Radio Opole » Gospodarka
2022-10-06, 15:13 Autor: Monika Matuszkiewicz

Kolejne opolskie gminy otrzymały pieniądze na budowę dróg dojazdowych do pól

4 opolskie gminy otrzymały pieniądze na budowę lub przebudowę dróg rolnych [fot.M.Matuszkiewicz]
4 opolskie gminy otrzymały pieniądze na budowę lub przebudowę dróg rolnych [fot.M.Matuszkiewicz]
4 opolskie gminy otrzymały pieniądze na budowę lub przebudowę dróg rolnych [fot.M.Matuszkiewicz]
4 opolskie gminy otrzymały pieniądze na budowę lub przebudowę dróg rolnych [fot.M.Matuszkiewicz]
4 opolskie gminy otrzymały pieniądze na budowę lub przebudowę dróg rolnych [fot.M.Matuszkiewicz]
4 opolskie gminy otrzymały pieniądze na budowę lub przebudowę dróg rolnych [fot.M.Matuszkiewicz]
805 tysięcy złotych - tyle otrzymały cztery opolskie gminy na budowę lub przebudowę dróg rolnych. Wśród beneficjentów są gminy: Pokój, Dobrzeń Wielki, Turawa oraz Radłów. Otrzymane dofinansowanie ma nie tylko poprawić komfort rolników, ale też mieszkańców, którzy na swojej drodze będą rzadziej spotykać maszyny rolnicze.
- Cieszę się, że gminy po te pieniądze zgłaszają się i robią te drogi, które dla całej społeczności lokalnej są ważne - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

- One nie tylko pozwalają dojechać do gruntów rolnych, co jest oczywiście najważniejsze w tym całym przedsięwzięciu, ale również stanowią dobre połączenia komunikujące pewne części miejscowości. Często też, co nie było przez nas efektem zamierzonym, te drogi rolne są fajnymi ścieżkami rowerowymi, bo nie są one specjalnie uczęszczane i nie ma tak dużego natężenia ruchu.

Najwięcej pieniędzy trafiło do gminy Dobrzeń Wielki, która na budowę drogi rolnej w Chróścicach otrzymała blisko 250 tysięcy złotych.

- Odcinek w granicach kilometra. Jest on dla nas bardzo ważny, bo jest to droga równoległa do drogi wojewódzkiej 457. Teraz cały ruch, który jest na tej drodze wojewódzkiej, będzie mógł być prowadzony tą nową drogą. Droga ma szerokość 2,5 metra, więc rolnicy nie muszą wyjeżdżać na tę główną trasę. W związku z tym im się lepiej będzie jechało, kierowcom również, a zagrożenie maleje - wyjaśnia Piotr Szlapa, wójt Dobrzenia Wielkiego.

Dodajmy, że w tym roku z dofinansowania skorzystało już 26 gmin, które łącznie otrzymały ponad 4 miliony 654 tysiące złotych.
Szymon Ogłaza
Piotr Szlapa

Gospodarka

2022-12-03, godz. 12:00 Kolejne dwie duże inwestycje w Gogolinie i Krapkowicach Halę produkcyjną postanowiła wybudować w Krapkowicach firma TRIPS Automatyka Polska. W przyszłym zakładzie montowane będą szafy sterownicze, które zarządzają… » więcej 2022-12-03, godz. 10:00 Mieszkańcy 33 miejscowości doczekają się nowej kanalizacji. "Gdy będzie ta infrastruktura, ludzie tu zostaną" 12 gmin z województwa opolskiego oraz 6 spółek z udziałem samorządów otrzymało pieniądze na poprawę infrastruktury wodno-ściekowej. Łącznie trafiło… » więcej 2022-12-02, godz. 21:45 Remontów na DW 454 z Opola do Namysłowa ciąg dalszy. Oddano dwa odcinki Dwa ważne odcinki drogi wojewódzkiej 454 oddano oficjalnie do użytku po remontach wartych w sumie przeszło 3,5 miliona złotych. » więcej 2022-12-02, godz. 21:00 Liderzy biznesowi znów dzielili się wiedzą z początkującymi przedsiębiorcami Dziewięciu doświadczonych liderów biznesowych i dziewięciu przedsiębiorców chcących rozwijać się. Tak wyglądała szósta edycja Opolskiego Programu Mentoringu… » więcej 2022-12-02, godz. 18:00 Kędzierzyn-Koźle: rozpoczyna się remont mostu w Blachowni Most w Blachowni w końcu będzie remontowany. Władze Kędzierzyna-Koźla podpisały umowę na renowację przeprawy przy ul. Szkolnej. To bardzo dobra wiadomość… » więcej 2022-12-02, godz. 15:00 Mieszkańcy Skarbimierza już nie chcą dopłat do fotowoltaiki. Bo zmieniły się zasady? W gminie Skarbimierz spada zainteresowanie dopłatami do montażu paneli fotowoltaicznych. Samorząd prognozuje, że w tym roku pula pieniędzy przeznaczonych… » więcej 2022-12-02, godz. 12:30 Znamy wstępny budżet ZDW na 2023. W planie m.in. poprawa warunków na "zebrach" Wydatki na poziomie ponad 300 milionów złotych w przyszłym roku na trasach województwa zapowiada wicemarszałek Szymon Ogłaza. » więcej 2022-12-02, godz. 10:10 Jak częściowe odmrożenie VAT-u wpłynie na inflację? Ekonomista dr Artur Żurakowski w Radiu Opole - Nie widziałbym jeszcze trendu spadkowego i obawiam się, że jest to chwilowa sytuacja - tak ostatni szacunek Głównego Urzędu Statystycznego, odnośnie nieznacznie… » więcej 2022-12-01, godz. 19:04 Bez unijnych dotacji nie założyliby własnej firmy. Podsumowano projekt PO WER w regionie Ponad 2200 osób mieszkańców Opolszczyzny założyło działalność gospodarczą dzięki unijnym dotacjom. Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu podsumował Program… » więcej 2022-12-01, godz. 18:45 Kędzierzyn-Koźle: wyremontowana Mostowa oddana do użytku Ulica Mostowa w Kędzierzynie-Koźlu już po odbiorach technicznych i oddana do użytku. Remont kolejnego fragmentu drogi powiatowej kosztował 400 tys. zł, z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »