Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-07-02, 20:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Na biura i miejsca spotkań. Fundacje i stowarzyszenia z Opola odebrały klucze do nowych lokali [ZDJĘCIA]

Otwarcie nowej przestrzeni dla organizacji pozarządowych [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie nowej przestrzeni dla organizacji pozarządowych [fot. Jędrzej Łuczak]
Dziesięć fundacji i stowarzyszeń z Opola zyskało nową przestrzeń do prowadzenia swojej działalności. Miasto odświeżyło pokoje na ostatnim piętrze kamienicy przy ul. Damrota 4 i przekazało je społecznikom w użyczenie. Dla organizacji pozarządowych oznacza to, że nie będą one płacić za czynsz.
- Oddajemy całe piętro o powierzchni blisko 300 metrów kwadratowych dla organizacji pozarządowych - mówi Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu. - Będą tylko opłaty za faktyczne zużycie mediów. To piętro jest odświeżone, wyremontowane. Każde z pomieszczeń ma osobny licznik poboru prądu. Do każdego pomieszczenia jest podłączony osobny domofon.

- To będzie takie pierwsze nasze pomieszczenie, będziemy mogli tutaj składować rzeczy, trzymać rzeczy biurowe, mieć jedno centralne miejsce, gdzie wszystkie osoby zainteresowane będą mogły przyjść i zapoznać się z naszą działalnością - dodaje Paweł Kwasik ze stowarzyszenia OKF Fenix.

Klucze do swojego lokalu odebrał również Maciej Pawlak, członek zarządu fundacji na rzecz dzieci i młodzieży "PIASTUN". - Miejsce, które byłoby naszą siedzibą koordynacyjną wielu naszych zadań, które realizujemy tu w województwie i w mieście było nam bardzo potrzebne - mówi. - Dotychczasowa siedziba generowała sporo kosztów, praktycznie z własnych pieniędzy ją opłacaliśmy. Teraz te pieniądze możemy przeznaczyć na inne rzeczy związane z naszą działalnością.

- W Opolu zależy nam na aktywnym życiu obywatelskim. Mamy dziesiątki różnych imprez, szkoleń, czasami opiekę nad dziećmi. Wszystko to robią organizacje pozarządowe, które działają w stolicy regionu, ale żeby mogły to robić, trzeba też im często zapewnić warunki choćby lokalowe - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Wśród pozostałych organizacji, które "zamieszkają" na czwartym piętrze przy ul. Damrota 4 znalazły się: Fundacja Wspierania Integracji Gringo, Fundacja Do Dzieła, Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej „Opole na Tak”, Szkolny związek Sportowy "Opolskie", Regiment Stowarzyszenie Proobronne, Fundacja Epicentrum Kultury i Sztuki, Stowarzyszenie Metamorfoza Życia. Rehabilitacja Społeczna.
Dorota Piechowicz-Witoń, Paweł Kwasik
Maciej Pawlak, Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2024-07-13, godz. 23:19 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Hanuszowie. Droga krajowa zablokowana Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło kilka minut po godz. 22 na odcinku drogi krajowej DK 46 Opole - Nysa w Hanuszowie. Są poszkodowani. Na miejscu… » więcej 2024-07-13, godz. 18:14 Historia jak żywa. Grupy rekonstrukcyjne spotkały się w Nysie Od wczesnych Słowian do II wojny światowej. Tak wygląda w niedzielę krajobraz nyskiej Reduty Kardynalskiej. » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Jeszcze w tym roku w budynku strzeleckiego starostwa pojawi się winda Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich doczeka się windy. Do tej pory jedynym udogodnieniem dla osób starszych czy poruszających się na wózkach był podjazd… » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Noc znowu może być burzowa. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Opolskie dalej pozostaje w zasięgu burz. Wrocławskie biuro IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. możliwych burz oraz silnych opadów deszczu. » więcej 2024-07-13, godz. 16:01 Ruszyło koszenie rzepaku. Na razie plony poniżej przeciętnej Po jęczmieniu ozimym przyszedł czas na zbiory rzepaku i kukurydzy. W opinii rolników z północy województwa i powiatu krapkowickiego plony zapowiadają się… » więcej 2024-07-13, godz. 15:04 "Złota Kosa" w Piątkowicach zgromadziła tłumy. Tradycja trzyma się mocno [ZDJĘCIA] To już 22. raz spotkali się Piątkowicach zawodnicy, których specjalnością jest żniwowanie tradycyjnymi metodami. Zmagali się o Złotą Kosę. Do rywalizacji… » więcej 2024-07-13, godz. 14:36 "Z nami bezpiecznie" nad Jeziorem Nyskim. Prewencji nigdy za dużo! [ZDJĘCIA] Trwa 4. edycja pikniku 'Z nami bezpiecznie'. Służby tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami regionu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2024-07-13, godz. 13:37 Tragiczne zdarzenie w w Otmuchowie. Mieszkaniec zginął przy udrażnianiu rowu podczas nawałnicy [AKTUALIZACJA] Po godzinie 21.30 w piątkowy (12.07) wieczór do straży pożarnej w Nysie dotarła informacja o zalewanych wodami deszczowymi dwóch posesjach w Otmuchowie… » więcej 2024-07-13, godz. 11:49 Opolskie POLREGIO wyremontuje trzy szynobusy. "One wrócą jak nowe" Przetarg na gruntowny remont trzech szynobusów dwuczłonowych ogłasza opolski oddział POLREGIO. Wobec planowanego zakupu nowych pociągów elektrycznych zwlekano… » więcej 2024-07-13, godz. 10:12 Muzeum upamiętniające Śląskich Teksańczyków powstało w Płużnicy Wielkiej W budynku dawnej szkoły w Płużnicy Wielkiej w powiecie strzeleckim powstała Izba Pamięci Śląskich Teksańczyków. Przypomnijmy, w poszukiwaniu lepszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »