Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-30, 13:08 Autor: Agnieszka Stefaniak

Płoną pola uprawne w powiecie kluczborskim. Wiatr nie pomaga strażakom [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Pożar zboża [fot. Anastazja R.]
Pożar zboża [fot. Anastazja R.]
Pożar zboża [fot. Anastazja R.]
Pożar zboża [fot. Anastazja R.]
Pożar zboża [fot. Anastazja R.]
Pożar zboża [fot. Anastazja R.]
Płonie zboże na pniu w Gotartowie w powiecie kluczborskim. W akcji bierze udział 16 zastępów państwowej i ochotniczych straży pożarnych.
Jak przekazał Radiu Opole aspirant Marek Zagórski ze stanowiska kierowania KW PSP w Opolu spaliły się już 4 hektary zboża, kolejne 4 są zagrożone.

AKTUALIZACJA godz. 13:20.
- Akcja gaśnicza na polu w Gotartowie zmierza już ku końcowi - przekazał Radiu Opole kpt. Karol Grzyb, naczelnik wydziału operacyjnego PSP w Kluczborku. Pożar został zlokalizowany, w tej chwili trwa już jego dogaszanie. Spaliło się 25 hektarów jęczmienia, uratowano 35 hektarów. W akcji 16 zastępów. Pracę strażaków skutecznie utrudnia wysoka temperatura oraz silny wiatr, który powodował szybkie rozprzestrzenianie się ognia.

- Samą przyczynę będziemy dopiero ustalać. Na polu odbywały się prace, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że poszła jakaś iskra z maszyny rolniczej. Co do strat w maszynach nie mamy informacji - dodaje kpt. Karol Grzyb.

Możliwe są jeszcze utrudnienia w ruchu na DK 11, między Kluczborkiem a Byczyną. Radzimy omijać okolicę, by nie utrudniać pracy strażakom.

AKTUALIZACJA godz. 14:10
Jak przekazał oficer dyżury KW PSP - akcja w Gotartowie zakończyła się.

AKTUALIZACJA GODZ. 16:00 Mamy kolejny pożar zboża na pniu w powiecie kluczborskim. 13 zastępów straży pożarnej gasi pole w miejscowości Dobiercice w powiecie kluczborskim. Jak poinformował aspirant sztabowy Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, było zagrożenie, że ogień obejmie las, ale dzięki działaniom strażaków udało się temu zapobiec. Spalił się hektar zboża oraz około 400 metrów kwadratowych lasu. W działaniach gaśniczych brał udział dromader Lasów Państwowych.
Karol Grzyb

Wiadomości z regionu

2024-07-13, godz. 23:19 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Hanuszowie. Droga krajowa zablokowana Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło kilka minut po godz. 22 na odcinku drogi krajowej DK 46 Opole - Nysa w Hanuszowie. Są poszkodowani. Na miejscu… » więcej 2024-07-13, godz. 18:14 Historia jak żywa. Grupy rekonstrukcyjne spotkały się w Nysie Od wczesnych Słowian do II wojny światowej. Tak wygląda w niedzielę krajobraz nyskiej Reduty Kardynalskiej. » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Jeszcze w tym roku w budynku strzeleckiego starostwa pojawi się winda Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich doczeka się windy. Do tej pory jedynym udogodnieniem dla osób starszych czy poruszających się na wózkach był podjazd… » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Noc znowu może być burzowa. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Opolskie dalej pozostaje w zasięgu burz. Wrocławskie biuro IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. możliwych burz oraz silnych opadów deszczu. » więcej 2024-07-13, godz. 16:01 Ruszyło koszenie rzepaku. Na razie plony poniżej przeciętnej Po jęczmieniu ozimym przyszedł czas na zbiory rzepaku i kukurydzy. W opinii rolników z północy województwa i powiatu krapkowickiego plony zapowiadają się… » więcej 2024-07-13, godz. 15:04 "Złota Kosa" w Piątkowicach zgromadziła tłumy. Tradycja trzyma się mocno [ZDJĘCIA] To już 22. raz spotkali się Piątkowicach zawodnicy, których specjalnością jest żniwowanie tradycyjnymi metodami. Zmagali się o Złotą Kosę. Do rywalizacji… » więcej 2024-07-13, godz. 14:36 "Z nami bezpiecznie" nad Jeziorem Nyskim. Prewencji nigdy za dużo! [ZDJĘCIA] Trwa 4. edycja pikniku 'Z nami bezpiecznie'. Służby tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami regionu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2024-07-13, godz. 13:37 Tragiczne zdarzenie w w Otmuchowie. Mieszkaniec zginął przy udrażnianiu rowu podczas nawałnicy [AKTUALIZACJA] Po godzinie 21.30 w piątkowy (12.07) wieczór do straży pożarnej w Nysie dotarła informacja o zalewanych wodami deszczowymi dwóch posesjach w Otmuchowie… » więcej 2024-07-13, godz. 11:49 Opolskie POLREGIO wyremontuje trzy szynobusy. "One wrócą jak nowe" Przetarg na gruntowny remont trzech szynobusów dwuczłonowych ogłasza opolski oddział POLREGIO. Wobec planowanego zakupu nowych pociągów elektrycznych zwlekano… » więcej 2024-07-13, godz. 10:12 Muzeum upamiętniające Śląskich Teksańczyków powstało w Płużnicy Wielkiej W budynku dawnej szkoły w Płużnicy Wielkiej w powiecie strzeleckim powstała Izba Pamięci Śląskich Teksańczyków. Przypomnijmy, w poszukiwaniu lepszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »