Radio Opole » Kraj i świat
2023-05-30, 21:40 Autor: PAP

Słowacja/ Michaił Chodorkowski uważa, że nie dojdzie do zmiany reżimu w Rosji, dopóki żyje Putin (korekta)

Zdaniem znanego krytyka Kremla Michaiła Chodorkowskiego w Rosji nie dojdzie do zmiany reżimu, dopóki żyje Władimir Putin. Chodorkowski uczestniczył we wtorek w międzynarodowej konferencji Globsec zorganizowanej w Bratysławie.

W Rosji - co podkreślił Chodorkowski - istnieje prywatny reżim, który koncentruje różne siły. "Prawdopodobieństwo, że po jego (Putina) śmierci ktoś będzie w stanie utrzymać to wszystko w równowadze, jest dość niskie" - dodał. Powiedział też, że na sytuację w Rosji mogą wpłynąć siły zbrojne Ukrainy. "Jeśli Ukrainie uda się osiągnąć coś, co będzie postrzegane przez rosyjskie społeczeństwo jako zwycięstwo Ukrainy lub porażka Putina, prawdopodobieństwo, że patrioci zabiją Putina, dramatycznie wzrośnie" - powiedział. Zdaniem Chodorkowskiego największym zagrożeniem dla Putina są osoby znajdujące się w otoczeniu prezydenta Rosji.


Chodorkowski uznał także, że z rozwiązaniem problemów wynikających z agresji Rosji na Ukrainę będzie musiała uporać się „postputinowska Rosja”, która będzie musiała przy tym zaryzykować cały swój kapitał. Podkreślił, że Ukraina będzie integralna terytorialnie, a Rosja będzie musiała kompensować jej straty wojenne.


Zdziwił się, że niektórzy w Rosji twierdzą, że „bez Putina” może być tylko gorzej. „Co może być gorszego? Prowadzimy agresywną wojnę z sąsiednim krajem. Grozimy bronią jądrową. W kraju panuje dyktatura. Co może być gorszego? Nie wiem” - powiedział i dodał, że jeżeli Putin mógłby zrobić coś jeszcze bardziej złego, to z pewnością by to zrobił.


Z Bratysławy Piotr Górecki (PAP)


ptg/ tebe/


Kraj i świat

2023-09-24, godz. 16:30 Prezes PiS: Poprzednia władza w ciągu 8 lat wykazała niebywałą wręcz nieudolność w każdej dziedzinie Poprzednia władza w ciągu ich 8 lat wykazała niebywałą wręcz nieudolność w każdej dziedzinie i pokazała, że jest w stanie pójść tak daleko, by pozwolić… » więcej 2023-09-24, godz. 16:30 Wielkopolskie/ 50-letniemu skoczkowi nie otworzył się spadochron - mężczyzna zginał na miejscu 50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile (woj. wielkopolskie). Z nieznanych przyczyn mężczyźnie… » więcej 2023-09-24, godz. 16:30 Paryż - siatkarki Brazylii i Dominikany wywalczyły kwalifikację olimpijską Siatkarki Brazylii pokonały Japonię 3:2 w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego w Tokio i uzyskały awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wystąpi w nich… » więcej 2023-09-24, godz. 16:30 Prezydent: dzięki sile tradycji i wspólnego działania wierzę, że Polska przetrwa kolejne stulecia (opis) Dzięki sile wynikającej z tradycji i wiary, że Polak potrafi - byleby tylko działać wspólnie i razem - wierzę, że Polska przetrwa kolejne stulecia budując… » więcej 2023-09-24, godz. 16:20 Kosowo/ Atak uzbrojonych mężczyzn na policjantów i prawosławny klasztor, nie żyje policjant i jeden z napastnikó… Uzbrojeni mężczyźni ukryli się w klasztorze, zginął policjant i jeden z napastników: w niedzielę sytuacja w północnym Kosowie jest chaotyczna, Kosowo… » więcej 2023-09-24, godz. 16:20 J. Kaczyński: nie można oddać ani metra kwadratowego, bronić się trzeba na granicy Nasze stanowisko jest jasne. Bronić trzeba się na granicy. Nie można oddać ani metra kwadratowego, a tym bardziej nie można oddać bardzo znacznej części… » więcej 2023-09-24, godz. 16:20 J. Wojciechowski dziękował rolnikom za bezpieczeństwo żywnościowe Polski i międzynarodowe(krótka6) Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski dziękował podczas niedzielnych warszawskich dożynek prezydenckich rolnikom za to, że zapewniają bezpieczeństwo… » więcej 2023-09-24, godz. 16:10 MŚ w kajakarstwie górskim - Brytyjczycy Woods i Clarke najlepsi w kayak crossie Brytyjczycy Kimberley Woods i Joseph Clarke zdobyli w kayak crossie złote medale mistrzostw świata w kajakarstwie górskim w Lee Valley pod Londynem. Z Polaków… » więcej 2023-09-24, godz. 16:00 Ekstraklasa piłkarska - Ruch - Raków 1:3 (do przerwy) Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 1:3 do przerwy Bramki: 1:0 Tomasz Wójtowicz (7), 1:1 Dawid Drachal (20), 1:2 Dawid Drachal (28), 1:3 Dawid Drachal (42)… » więcej 2023-09-24, godz. 15:40 Wielkopolskie/ 26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim (pow. złotowski, woj. wielkopolsk… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »