Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2022-06-23, 13:28

Zakuka w Dobrym Graniu z debiutancką płytą „Kukułeczka”

Zakuka w Dobrym Graniu z debiutancką płytą „Kukułeczka”
Grupa Zakuka, w której skład wchodzi nasza koleżanka redakcyjna Żaneta Plotnik-Krumpietz, wydaje w Dzień Ojca i wigilię Nocy Świętojańskiej debiutancki album "Kukułeczka". Na płycie znalazły się ludowe utwory ze Śląska Opolskiego przedstawione we współczesnych aranżacjach Kuby Mitoraja. W audycji posłuchaliśmy przedpremierowo obszernych fragmentów wydawnictwa i porozmawialiśmy z jego twórcami.
2022-06-10, 13:58

Lub Jazztet w Dobrym Graniu!

Lub Jazztet [fot. Aleksandra Statkiewicz]
Lub Jazztet [fot. Aleksandra Statkiewicz]
"Łapacz snów" to tytuł debiutanckiego albumu Lub Jazztet. Na płycie znalazły się sławne standardy jazzowe i mniej znane utwory. Grupa postanowiła też zarejestrować autorski utwór. Saksofonista Mirosław Sanecki i perkusista Jarosław Rybka zdradzili kulisy powstawania wydawnictwa.
2022-06-10, 13:17

Natalia Kukulska o płycie "MTV Unplugged"

Natalia Kukulska, koncert „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje”, 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 58. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Natalia Kukulska, koncert „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje”, 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 58. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Natalia Kukulska to bez wątpienia jedna z najbardziej zapracowanych polskich artystek. Doświadczona wokalistka dołączyła w zeszłym roku do zaszczytnego grona wykonawców, którzy wystąpili w cyklu "MTV Unplugged". Porozmawialiśmy o płycie z zapisem wyjątkowego wydarzenia i poznaliśmy kulisy powstawania nietuzinkowych akustycznych aranżacji.
2022-06-08, 10:20

Marta Zalewska w "Dobrym Graniu Radia Opole" (07.06.2022)

Marta Zalewska w "Dobrym Graniu Radia Opole"
Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany „Marta Zalewska". Jest wokalistką, kompozytorką, producentką, multiinstrumentalistką i autorką tekstów. 7 czerwca Marta Zalewska z zespołem wystąpiła w Studiu M im. SBB. Tuż przed koncertem porozmawialiśmy z artystką w audycji "Dobre Granie Radia Opole".
2022-06-02, 11:51

Roman Szczepanek zaprasza na koncerty w klubokawiarni OPO

Roman Szczepanek [fot. Marek Bohdan]
Roman Szczepanek [fot. Marek Bohdan]
Roman Szczepanek od ponad dekady organizuje w Opolu koncerty, które elektryzują fanów kultury niezależnej. Dzięki jego staraniom do stolicy regionu przyjechali m.in. Courtney Barnett, Neil Landstrumm czy Warhaus. Niestrudzony promotor muzyki przygotował kolejne niespodzianki. W czerwcu w klubokawiarni OPO wystąpią Sean Nicholas Savage i TOPS. Porozmawialiśmy o zbliżających się wydarzeniach.
2022-05-27, 14:35

Natalia Krakowiak o singlu "Inaczej"

okładka singla "Inaczej" Natalii Krakowiak
okładka singla "Inaczej" Natalii Krakowiak
Mimo że Natalia Krakowiak to wokalistka z rozległym doświadczeniem scenicznym, artystka dopiero niedawno podzieliła się ze światem swoim debiutanckim solowym singlem. Poznaliśmy kulisy powstawania "Inaczej". Porozmawialiśmy o współpracy z Patrykiem Kumórem i Dominikiem Buczkowskim-Wojtaszkiem, odnajdywaniu siebie we własnych piosenkach i artystycznych planach.
2022-05-20, 19:01

Darek Kozakiewicz tuż przed koncertem w Studiu M im. SBB

Darek Kozakiewicz tuż przed koncertem w Studiu M im. SBB
Rodzima legenda gitary Darek Kozakiewicz z koncertem w Studiu M im. SBB, na którym wykona przekrojowy repertuar z albumu, który został zarejestrowany w Radiu Opole.

Przypomnijmy: artysta muzyczną karierę rozpoczął w zespołach Fatum i Pięciu. Potem nagrał album "Blues" z zespołem Breakout, a w maju 1972 roku przeszedł do hardrockowej grupy Test. Współpracował z mnóstwem artystów i z niejednym zespołem, a najbardziej znany jest jako gitarzysta zespołu Perfect.
2022-05-20, 00:05

Darya w Dobrym Graniu!

okładka singla "My Own Man" Daryi
okładka singla "My Own Man" Daryi
Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszej autorskiej płyty Daryi. Doświadczona wokalistka opowiedział o singlach, które zwiastują "HOMEMADE". Porozmawialiśmy również o producenckim doświadczeniu artystki, koncertowym interpretowaniu premierowego repertuaru oraz współpracy z Red Onem, Bilalem "The Chefem" i Janem Smoczyńskim. Zapowiedzieliśmy też występ Daryi w ramach Dni Opola.
2022-05-06, 22:26

Litza o albumie "Omega"

Luxtorpeda, koncert „Scena Alternatywna TVP Kultura — Alternatywny Rock” , 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 58. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Luxtorpeda, koncert „Scena Alternatywna TVP Kultura — Alternatywny Rock” , 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 58. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
"Omega" to prawdopodobnie najbardziej bezkompromisowe wydawnictwo w dyskografii Luxtorpedy. Rober "Litza" Friedrich stawia najnowszy album poznaniaków w jednym rzędzie z tak ważnymi płytami ze swojej przeszłości jak "Fairplay" Flapjacka, "Infernal Connection" Acid Drinkers czy "Porozumienie ponad podziałami" Kazika na Żywo. Gitarzysta opowiedział o nagrywaniu "Omegi". Rozmowę jednak zaczęliśmy od trwającej reaktywacji Flapjacka.
2022-05-06, 21:45

Natalia Przybysz o płycie "Zaczynam się od miłości"

Natalia Przybysz [fot. Silvia Pogoda]
Natalia Przybysz [fot. Silvia Pogoda]
"Zaczynam się od miłości" to wyjątkowa pozycja w dyskografii Natalii Przybysz. Artystka wraz ze swoim zespołem stworzyła muzykę do niezaśpiewanych do tej pory tekstów Kory. Na płycie znalazły się też dwa autorskie utwory Natalii. Wokalistka opowiedziała o powstawaniu albumu. Porozmawialiśmy o aranżowaniu gospelowych chórów, pracy z energią twórczą Kory i wykorzystywaniu jej skreślonych zdań.
1234567

Zobacz także

2022-06-23, godz. 13:28 Zakuka w Dobrym Graniu z debiutancką płytą „Kukułeczka” Grupa Zakuka, w której skład wchodzi nasza koleżanka redakcyjna Żaneta Plotnik-Krumpietz, wydaje w Dzień Ojca i wigilię Nocy Świętojańskiej debiutancki… » więcej 2022-06-10, godz. 13:58 Lub Jazztet w Dobrym Graniu! "Łapacz snów" to tytuł debiutanckiego albumu Lub Jazztet. Na płycie znalazły się sławne standardy jazzowe i mniej znane utwory. Grupa postanowiła też… » więcej 2022-06-10, godz. 13:17 Natalia Kukulska o płycie "MTV Unplugged" Natalia Kukulska to bez wątpienia jedna z najbardziej zapracowanych polskich artystek. Doświadczona wokalistka dołączyła w zeszłym roku do zaszczytnego grona… » więcej 2022-06-08, godz. 10:20 Marta Zalewska w "Dobrym Graniu Radia Opole" (07.06.2022) Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany… » więcej 2022-06-02, godz. 11:51 Roman Szczepanek zaprasza na koncerty w klubokawiarni OPO Roman Szczepanek od ponad dekady organizuje w Opolu koncerty, które elektryzują fanów kultury niezależnej. Dzięki jego staraniom do stolicy regionu przyjechali… » więcej 2022-05-27, godz. 14:35 Natalia Krakowiak o singlu "Inaczej" Mimo że Natalia Krakowiak to wokalistka z rozległym doświadczeniem scenicznym, artystka dopiero niedawno podzieliła się ze światem swoim debiutanckim solowym… » więcej 2022-05-20, godz. 19:01 Darek Kozakiewicz tuż przed koncertem w Studiu M im. SBB Rodzima legenda gitary Darek Kozakiewicz z koncertem w Studiu M im. SBB, na którym wykona przekrojowy repertuar z albumu, który został zarejestrowany w Radiu… » więcej 2022-05-20, godz. 00:05 Darya w Dobrym Graniu! Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszej autorskiej płyty Daryi. Doświadczona wokalistka opowiedział o singlach, które zwiastują "HOMEMADE". Porozmawialiśmy… » więcej 2022-05-06, godz. 22:26 Litza o albumie "Omega" "Omega" to prawdopodobnie najbardziej bezkompromisowe wydawnictwo w dyskografii Luxtorpedy. Rober "Litza" Friedrich stawia najnowszy album poznaniaków w jednym… » więcej 2022-05-06, godz. 21:45 Natalia Przybysz o płycie "Zaczynam się od miłości" "Zaczynam się od miłości" to wyjątkowa pozycja w dyskografii Natalii Przybysz. Artystka wraz ze swoim zespołem stworzyła muzykę do niezaśpiewanych do tej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »