2023-03-19, 21:20 Autor: PAP

Liga niemiecka - porażka Bayernu, Borussia Dortmund liderem

Piłkarze Bayernu Monachium przegrali na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:2 w 25. kolejce niemieckiej ekstraklasy. "Byliśmy gorszym zespołem" - przyznał trener gości Julian Nagelsmann. Liderem jest Borussia Dortmund, która w sobotę pokonała FC Koeln aż 6:1.

Broniący tytułu Bawarczycy prowadzili do przerwy w Leverkusen po golu Joshuy Kimmicha, ale w drugiej połowie gospodarze zdobyli dwie bramki, obie z rzutów karnych po strzałach Exequiela Palaciosa. Reprezentant Argentyny wyrównał w 55. minucie, a zwycięstwo "Aptekarzom" zapewnił 18 minut później.

Trener Bayernu był po meczu krytyczny wobec swojego zespołu.

"Nie zasłużyliśmy na prowadzenie w pierwszej połowie. Nie mieliśmy takiej aktywności z piłką, jaką prezentowaliśmy w ostatnich tygodniach" - przyznał Nagelsmann.

"Jeżeli chodzi o rzuty karne dla rywali, były prawidłowe. Zasłużyliśmy na porażkę, ponieważ byliśmy gorszym zespołem" - dodał.

Bayern, którego seria zwycięstw zakończyła się na trzech (a czterech, licząc z Ligą Mistrzów), zajmuje w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 52 punktów.

Na pozycję lidera awansowała Borussia Dortmund - 53. Dzień wcześniej piłkarze BVB pokonali u siebie FC Koeln aż 6:1.

Po dwa gole dla BVB strzelili doświadczony Marco Reus oraz wracający do formy po bardzo poważnych problemach zdrowotnych Iworyjczyk Sebastien Haller. Po jednym trafieniu dołożyli Portugalczyk Raphael Guerreiro i Holender Donyell Malen.

Goście odpowiedzieli tylko bramką Daviego Selke, dopiero przy stanie 0:4.

Na trzecią pozycję, po niedzielnym zwycięstwie 2:0 nad Eintrachtem Frankfurt, awansował Union Berlin - 48. Natomiast na czwartą spadł RB Lipsk - 45.

W sobotę piłkarze z Lipska niespodziewanie przegrali 0:1 na wyjeździe z walczącym o utrzymanie VfL Bochum Jacka Góralskiego (Polaka nie było w kadrze na to spotkanie).

Dla kibiców RB Lipsk ta porażka to kolejny cios w ciągu kilku dni. We wtorek ich drużyna przegrała na wyjeździe aż 0:7 z Manchesterem City w 1/8 finału Ligi Mistrzów.(PAP)

bia/ pp/

2024-07-03, godz. 09:20 Szejna: Lewica na dniach złoży wniosek o uchylenie immunitetu Morawieckiemu Myślę, że Lewica na dniach złoży wniosek o uchylenie immunitetu b. premierowi Morawieckiemu, w związku z wyrokiem NSA, dotyczącym wyborów korespondencyjnych… » więcej 2024-07-03, godz. 09:10 Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Te festiwale muzyczne są najciekawsze dla Polaków [mapa] (MediaRoom) Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko… » więcej 2024-07-03, godz. 09:10 Szef MSZ: na szczycie w Waszyngtonie będziemy zabiegać o utworzenie w Bydgoszczy jednostki NATO i wzmocnienie flanki… Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział w Radiu Zet, że na szczycie NATO w Waszyngtonie polska delegacja będzie zabiegać o utworzenie w Bydgoszczy jednostki… » więcej 2024-07-03, godz. 09:10 Platforma NIQ Activate teraz dostępna w Microsoft Azure Marketplace (MediaRoom) Klienci Microsoft Azure z całego świata zyskują dostęp do NIQ Activate, aby móc wykorzystać potencjał Azure w zakresie skalowalności, niezawodności i… » więcej 2024-07-03, godz. 09:00 Sikorski: nacjonaliści mają Polskę i patriotyzm na ustach, ale uważają, że to obowiązuje tylko plemiennie Nacjonaliści mają Polskę i patriotyzm na ustach, ale uważają, że to obowiązuje tylko plemiennie, tzn. Polska jest Polską tylko wtedy, gdy oni są u władzy… » więcej 2024-07-03, godz. 09:00 Beskidy/ Warunki na szlakach dobre; po deszczach miejscami ślisko Warunki na szlakach turystycznych w Beskidach są dobre, choć po wielodniowych opadach może pojawić się na nich błoto. Poranek dość chłodny, około 10… » więcej 2024-07-03, godz. 09:00 W. Brytania/ Wybory do Izby Gmin - zmiana rządu i polityczne trzęsienie ziemi Choć zmiana rządu w Wielkiej Brytanii po czwartkowych wyborach do Izby Gmin i powrót Partii Pracy do władzy po 14 latach w opozycji jest przesądzony, to głosowanie… » więcej 2024-07-03, godz. 09:00 Sikorski: cokolwiek Niemcy teraz wypłacą, to będzie nieskończenie więcej niż to, co uzyskał PiS Każda suma porównana z zero jest nieskończona, więc cokolwiek Niemcy teraz wypłacą, to będzie nieskończenie więcej niż to, co uzyskał PiS, bo uzyskał… » więcej 2024-07-03, godz. 08:50 Kazachstan/ W Astanie rozpoczął się szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy Dwudniowy szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW), politycznego sojuszu zrzeszającego Chiny, Rosję i część państw azjatyckich, rozpoczął się… » więcej 2024-07-03, godz. 08:40 Polenergia i Equinor z umowami na transport i instalację fundamentów oraz morskich stacji dla projektów Bałtyk 2 i… Polenergia i Equinor podpisały umowy na transport i instalację fundamentów oraz morskich stacji elektroenergetycznych dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3… » więcej