Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-27, 12:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje

Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy finansowej powiatowi strzeleckiemu.
- Przekazujemy powiatowi strzeleckiemu blisko 375 tysięcy złotych na budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej oraz gazociągu - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

- Starostwo bierze na siebie przebudowę całego ciągu i różnego rodzaju mediów, kanalizacji, wody. Jeśli chodzi o naszą stronę, to mamy fajnego partnera, który na części naszej drogi wojewódzkiej zrobi za nas inwestycje. Jesteśmy jak najbardziej na tak i chętnie pomagamy.

Na sesji wręczono również odznaki honorowe "Za Zasługi dla Województwa Opolskiego".
W gronie wyróżnionych znaleźli się działacze brzeskiej Solidarności oraz przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Nysie.

Jak podkreślił Eugeniusz Gawłowski, działacz Solidarności, dla niego taka odznaka to pewność, że to, co robi dla województwa ma sens. - Dostaliśmy tę odznakę za całokształt naszej pracy, którą włożyliśmy dla miasta i województwa. Jest to w pewien sposób podziękowanie. Staraliśmy się robić bardzo dużo rzeczy, bo na przykład zabiegaliśmy o pomnik Jana Pawła II i ks. Popiełuszki.

- Jest nam niezwykle miło, że zarząd przyznał nam taką odznakę i dla nas jest to uhonorowanie całej naszej pracy i zespołu - dodaje Adam Szlachta, prezes zarządu American Heart of Poland.

- My staramy się wykonywać swoje obowiązki jako naszą służbę, która wkomponowuje się w naszą misję. Jesteśmy po prostu elementem publicznego systemu opieki zdrowotnej. Cieszymy się, że mając na uwadze sprzyjające warunki i dobrą współpracę między samorządem, organami wojewódzkimi, jak i też lokalnymi szpitalami, możemy pokazywać i świecić dobrym przykładem wspólnie, że w publicznej opiece zdrowotnej po prostu się da. Można to robić, a nie tylko narzekać i krytykować.

Dodajmy, że sesję sejmiku można oglądać on-line. Wystarczy wejść na stronę urzędu marszałkowskiego.
Andrzej Buła
Eugeniusz Gawłowski
Adam Szlachta

Wiadomości z regionu

2022-11-30, godz. 22:04 Mundial w Katarze. Polska przegrała z Argentyną, ale mamy awans [KOMENTARZE] Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na Stadionie 974 w Dosze meczu 3. kolejki grupy C drużyna… » więcej 2022-11-30, godz. 21:00 Zdążyć przed zimą. Wielki front robót na drogach wojewódzkich W połowie grudnia zakończy się remont nawierzchni na DW 385 w Krasnej Górze, podobnie będzie na DW 401 między Młodoszowicami a Grodkowem. Zakończy się… » więcej 2022-11-30, godz. 19:30 Opolska młodzież radzi, jak oszczędzać prąd i gaz. Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi" Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wspólnie z Technikum Elektrycznym w Opolu opracowało kilka rad, jak skutecznie oszczędzać prąd, wodę… » więcej 2022-11-30, godz. 18:30 "Wezwań do zdarzeń jest coraz więcej". Opolska baza LPR ma już 6 lat Średnio startuje od 4 do 5 razy dziennie, a w ciągu ostatniego roku wykonał blisko 550 lotów. Mowa o Ratowniku23, czyli śmigłowcu, który od 6 lat służy… » więcej 2022-11-30, godz. 18:00 W Kolonowskiem będzie bezpieczniej. Mobilne zapory dla OSP Fosowskie Strażacy z OSP Fosowskie w gminie Kolonowskie jednym z laureatów IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 Przebudowa Krapkowickiej w Opolu. Oferty można składać do 5 grudnia Przedłużono termin składania ofert na przebudowę ulicy Krapkowickiej w Opolu. Dziś (30.11) w opolskim magistracie miało nastąpić otwarcie ofert na to zadanie… » więcej 2022-11-30, godz. 16:35 Panowie poszli na badania. Rośnie świadomość profilaktyki raka jąder i prostaty Rak jąder może dotyczyć także młodych mężczyzn, a wczesne wykrycie tej choroby daje szanse na pełne wyleczenie. Podczas listopadowej akcji Movember specjaliści… » więcej 2022-11-30, godz. 16:00 Opole: bez długich kolejek w ostatnim dniu składania wniosków o tańszy prąd Mija dzisiaj (30.11) termin złożenia wniosku o tańszy prąd dla samorządów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów użyteczności publiczne… » więcej 2022-11-30, godz. 15:30 Mundial w Katarze. Wieczór pełen emocji, czyli mecz Polska - Argentyna - Polacy muszą to wygrać - tak o dzisiejszym (30.11) mundialowym meczu polskiej reprezentacji z Argentyną mówią opolanie. Emocji nie zabraknie. Większość… » więcej 2022-11-30, godz. 14:15 Oszuści internetowi wciąż aktywni. Policja apeluje o rozsądek Wykorzystują internet do oszustw. Strzelecka policji przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami i kupującymi. W ostatnich dniach do kryminalnych z KPP w Strzelcach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »