Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-28, 17:40 Autor: PAP

MKiŚ: wiceminister Małgorzata Golińska o kwestiach środowiskowych na polsko-rumuńskich konsultacjach międzyrządowych (komunikat)

- Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje:


Dziedzictwo przyrodnicze Polski i Rumunii, adaptacja lasów do zmian klimatu oraz niszczenie przez Rosję przyrody i środowiska Ukrainy to tematy rozmowy wiceminister klimatu i środowiska Małgorzaty Golińskiej z wiceministrem środowiska, wód i leśnictwa Rumunii Ionut Sorin Banciu. Spotkanie odbyło się 28 marca 2023 r. w Bukareszcie, w ramach polsko-rumuńskich konsultacji międzyrządowych, pod przewodnictwem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.


Wiceminister zwróciła uwagę, jak ważna jest jedność i solidarność krajów unijnych w celu zakończenia niepotrzebnej i nieuzasadnionej wojny w Ukrainie.


"Spotykamy się dziś po ponad roku od momentu rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wojna, która toczy się za naszą granicą, ma ogromnie niszczycielski wpływ na wszystkie aspekty gospodarki, w tym również na środowisko naturalne" – podkreśliła Małgorzata Golińska, Główny Konserwator Przyrody.


Podczas spotkania wiceministrowie poruszyli także zagadnienia dot. unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności oraz przepisów w zakresie obudowy zasobów przyrodniczych. Jak zaznaczyła wiceminister, prowadzenie zrównoważonej polityki oraz współpraca na rzecz ochrony i rozwoju zagrożonych obszarów stanowią dla Polski jeden z priorytetów w zakresie środowiska.


"Cieszymy się, że Polska i Rumunia wspierają się w dążeniach do ochrony środowiska naturalnego naszego regionu. Jestem przekonana, że dzisiejsze rozmowy będą stanowić doskonałą płaszczyznę pogłębienia dalszej współpracy i inicjowania nowych wspólnych przedsięwzięć" – dodała wiceszefowa resortu klimatu i środowiska.


UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


kom/ mick/ mmu/


Kraj i świat

2023-06-02, godz. 10:20 Gliński: przygotowany przez IAM Polski Pawilon - nagrodzony medalem na otwarciu London Design Biennale Przygotowany przez Instytut Adama Mickiewicza Polski Pawilon został nagrodzony medalem na otwarciu London Design Biennale - poinformował w piątek wicepremier… » więcej 2023-06-02, godz. 10:20 USA podejmują działania odwetowe po wycofaniu się Rosji z traktatu New START Stany Zjednoczone ogłosiły w czwartek działania odwetowe po tym, jak Rosja w lutym bieżącego roku wycofała się z porozumienia o redukcji zbrojeń strategicznych… » więcej 2023-06-02, godz. 10:10 Ministerstwo sportu i turystyki przekazało stanowisko w sprawie Marciniaka do UEFA Przekazaliśmy oficjalne stanowisko Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie sędziego Szymona Marciniaka do UEFA - resort poinformował na Twitterze. » więcej 2023-06-02, godz. 10:10 Wiceminister obrony Ukrainy dla PAP.PL: wystrzeliwanie rakiet w samo serce Kijowa, to dowód na to, że dla Rosji moralność… Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, gdzie spadną odłamki po zestrzelonych rosyjskich rakietach. Trafiają nie tylko w bloki mieszkalne, ale też w szkoły czy… » więcej 2023-06-02, godz. 10:00 Gliński: dzielenie Polski poprzez nienawiść i złe emocje - najlepsza droga do realizacji planów Putina Dzielenie Polski przez polską opozycję. Dzielenie Polski poprzez nienawiść i złe emocje, to jest najlepsza droga do realizacji planów Putina - powiedział… » więcej 2023-06-02, godz. 10:00 AFP: Prezydent Macron nie widzi obecnie możliwości pożytecznej dyskusji z Putinem Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w czwartek podczas szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Mołdawii, że nie widzi na tym etapie „pożytecznej… » więcej 2023-06-02, godz. 10:00 Gdańsk/ W piątek rozpoczyna się Trzydniowe Święto Wolności i Praw Obywatelskich Trzydniowe Święto Wolności i Praw Obywatelskich rozpoczyna się w Gdańsku. W programie m.in. konferencja 'Solidarni w rozwoju' w ECS, koncert 'Pokolenia Wolności'… » więcej 2023-06-02, godz. 09:50 Litwa/ Marszałek Sejmu RP: chcemy wzmocnić polski głos w sprawach obronności i europejskiego bezpieczeństwa Chcemy wzmocnić polski głos w sprawach obronności i europejskiego bezpieczeństwa; parlamenty mają tu swoją rolę i cieszymy się, że została ona dostrzeżona… » więcej 2023-06-02, godz. 09:40 French Open - Świątek jak już ogląda tenis, to tylko swoje mecze 'Jakbym miała oglądać mecze, to przede wszystkim oglądałabym swoje' - powiedziała PAP Iga Świątek. W wielkoszlemowym French Open w Paryżu Polka broni… » więcej 2023-06-02, godz. 09:40 Uzbekistan/ Prezydent planuje opuścić dotychczasową stolicę Taszkent i przenieść się do nowej Prezydent położonego w Azji Centralnej Uzbekistanu postanowił zbudować nową stolicę i przenieść tam wszystkie urzędy; obecna stolica - Taszkent - ma zostać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »