Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-20, 15:02 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Mamy młode dusze". Do piątku Opolem rządzą seniorzy [ZDJĘCIA]

26. Opolskie Dni Seniora [fot. Jędrzej Łuczak]
26. Opolskie Dni Seniora [fot. Jędrzej Łuczak]
Seniorzy przejęli rządy w Opolu. Ruszyły 26. Opolskie Dni Seniora. W tym roku mają one charakter królewski, bo takie też jest ich hasło - "Po królewsku". Wybrany został król i królowa, zatańczony został również na opolskim rynku taniec dworski, a w kolejnych dniach nie zabraknie balów, zwiedzania zamków, czy trochę aktywności na świeżym powietrzu.
- Opole potrzebuje innowacyjności, wyobraźni i dobrego humoru, a tego wszystkiego dostarczają nam seniorzy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który został mianowany przez seniorów na króla.

- Bardzo się cieszę, że oddałem rządy królewskie, tak sobie to wymyślili seniorzy, w ich ręce, bo Opole dzięki temu przez najbliższe dni będzie miastem naprawdę bardzo pomysłowym, wesołym, radosnym, a o to przede wszystkim nam chodzi.

Na królową wybrana została Irena Bota, która - jak podkreśla - bardzo się cieszy z nominacji i ma nadzieję, że da radę w rządzeniu.

- Będziemy rządzić mądrze, sprawiedliwie. Zadbamy przede wszystkim o naszych seniorów. Będziemy się pięknie bawić, tańczyć, śpiewać. Jutro (21.05) mamy gry miejskie. Będziemy na pewno przykładem dobrego społeczeństwa, także nasze królestwo diamentowe będzie wzorem dla innych królestw.

A seniorzy zabawy, tańców i śpiewów już się nie mogą doczekać. Jak mówili naszej reporterce, czasu na odpoczynek nie będzie.

- Zabawa ma być dworska, więc w dworskim stylu ubiory i tańce. - Cały tydzień obowiązkowo. - Czyli co od rana do wieczora seniorzy na mieście? - Prawie tak. Kilka godzin na sen zostawimy. - Będzie po królewsku. Nie ma innej opcji. - Są diamenty, teraz jeszcze tylko dobry humor, zabawa i wystarczy. Zawsze mamy młode dusze. - Czy panowie są gotowi na szaleństwa z paniami? - Jasne, że tak. Będzie zabawa na całego. - Oczywiście, że tak, jak najbardziej. Szalejemy już dużo lat. W niedzielę po nieszporach będzie odpoczynek.

Dodajmy, że Dni Seniora potrwają do piątku (24.05), a pełny program można znaleźć na stronie internetowej opole.pl.
Arkadiusz Wiśniewski
Irena Bota
Seniorzy

Wiadomości z regionu

2024-07-15, godz. 17:01 Kot sprawcą kolizji. Przewożony bez zabezpieczenia zwierzak zdekoncentrował kierowcę Do tego zdarzenia doszło na trasie z Nysy do Przełęku. 20-letni kierowca osobówki zjechał z drogi i uderzył w latarnię. » więcej 2024-07-15, godz. 17:00 Wyremontowany "Lipsk" ma być gotowy w październiku 2025 roku [ZDJĘCIA] Budynek 'Lipsk' przy ul. Sosnkowskiego w Opolu nabiera kształtu i nowoczesnego wyglądu. Choć gotowa jest już elewacja, to do ostatecznego zakończenia prac… » więcej 2024-07-15, godz. 16:32 Kolizja dwóch samochodów na DK45. Dostawczy przewoził butle z gazem Do tego zdarzenia doszło wczesnym popołudniem w okolicy Bierdzan na drodze krajowej nr 45. » więcej 2024-07-15, godz. 16:30 Ruszył remont obwodnicy Opola. Jest zmiana organizacji ruchu Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj (15.07) rozpoczęły się prace na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2024-07-15, godz. 16:00 Kierowców czeka ruch wahadłowy na DK46 w sąsiedztwie autostrady Będzie ruch wahadłowy na drodze krajowej 46 w sąsiedztwie autostrady A4 i obwodnicy Niemodlina. » więcej 2024-07-15, godz. 15:30 Więziennicy świętowali na zamku w Brzegu. "Społeczeństwo coraz bardziej dostrzega, że to potrzebna służba" Awanse na wyższe stopnie, medale i podziękowania za dotychczasową pracę. W ten sposób strażnicy więzienni obchodzili dziś (15.07) swoje święto. Na Zamku… » więcej 2024-07-15, godz. 15:17 Sinice znów dają o sobie znać na zbiorniku w Ligocie Górnej obok Kluczborka. Zakaz kąpieli Znów nie można kąpać się w zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej. » więcej 2024-07-15, godz. 14:45 Przyszli studenci najchętniej wybierają kierunek lekarski i informatykę na opolskich uczelniach Prawie dziewięć tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Opolskim, a ponad trzy na Politechnice Opolskiej. Obie uczelnie zakończyły właśnie pierwszą… » więcej 2024-07-15, godz. 12:40 Będzie kara, ale najpierw... ekspertyza. Co dalej ws. cisu z opolskiego Zaodrza Wykonawcy zewnętrznej ekspertyzy dotyczącej stanu cisu rosnącego przy ulicy Niemodlińskiej szuka Urząd Miasta Opola. To będzie podstawa do ukarania winnych… » więcej 2024-07-15, godz. 11:55 Zamiast 6 osób, było... 14. Przeładowany bus zatrzymany na A4 Mandat karny oraz zabrane prawo jazdy - tym dla młodego kierowcy busa skończyło się spotkanie z mundurowymi na opolskim odcinku autostrady A4. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »