Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego…
2022-11-21, 17:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselskiej

Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselskiej
Gościem Otwartego Mikrofonu był poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński.
W programie komentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który w niedzielę gościł w Kędzierzynie-Koźlu. Rozmawialiśmy także o obywatelskim projekcie ustawy o finansowaniu procedury in vitro, a także o skierowanej na posła skardze do Komisji Etyki Poselskiej.
Poseł Ryszard Wilczyński skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że Platforma Obywatelska to partia niemiecka, powiedział, że jest on "królem bzdur" powołując się na okładkę tygodnika "Polityka".

Odniósł się także do wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości o tym, że Polska nie powinna przyjmować waluty euro.
- Jarosław Kaczyński nie ma pojęcia, czym jest euro - powiedział poseł PO. - W tej chwili Polska nie spełnia żadnego z 4 kryteriów przyjęcia tej waluty.

Poseł Wilczyński przybliżył także ideę jakiej przyświeca obywatelski projekt ustawy o finansowaniu in vitro, pod którym Platforma Obywatelska zbiera podpisy.

Pytany o losy skargi skierowanej na jego osobę do Komisji Etyki Poselskiej przez Sławomira Kłosowskiego, po wypowiedzi w Niedzielnej Loży Radiowej w Radiu Opole, poseł Wilczyński powiedział, że otrzymał informację, że Komisja sprawą się nie zajmie.

Zobacz także

2022-11-21, godz. 17:30 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu, demokracji i przyszłorocznych wyborach W "Otwartym Mikrofonie" gościem była poseł i przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 53 Violetta Porowska. » więcej 2022-11-18, godz. 17:00 Magdalena Ogórek w politycznym podsumowaniu tygodnia Temat związany z eksplozją rakiety tuż przy granicy Polski z Ukrainą zdominował podsumowanie tygodnia red. Magdaleny Ogórek. - To tragedia przede wszystkim… » więcej 2022-11-18, godz. 17:50 Alicja Gawinek o wolontariacie seniorów - Nie ma ludzi niepotrzebnych! - zapewnia Alicja Gawinek, prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, zachęcając seniorów do wstępowania… » więcej 2022-11-18, godz. 17:00 Marek Tomków o szczepieniach, brakach leków i bezpieczeństwie lekowym -Mówimy o bezpieczeństwie energetycznym. Mówimy o ropie, mówimy o gazie, energii elektrycznej. To jest odmieniane na wszystkie przypadki. A tak rzadko mówimy… » więcej 2022-11-17, godz. 17:03 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" (17.11.2022) Eksperci Narodowego Banku Polskiego spodziewają się w nadchodzących latach stopniowego spadku inflacji oraz spowolnienia gospodarczego. Mimo tego, w ich ocenie… » więcej 2022-11-16, godz. 17:30 Jacek Boczar z Nadleśnictwa Opole o wilkach w lasach, sprzedaży drewna opałowego i o tym, gdzie można nabyć dzicz… - Widać zwiększone zainteresowanie tzw. chrustem, czyli drewnem, które trzeba sobie samemu "wyrobić" w lesie w postaci gałęzi - potwierdza Jacek Boczar z… » więcej 2022-11-16, godz. 17:10 Rafał Bartek o pieniądzach na nauczanie języka niemieckiego - Jestem przeciwnikiem mówienia o symetrii i asymetrii w relacjach państwowych, gdy mowa o mniejszościach. A tu dodatkowo mamy do czynienia z nieporównywalnością… » więcej 2022-11-15, godz. 17:05 O zaskoczeniu po wyborach w USA i negocjacjach z Brukselą Ireneusz Prochera rozmawiał z Piotrem Goćkiem w cyklu "Co… Jaka lekcja dla polskiej polityki płynie z wyborów uzupełniających w USA? Jak wpłyną na dalszą karierę polityczną D.Trumpa? To jedna z kwestii poruszanych… » więcej 2022-11-14, godz. 18:40 Wiceminister MON Marcin Ociepa o programie zbrojeniowym i sojuszach strategicznych - Trzeba podejść do tematu z wielką pokorą, bo mówimy o wielkich pieniądzach, ale jest jedna rzecz droższa od najdroższych zakupów. Tą rzeczą jest wojna… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »