Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-16, 14:33 Autor: Mariusz Majeran

25-lecie Teatru Ekostudio w Opolu. To jedyny prywatny teatr w regionie [ZDJĘCIA]

25. lat Teatru Ekostudio w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
25. lat Teatru Ekostudio w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Były życzenia, kwiaty, prezenty, wspomnienia, piosenki i muzyka grana na żywo, okolicznościowa wystawa i tort. A wszystko z okazji 25-lecie istnienia Teatru Ekostudio w Opolu. To pierwszy i jak na razie jedyny prywatny teatr na Opolszczyźnie.
Na scenie wystąpili: Żaneta Plotnik-Krumpietz, Łukasz Szuba, Wacław Masłyk i zespół Take Style.

- Najpierw powstały przedstawienia plenerowe i grupa teatralna. Graliśmy w plenerze, w muzeach i bibliotece. Nie mieliśmy siedziby - mówi założyciel i właściciel teatru Andrzej Czernik. - Tutaj jest miejsce, gdzie robimy normalne przedstawienia. Nadal szukam miejsc, jak jest tylko możliwość, żeby uruchomić jakieś miejsca w przestrzeni, czy miasta, kopalni czy innych, to uruchamiam. Przez ten czas to było tak różnie. Wzloty i upadki, spotkania z ludźmi, sponsorami, szukanie pieniędzy, losy ludzkie. To naprawdę jest na długą opowieść.

W różnych przedsięwzięciach, także plenerowych bierze udział opolski zespół muzyczny Take Style.

- Oj graliśmy w różnych miejscach, i na scenie i na dachu - mówi założyciel zespołu Arkadiusz Czyżewski. - To są bardzo trudne rzeczy, ponieważ Andrzej Czernik jest bardzo wymagającym reżyserem. Wymaga od nas rzeczy, które są trudne - granie na drzewie, fortepian w wodzie, improwizowanie zupełnie w pustej przestrzeni. To są rzeczy trudne, ale to jest dla nas wyzwanie.

Najnowszym plenerowym przedsięwzięciem teatru są sekundowe scenki na przejściu dla pieszych, grane przy zielonym świetle drogowej sygnalizacji.
Andrzej Czernik
Arkadiusz Czyżewski

Kultura i rozrywka

2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej 2024-07-15, godz. 14:30 Taniec groove w Miejscu X w Opolu. Zabawa i spontaniczność Tańcem groove można cieszyć się bezpłatnie w Miejscu X w Opolu przez cały lipiec. To forma taneczna, która nie wymaga znajomości kroków. Coś dla tych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:32 Pewny termin i lista wykonawców. Są szczegóły kluczborskiego festiwalu reggae Listę wykonawców na festiwal 'Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae' potwierdziło Centrum Kultury w Kluczborku. Tegoroczną edycję imprezy z jamajskimi… » więcej 2024-07-15, godz. 06:10 Muzyczna uczta dla różnych melomanów na placu Wolności w Opolu [ZDJĘCIA] Koncerty promenadowe w Opolu cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem w niedzielne popołudnie usłyszeliśmy 'przebój' muzyki klasycznej - Cztery pory… » więcej 2024-07-14, godz. 16:59 Opolska Sieć Mentorów rozpoczęła pierwsze warsztaty edukacyjno-kulturalne Opolscy liderzy wywodzący się z szeregu działań organizowanych w ramach opolskiego 'EDUKO' biorą udział w nowym projekcie kulturowym Opolska Sieć Mentorów… » więcej 2024-07-12, godz. 20:00 „Farska Stodoła” zaprasza w swoje progi. Wiejskie muzeum prezentuje śląskie dziedzictwo regionalne Bogate zbiory Izby Muzealnej „Farska Stodoła' w Biedrzychowicach będzie można zobaczyć w niedzielę (14.07). Ekspozycja prezentuje tradycyjne wyposażenie… » więcej 2024-07-12, godz. 19:30 Ilustragan 8 na przystankach komunikacji publicznej w Opolu Ilustragan to cykliczny projekt Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, prezentujący twórczość ilustratorską studentów, absolwentów i wykładowców oraz… » więcej 2024-07-11, godz. 21:32 Powódź z 1997 roku oczami archiwistów Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na nową wystawę, prezentującą ratowanie akt, które zostały zalane podczas 'powodzi tysiąclecia' w 1997 roku. » więcej 2024-07-11, godz. 16:26 Gmina Jemielnica z prestiżową nagrodą Gmina Jemielnica z Europejską Złotą Nagrodą Odnowy Wsi 2024 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »