieje wokół polskiego KPO jest niewiarygodne! - mówi red. Magdalena Ogórek, komentując ostatnie wydarzenia związane z kwestionowaniem przez… » więcej 2022-12-16, godz. 17:45 Alicja Gawinek o świątecznym wolontariacie Prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zwróciła uwagę, że nadchodzący okres świąteczny to nadal czas wytężonej pracy dla wolontariuszy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »