Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2020-09-19, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Głogówek: Agata Szymczewska powraca na Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena!

Agata Szymczewska [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
Agata Szymczewska [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora]
Wiolonczelista Bartosz Koziak wspólnie z pianistką Agnieszką Kozło wystąpili w drugim dniu 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Artyści zaprezentowali m.in. dwie sonaty, zarówno Karola Szymanowskiego, jak i patrona festiwalu. W programie pojawiła się także kompozycja Sergieja Rachmaninowa. Dziś (19.09) natomiast na festiwalu, oprócz dzieł Ludwiga van Beethovena i Karola Szymanowskiego usłyszymy także utwór Stanisława Moniuszki. Tym razem jednak w programie znajdą się wyłącznie kwartety smyczkowe.
- To będzie jeden z najbardziej oczekiwanych koncertów tego festiwalu - przyznaje Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku. - Wystąpi Agata Szymczewska, która już miała już okazję grać w Głogówku. To było dwa lata temu, kiedy występowała z Filharmonią Opolską i odegrany był wtedy koncert skrzypcowy Beethovena. Natomiast tym razem Agata Szymczewska pojawi się w swoim składzie kwartetowym pod nazwą Szymanowski Quartet. Oczywiście my się na ten koncert bardzo cieszymy, ja osobiście chyba najbardziej na ten Kwartet smyczkowy C-dur op. 37 Karola Szymanowskiego, o którym Jarosław Iwaszkiewicz powiedział, że tam jest największy żar południa, jaki Szymanowskiemu w ogóle mógł się przytrafić. Myślę, że na te przedjesienne czasy, na takie rzeczy warto przyjść.

Dodajmy, że koncert ten odbędzie się w Kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Głogówku. Początek dzisiejszego (19.09) wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, o godzinie 19:00. Wstęp jest bezpłatny, należy jednak pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i konieczności zakrywania ust oraz nosa podczas koncertu.
Kinga Markowska

Zobacz także

2021-07-26, godz. 13:28, Kultura i rozrywka Przed nami nocne, wiolonczelowe granie - "Late Night Bach" już dziś (26.07) w Nysie Wiolonczelowa muzyka Johanna Sebastiana Bacha zabrzmi dziś (26.07) wieczorową porą w barokowych wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nysie. Będzie to trzeci z sześciu zaplanowanych w tym roku koncertów 8… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25, Kultura i rozrywka Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną. Pochodząca z Opola gitarzystka klasyczna Paulina Garlińska, a także znany… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00, Kultura i rozrywka Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej części zainaugurowanej w środę (21.07) 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej… » więcej 2021-07-20, godz. 18:45, Wiadomości z regionu Na wydziale jazzu w Nysie ruszyły egzaminy wstępne. "Trzeba mieć coś w głosie. Coś charakterystycznego, pięknego" Na wydziale jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie rozpoczęły się egzaminy wstępne. Ich zaliczenie jest przepustką do studiowania na specjalizacji wokalistyka i instrumentalistyka. » więcej 2021-07-20, godz. 11:30, Kultura i rozrywka Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa wraca do Nysy. Nie zabraknie nowości, ale będą też tradycyjne elementy Od środy (21.07), przez nieco ponad tydzień, Nysa po raz ósmy stanie się nieformalną, wiolonczelową stolicą Europy. Wszystko za sprawą Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW), stworzonej przez kwartet wiolonczelowy Polish Cello… » więcej
78798081828384
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »