Ekstraklasa piłkarska - Puszcza - Warta 1:0 (opis2)

Puszcza Niepołomice – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Żółta kartka – Puszcza Niepołomice: Tomasz Wojcinowicz, Hubert Tomalski, Artur Siemaszko, Kamil Zapolnik; Warta Poznań: Jędrzej Grobelny.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 2 301.

Puszcza Niepołomice: Oliwier Zych - Ioan-Calin Revenco, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wojcinowicz, Roman Jakuba - Hubert Tomalski (66. Artur Siemaszko), Michał Walski, Jakub Serafin, Wojciech Hajda, Lee Jin-hyun (80. Jakub Bartosz) - Kamil Zapolnik.

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru – Tomas Prikryl (76. Kacper Przybyłko), Filip Borowski (82. Stefan Savic), Mateusz Kupczak, Jakub Kiełb (76. Dario Vizinger) - Miguel Luis (82. Michał Kopczyński), Adam Zrelak (31. Marton Eppel), Kajetan Szmyt.

Dla obydwu zespołów było to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Gospodarze w 8. minucie zdobyli bramkę po rozegraniu rzutu rożnego i strzale Łukasza Sołowieja, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Analiza VAR tej sytuacji trwała prawie trzy minuty. Po kolejnym rzucie rożnym Puszczy bliski powodzenia był Roman Jakuba. Obrońca Puszczy posłał piłkę tuż nad poprzeczką.

Potem inicjatywę przejęła Warta. Goście nie wypracowali sobie jednak dobrej okazji bramkowej, choć kilka razy zakotłowało się w polu karnym Puszczy.

Gospodarze bliscy objęcia prowadzenia byli w 42. minucie. Po wrzucie z autu i błędzie Jędrzeja Groblenego, który wypuścił piłkę z rąk, strzał Romana Jakuby zablokował Mateusz Kupczak. Dobitka Huberta Tomalskiego była niecelna. W doliczonym czasie gry Grobelny miał sporo problemów z zatrzymaniem strzałów Jakuby i Kamila Zapolnika. Potem jeszcze Bogdan Tiru zatrzymał zmierzającą do bramki piłkę, kopniętą przez Tomasza Wojcinowicza.

Gospodarze dopięli swego chwilę po przerwie. Jakub Kiełb tuż przed linią pola karnego sfaulował Jakuba Serafina. Rzut wolny mocnym, precyzyjnym strzałem po ziemi wykorzystał Michał Walski.

W 59. minucie Kamil Zapolnik popisał się efektownym strzałem z przewrotki, ale kapitalną interwencją popisał się Grobelny.

Warta dopiero kwadrans przed końcem oddała groźny strzał, ale Oliwier Zych nie dał się zaskoczyć Luisowi Miguelowi. Końcówka była bardzo emocjonująca. Zych obronił strzały Kajetana Szmyta i Kupczaka. Z kolei Grobelny nogą odbił piłkę kopniętą przez Artura Siemaszkę. W 90. minucie goście byli bardzo bliscy wyrównania. Po główce Martona Eppela piłka odbiła się od poprzeczki.

Po meczu piłkarze Puszczy byli niezwykle szczęśliwi. Wywalczone trzy punkty mogą okazać się bezcenne w walce o utrzymanie.

Grzegorz Wojtowicz (PAP)

gw/ krys/

2024-06-06, godz. 09:30 Strefa Gazy/ Szpital: co najmniej 36 osób zginęło w izraelskim ostrzale szkoły UNRWA Co najmniej 36 osób zginęło w nocy ze środy na czwartek w izraelskim ostrzale budynku szkoły UNRWA w środkowej części Strefy Gazy - poinformowała AFP… » więcej 2024-06-06, godz. 09:30 Radom/ Nocny pożar supermarketu Policja będzie ustalać przyczyny nocnego pożaru supermarketu Biedronka w Radomiu - powiedziała PAP rzeczniczka radomskiej policji Justyna Jaśkiewicz. Spaleniu… » więcej 2024-06-06, godz. 09:30 French Open - Sabalenka zmagała się z kłopotami żołądkowymi Białoruska tenisistka Aryna Sabalenka przekazała, że podczas ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu zmagała się kłopotami żołądkowymi… » więcej 2024-06-06, godz. 09:20 Atmosfera ziemska zatrzymuje dwa razy więcej ciepła niż w 1993 r Atmosfera Ziemi zatrzymuje obecnie ponad dwukrotnie więcej ciepła w porównaniu z 1993 r., co budzi rosnące zaniepokojenie naukowców - informuje pismo „Earth… » więcej 2024-06-06, godz. 09:10 Deloitte: blisko połowa młodych Polaków zaniepokojona zmianami klimatu Ponad połowa Polaków z pokolenia 'Z' i 45 proc. millenialsów w ostatnim miesiącu odczuwało niepokój w związku ze zmianami klimatu - wynika z opublikowanego… » więcej 2024-06-06, godz. 09:10 Dokonano przełomowego odkrycia odnośnie chorób immunologicznych Naukowcy zauważyli, że jeden gen odkrywa kluczową rolę w powstawaniu nieswoistych zapaleń jelit i wielu innych chorób autoimmunologicznych. Odkrycie może… » więcej 2024-06-06, godz. 09:10 Czechy/ Inspekcja kolejowa i policja wyjaśniają okoliczności katastrofy pociągu w Pardubicach Czeska policja i inspekcja kolejowa wyjaśniają okoliczności katastrofy kolejowej, w której zginęły cztery osoby, a 27 z obrażeniami trafiło do szpitali… » więcej 2024-06-06, godz. 09:10 Chiny/ MSZ: konsultacje polityczne z Ukrainą w sprawie sytuacji w tym kraju Specjalny przedstawiciel Chin ds. Eurazji Li Hui spotkał się z wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy Andrijem Sybihą - powiadomiło w czwartek chińskie… » więcej 2024-06-06, godz. 08:50 Szef BBN: bulwersujące zatrzymanie żołnierzy za strzały ostrzegawcze z powodu braku przepisów (opis) Szef BBN Jacek Siewiera podkreślił, że do bulwersującego zatrzymania żołnierzy za strzały ostrzegawcze na granicy doszło z powodu braku przepisów regulujących… » więcej 2024-06-06, godz. 08:50 Śpiewała dla Izraela na Eurowizji, teraz zagra w serialu twórców „Faudy” Firma Yes Studio, która wyprodukowała takie serialowe hity jak „Fauda” i „Shtisel”, dołączyła do grona producentów ośmioodcinkowego futurystycznego… » więcej