Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-01, 16:10 Autor: PAP

Ostrów Wlkp./ Ruszyła sprzedaż węgla z Kolumbii za 1850 zł za tonę

W Ostrowie Wlkp. ruszyła sprzedaż węgla w ramach rządowego programu. Tona opału sprowadzonego z Kolumbii kosztuje 1850 zł – poinformował w czwartek PAP zastępca prezydenta miasta Mikołaj Kostka.

W ciągu dwóch dni na plac Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego przy ul. Grunwaldzkiej dotarło 250 ton węgla a kolejne – jak zapowiedział zastępca prezydenta miasta - będą docierały sukcesywnie. „Rozpoczynamy sprzedaż i przypominamy, że wciąż można składać wnioski” – oświadczył.


Jak dodał Kostka, do tej pory w ramach rządowego programu dystrybucji węgla we współpracy z samorządami w Ostrowie Wlkp. wpłynęły 862 wnioski na 7,5 tys. uprawnionych rodzin.


Węgiel dostarczany do miasta pochodzi z Kolumbii. „Jego kaloryczność została zweryfikowana. Na przykład wartość opałowa ekogroszku wynosi 24 MJ/kg, co oznacza, że ma średniokaloryczną wartość, a więc nie jest źle. Miał ma ponad 21 jednostek i zazwyczaj mieści się w przedziale od 20 do 25 MJ/kg. Czekamy jeszcze na certyfikat na orzech” – poinformowano w biurze prasowym ostrowskiego magistratu.


Opał sprzedawany będzie w kolejności złożonych i zweryfikowanych przez ostrowski urząd wniosków. Urzędnicy będą się kontaktować z mieszkańcami, by potwierdzić pozytywną decyzję; dopiero wówczas będzie należało dokonać zapłaty za zamówiony węgiel.


Po zaksięgowaniu wpłaty z wnioskodawcą będzie kontaktować się pracownik spółki OZC, by ustalić termin odbioru. Gospodarstwo domowe będzie mogło kupić w sumie 3 tony opału w cenie preferencyjnej - 1850 zł za tonę.(PAP)


Autorka: Ewa Bąkowska


bak/ mk/


Kraj i świat

2023-02-07, godz. 16:20 Szefowie MSZ Polski i Izraela omówili m.in. sytuację bezpieczeństwa na świecie Polsko-izraelskie relacje dwustronne oraz sytuacja bezpieczeństwa na świecie były tematami wtorkowej rozmowy telefonicznej ministrów spraw zagranicznych Polski… » więcej 2023-02-07, godz. 16:20 Zmiany w podstawach programowych m.in. przedmiotów język łaciński i język polski Określenia podstawy programowej dla przedmiotu język łaciński, uzupełnienia podstawy programowej języka polskiego o gry i zastąpienia podstaw przedsiębiorczości… » więcej 2023-02-07, godz. 16:20 Turcja/ KG PSP: pierwszy uratowany człowiek przez polskich strażaków (opis) Polscy strażacy wspólnie z tureckimi ratownikami wydobyli z gruzowiska w Besni żywego mężczyznę. To pierwszy uratowany człowiek przez naszych ludzi - poinformował… » więcej 2023-02-07, godz. 16:10 Ukraina/ Firmy kontrolowane przez żonę Medwedczuka przekazywały pieniądze Rosjanom Firmy powiązane z żoną byłego ukraińskiego posła Wiktora Medwedczuka, którego Kijów oskarżył o zdradę stanu, przelewały pieniądze na konta rosyjskiej… » więcej 2023-02-07, godz. 16:10 UE/ Szef unijnej dyplomacji: manipulacja informacją to dla Rosjan kluczowe narzędzie w tej wojnie Rosja wykorzystuje manipulację i ingerencję w informację jako kluczowe narzędzia tej wojny - mówił we wtorek w Brukseli wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych… » więcej 2023-02-07, godz. 16:10 Ustawa o fundacji rodzinnej z podpisem prezydenta (opis) Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o fundacji rodzinnej, która ma pozwolić firmom rodzinnym na stabilną działalność po śmierci właściciela lub po… » więcej 2023-02-07, godz. 16:10 Ukraina wysyła do Turcji grupę poszukiwawczo-ratunkową Ukraiński rząd poinformował we wtorek na stronie internetowej o skierowaniu do Turcji 87-osobowej grupy ratowniczej, która ma pomóc w likwidacji skutków… » więcej 2023-02-07, godz. 16:00 Tatry/ Otwarte kolejne szlaki, Morskie Oko nadal zamknięte Tatrzański Park Narodowy (TPN) zdecydował we wtorek po południu o otwarciu dwóch szlaków narciarskich: przez Żleb Marcinowskich - z Polany Kondratowej do… » więcej 2023-02-07, godz. 16:00 Mazowieckie/ Podczas prac na linii Warszawa – Kutno znaleziono przedmioty, które mogą być niebezpieczne Podczas prac inwestycyjnych na linii kolejowej Warszawa - Kutno, pomiędzy Bednarami, a Sochaczewem pracownicy znaleźli przedmioty, które mogą być niebezpieczne… » więcej 2023-02-07, godz. 15:50 Solidarna Polska chce, aby lokalizacja wiatraków w Polsce wynosiła minimum 1 km od zabudowy Chcemy, aby odległość od zabudowy do wiatraków nie mogła być mniejsza niż 1000 metrów - ogłosili we wtorek w Sejmie posłowie Solidarnej Polski po złożeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »