Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-04, 16:37 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Trzeba się liczyć z każdym groszem". Pracownicy jednej z firm walczą o podwyżki

Akcja protestacyjna Snop Automotive w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Akcja protestacyjna Snop Automotive w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
- Podwyżka płac o co najmniej 750 złotych - tego domaga się część pracowników zakładu Snop Automotive Opole. Dziś (04.06) przed zakładem zorganizowali protest, w którym wyrazili swoje niezadowolenie na działania ze strony pracodawcy. Jak mówią, ich prośby są ignorowane.
- Dążymy i będziemy dążyć do skutku, aby warunki pracy i finansowe się poprawiły - mówi Jacek Duraj ze Związku Zawodowego Pracowników Metalowcy Organizacja Międzyzakładowa.

- Żądamy od pracodawcy podwyżek płacy. Jesteśmy po trzech spotkaniach i na dziś jesteśmy w dużym impasie. Pracodawca swoje propozycje wyraził łącznie ze wszystkim składnikami do wynagrodzenia na kwotę 350 złotych. My stoimy na stanowisku 750 złotych. Pracodawca uważa, że wynagrodzenie pracowników jest wysokie, a inflacja jest na tyle niska, że nasze żądania są bezpodstawne.

- Zarabiamy zdecydowanie za mało. Nie godzimy się już na takie pensje - dodają strajkujący pracownicy.

- Jesteśmy gotowi do dalszej negocjacji z dyrekcją. Mamy nadzieję, że podejmie z nami rozmowy, bo to, co w tej chwili oferuje, to jest mało. Nie ma co gadać. - Będziemy negocjować, żeby jakieś podwyżki były, ale nie takie jak teraz pan dyrektor proponuje. Za niedługo to nas najniższa krajowa dogoni. - Nie ma żadnych rezultatów, trzeba walczyć do końca. Miejmy nadzieję, że coś wywalczymy. - Jadąc na zakupy trzeba się liczyć z każdym groszem. Nie da się inaczej, bo ta wypłata jest jaka jest i jest ciężko.

Dyrektor zakładu poinformował, że sprawy nie będzie komentować do czasu zakończenia negocjacji.
Jacek Duraj
Pracownicy

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »