Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-04, 13:30 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Chodzi o to, aby oderwać się od codzienności". Seniorzy spotkali się z okazji Światowego Dnia Inwalidy [ZDJĘCIA]

Ponad 800 seniorów bierze udział w obchodach Światowego Dnia Inwalidy [fot. Alisa Yakubovska]
Ponad 800 seniorów bierze udział w obchodach Światowego Dnia Inwalidy [fot. Alisa Yakubovska]
Wspólne śpiewanie, taniec, a przede wszystkim integracja. Ponad 800 seniorów z całego województwa bierze udział w wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Inwalidy. Są one organizowane w Opolu przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Związek zrzesza około 17 tysięcy seniorów z całego regionu.
- Co roku od 10 lat razem z samorządem województwa opolskiego organizujemy takie duże spotkanie, żeby wszyscy nasi członkowie mogli się razem bawić, porozmawiać - mówi Bogusław Sałatyński, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów województwa opolskiego.

- Na Opolszczyźnie jest bardzo wielu seniorów, emerytów, rencistów i inwalidów. Ideą funkcjonowania tego związku jest to, aby udzielać tym ludziom wsparcia i pomocy. Najbardziej te osoby potrzebują dobrego słowa, wyluzowania, wyrwania się z pieleszy domowych i tego typu spotkań, zabawy.

- Bardzo się cieszę, że w naszym regionie istnieje taki związek, bo on zrzesza seniorów z 17 oddziałów - dodaje Andrzej Buła, marszałek regionu.

- My też zdecydowaliśmy, że w tym roku przekażemy 300 tysięcy złotych na wsparcie remontowe, meblowe, biurowe tych 17 oddziałów, dlatego że ja widzę, jakie są braki deficyty, potrzeby. Mogę też powiedzieć, że w przyszłym roku będziemy to kontynuować.

Seniorów do zabawy nie trzeba było zachęcać. Jak mówili Radiu Opole, dla nich to idealna okazja do poznania się bliżej i wymieniania doświadczeniami.

- Jest to fantastyczne, że można poznać nowych ludzi, nowe osoby, zaprzyjaźnić się, pobyć z nimi i dowiedzieć się nowych rzeczy. - Bawimy się bardzo dobrze, wspaniale. - Wesoło, świetnie, jesteśmy zadowolone. Nie tracimy czasu na bzdury, na seriale. - Bardzo dobrze nam jest, bo jesteśmy między ludźmi i wesoło nam jest. Wspólnie śpiewamy, tańczymy, wszystko jest dobrze.

Dodajmy, że w tym roku hasło obchodów brzmiało: "Bądźmy życzliwi i otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych".
Bogusław Sałatyński
Andrzej Buła
Seniorzy

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »