Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-04, 10:40 Autor: PAP

Tokio - Maja Włoszczowska wybrana do Komisji Zawodniczej MKOl

Dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska została wybrana do Komisji Zawodniczej MKOl, o czym zdecydowali sportowcy biorący udział w igrzyskach w Tokio.

Obecność w tej komisji jest równoznaczna z członkostwem w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Włoszczowska to kolejna po Irenie Szewińskiej Polka, która będzie pełnić tę prestiżową rolę w MKOl.


"Chciałabym bardzo podziękować wszystkim głosującym na mnie sportowcom oraz Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za zaufanie. Sport, a w szczególności Rodzina Olimpijska dały mi w życiu wiele dobrego, mam nadzieję teraz odwdzięczyć się za to pracą w komisji na rzecz innych sportowców. Przyznam, że zupełnie nie spodziewałam się tej elekcji - z grona 30 kandydatów z całego świata. To duży sukces polskiego sportu" – powiedziała Włoszczowska, cytowana w komunikacie PKOl.


W ubiegłym roku Polski Komitet Olimpijski – po rekomendacji Komisji Zawodniczej PKOl – wystąpił o powołanie na członka MKOl z grupy zawodników Mai Włoszczowskiej, srebrnej medalistki olimpijskiej z Pekinu (2008) i Rio de Janeiro (2016), wielokrotnej medalistki mistrzostw świata i Europy.


Włoszczowskiej, która kończy już karierę sportową, pogratulował prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.


"Jesteśmy dumni z sukcesu Mai. Decyzja zawodników, że to Maja Włoszczowskama być ich reprezentantem w MKOl to dowód jej silnej pozycji w sporcie, szacunku dla jej doświadczenia i dotychczasowego dorobku. Jestem przekonany, że Maja z pełnym zaangażowaniem będzie pełnić tę funkcję i należycie będzie dbać o interesy wszystkich sportowców. Ma wszelkie kompetencje do tego by być ich głosem w MKOl. To nie tylko wspaniała zawodniczka, ale też ekspertka w wielu dziedzinach" - podkreślił Kraśnicki.


Włoszczowska formalnie stanie się członkiem Komisji Zawodniczej 8 sierpnia, po sesji MKOl i w dniu zakończenia igrzysk w Tokio. Jej kadencja potrwa do dnia zakończenia igrzysk w Los Angeles w 2028 roku.


Oprócz Włoszczowskiej do Komisji Zawodniczej zostali wybrani: hiszpański koszykarz Pau Gasol, włoska pływaczka Federica Pellegrini i japoński florecista Yuki Ota. (PAP)


af/ co/


Kraj i świat

2021-09-21, godz. 13:40 W Katowicach podpisano list intencyjny ws. organizacji w Polsce zawodów EuroSkills 2027 (MediaRoom) Na Europejskim Kongresie Gospodarczym (EEC) w Katowicach podpisano list intencyjny ws. organizacji w Polsce w 2027 roku konkursu umiejętności branżowych Eu… » więcej 2021-09-21, godz. 13:40 Olsztyn/ Bibliotekarze zorganizowali akcję adopcji roślin Pracownicy czytelni w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie zorganizowali akcję adopcji roślin. Miłośnicy kwiatów doniczkowych mogą przynosić… » więcej 2021-09-21, godz. 13:40 Kanada/ Kozioł śnieżny nabił na rogi atakującego niedźwiedzia grizli Autopsja ciała niedźwiedzicy grizli, znalezionej na początku września przez pieszego turystę w przełęczy Burgess w prowincji Kolumbia Brytyjska na zachodzie… » więcej 2021-09-21, godz. 13:40 Premier: osoby po 50. roku życia i medycy będą mogli otrzymać trzecią dawkę szczepionki Przyjęto rekomendację przewidującą, że po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia będzie można stosować trzecią dawkę przypominającą - poinformował… » więcej 2021-09-21, godz. 13:40 Na potrzeby filmu „Diuna” przygotowano blisko tysiąc kostiumów Wyreżyserowaną przez Denisa Villeneuve’a „Diunę” od minionego piątku można już oglądać w niektórych krajach. Blisko 37 milionów dolarów zysku… » więcej 2021-09-21, godz. 13:40 Francja/ 20. rocznica wybuchu w fabryce AZF, w którym zginęło 31 osób, a 2,5 tys. zostało rannych 21 września 2001 r. w fabryce AZF w Tuluzie eksplodowało około 400 ton azotanu amonu. Wybuch odpowiadający sile trzęsienia ziemi 3,4 stopnia był słyszany… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 Białystok/ 26 września charytatywny mecz na rzecz prześladowanych na Białorusi 26 września w Białymstoku będzie rozegrany charytatywny mecz piłki nożnej na rzecz osób prześladowanych przez reżim na Białorusi i ich rodzin - poinformowali… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 Senat rozpoczął posiedzenie; zajmie się ustawą o rekompensatach Senat we wtorek po godz. 13 rozpoczął posiedzenie; zajmie się ustawą ws. rekompensat dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym w pasie… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 Zmarł mąż słynnego projektanta Toma Forda. Byli razem 35 lat Nie żyje znany redaktor i krytyk mody Richard Buckley, który od ponad trzech dekad był partnerem, a potem także mężem projektanta mody Toma Forda. Miał… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 W. Brytania/ Policja wskazuje trzeciego podejrzanego o próbę otrucia Skripala Brytyjska policja wskazała we wtorek i postawiła zarzuty trzeciemu funkcjonariuszowi rosyjskiego wywiadu wojskowego w związku z próbą zabójstwa byłego rosyjskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »