Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-28, 17:11 Autor: Adam Wołek

Łączy nas A4. Wspólna akcja drogowa pięciu rozgłośni regionalnych Polskiego Radia [ZDJĘCIA, FILM]

Łączy nas A4. Wspólna akcja drogowa pięciu rozgłośni regionalnych PR
Łączy nas A4 - to akcja pięciu rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Tradycyjnie pracowaliśmy z kolegami z Radia Wrocław, Radia Katowice, Radia Kraków i Radia Rzeszów. Nasi reporterzy patrolowali autostradę i informowali o ruchu, utrudnieniach oraz wypadkach.
- Autostrada to najbardziej komfortowy trakt, ale trzeba wziąć pod uwagę zagrożenia - mówi sierż sztab. Marta Białek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Opolski odcinek A4 faktycznie jest bardzo bezpieczny i nie notujemy tu wielu zdarzeń. Trzeba jednak pamiętać, że autostrada to jezdnia, którą poruszamy się dużymi prędkościami.

- Opolski fragment jest pięknie wyremontowany. Po naszej stronie wygląda to gorzej - mówi dziennikarz Radia Katowice Marcin Kazek-Wielgus. - Drogowcy cały czas pracują przy bramkach na wysokości Gliwic, ale to nie są jedyne prace, które toczą się u nas. Mamy też front robót między Katowicami, a Mysłowicami. Trwa remont fragmentu jezdni. Jest zwężka i zmiana organizacji ruchu.

I o ile opolski odcinek nie jest sola w oku kierowców ciężarówek, to pozostałe już tak.

- Tragedia na tej autostradzie. Korki, remonty, jeździć się odechciewa. Tu na opolskim jest luźno, ale dalej? Korki na granicach w Jędrzychowicach czy Olszynie - utyskuje jeden z napotkanych kierowców.

- I jeszcze wprowadzili ten bezsensowny zakaz wyprzedzania przez ciężarówki - dodaje drugi kierowca TIR-a.

A4 jest najdłuższą autostradą w Polsce. Ma prawie 700 kilometrów.
Marta Białek
Marcin Kazek-Wielgus
Kierowcy ciężarówek

Wiadomości z regionu

2024-07-13, godz. 23:19 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Hanuszowie. Droga krajowa zablokowana Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło kilka minut po godz. 22 na odcinku drogi krajowej DK 46 Opole - Nysa w Hanuszowie. Są poszkodowani. Na miejscu… » więcej 2024-07-13, godz. 18:14 Historia jak żywa. Grupy rekonstrukcyjne spotkały się w Nysie Od wczesnych Słowian do II wojny światowej. Tak wygląda w niedzielę krajobraz nyskiej Reduty Kardynalskiej. » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Jeszcze w tym roku w budynku strzeleckiego starostwa pojawi się winda Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich doczeka się windy. Do tej pory jedynym udogodnieniem dla osób starszych czy poruszających się na wózkach był podjazd… » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Noc znowu może być burzowa. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Opolskie dalej pozostaje w zasięgu burz. Wrocławskie biuro IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. możliwych burz oraz silnych opadów deszczu. » więcej 2024-07-13, godz. 16:01 Ruszyło koszenie rzepaku. Na razie plony poniżej przeciętnej Po jęczmieniu ozimym przyszedł czas na zbiory rzepaku i kukurydzy. W opinii rolników z północy województwa i powiatu krapkowickiego plony zapowiadają się… » więcej 2024-07-13, godz. 15:04 "Złota Kosa" w Piątkowicach zgromadziła tłumy. Tradycja trzyma się mocno [ZDJĘCIA] To już 22. raz spotkali się Piątkowicach zawodnicy, których specjalnością jest żniwowanie tradycyjnymi metodami. Zmagali się o Złotą Kosę. Do rywalizacji… » więcej 2024-07-13, godz. 14:36 "Z nami bezpiecznie" nad Jeziorem Nyskim. Prewencji nigdy za dużo! [ZDJĘCIA] Trwa 4. edycja pikniku 'Z nami bezpiecznie'. Służby tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami regionu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2024-07-13, godz. 13:37 Tragiczne zdarzenie w w Otmuchowie. Mieszkaniec zginął przy udrażnianiu rowu podczas nawałnicy [AKTUALIZACJA] Po godzinie 21.30 w piątkowy (12.07) wieczór do straży pożarnej w Nysie dotarła informacja o zalewanych wodami deszczowymi dwóch posesjach w Otmuchowie… » więcej 2024-07-13, godz. 11:49 Opolskie POLREGIO wyremontuje trzy szynobusy. "One wrócą jak nowe" Przetarg na gruntowny remont trzech szynobusów dwuczłonowych ogłasza opolski oddział POLREGIO. Wobec planowanego zakupu nowych pociągów elektrycznych zwlekano… » więcej 2024-07-13, godz. 10:12 Muzeum upamiętniające Śląskich Teksańczyków powstało w Płużnicy Wielkiej W budynku dawnej szkoły w Płużnicy Wielkiej w powiecie strzeleckim powstała Izba Pamięci Śląskich Teksańczyków. Przypomnijmy, w poszukiwaniu lepszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »