Radio Opole » Gospodarka
2022-09-22, 15:00 Autor: Maja Laksy

"O zmianach w prawie pracy przy kawie". W Wyższej Szkole Bankowej w Opolu zorganizowano szkolenie dla pracowników wielu firm

Szkolenie organizowane przez WSB i OCRG w Opolu [fot.Maja Laksy]
Szkolenie organizowane przez WSB i OCRG w Opolu [fot.Maja Laksy]
Szkolenie organizowane przez WSB i OCRG w Opolu [fot.Maja Laksy]
Szkolenie organizowane przez WSB i OCRG w Opolu [fot.Maja Laksy]
Szkolenie organizowane przez WSB i OCRG w Opolu [fot.Maja Laksy]
Szkolenie organizowane przez WSB i OCRG w Opolu [fot.Maja Laksy]
Zmiany w dopuszczalnej kontroli pracownika i pracy zdalnej były tematem dzisiejszego (22.09) szkolenia organizowanego przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej i Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. W otwartym wykładzie wzięło udział blisko 30 pracowników różnych firm z całego regionu.
Jak informuje Tomasz Krzemieniowski, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, jedną z istotnych zmian, która niebawem ma pojawić się w kodeksie pracy dotyczy kontroli zawartości alkoholu we krwi pracowników.

- Kontrole na przykład zawartości alkoholu we krwi mógł prowadzić wyłącznie organ do tego uprawniony, czyli najczęściej policja. Wielu pracodawców zwracało uwagę na to, że nie da się w każdej sytuacji i do każdego pracownika wzywać policji i potrzebne są przepisy, które pozwolą uregulować możliwości prowadzenia takiej kontroli przez pracodawcę i jego służby.

- Myślę, że zmiany, o których mówimy nie będą dużym wyzwaniem w kwestii wprowadzenia ich w życie - mówi wykładowca.

- Jeżeli chodzi o pracę zdalną to pamiętajmy, że my ostatnie lata chcąc nie chcąc w dużej mierze pracowaliśmy zdalnie. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy są do tego przygotowani, a można nawet powiedzieć, że przyzwyczajeni. Tę regulację oceniam absolutnie pozytywnie. Natomiast jeżeli chodzi o badanie zawartości alkoholu we krwi, to jest to zmiana oczekiwana.

Dodajmy, że ze względu na duże zainteresowanie pracowników, przedstawiciele OCRG i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej planują zorganizowanie kolejnego szkolenia. Szczegóły zostaną udostępnione na stronie internetowej uczelni.
Tomasz Krzemieniowski
Tomasz Krzemieniowski

Gospodarka

2022-09-27, godz. 09:38 Opolanie w delegacji - jest ich coraz więcej Coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny wyjeżdża służbowo za granicę. Tak wynika z wyliczeń ZUS, na podstawie danych z zaświadczeń A1. Takie zaświadczenie… » więcej 2022-09-26, godz. 17:00 Lada chwila rozpocznie się remont kolejnego odcinka DW 487 w gminie Gorzów Śląski. Umowa opiewa na 2,5 miliona zł… Niemal 2,5 miliona złotych będzie kosztować remont odcinka drogi wojewódzkiej 487 w powiecie oleskim. Dzisiaj (26.09) podpisano umowę dotyczącą 1300 metrów… » więcej 2022-09-25, godz. 19:00 Osiem nagród zdobyli na poznańskich targach opolscy producenci i kucharze Opolscy producenci i kucharze przywieźli z poznańskich targów 'Smaki regionów' aż osiem nagród. Podczas imprezy miał miejsce krajowy finał konkursu „Nasze… » więcej 2022-09-25, godz. 07:10 W Sebastianeum chcą być w pełni niezależni energetycznie. Kolejne innowacyjne rozwiązania w Kamieniu Śląskim Ośrodek Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest aktualnie energetycznie samowystarczalny w 80%. Taka niezależność jest możliwa dzięki powstałej… » więcej 2022-09-23, godz. 18:30 Pieniądze już w samorządach. Wojewoda apeluje o sprawną weryfikację wniosków o dodatek węglowy 160 mln złotych - tyle pieniędzy wypłacił dotychczas urząd wojewódzki w Opolu samorządom z terenu województwa opolskiego. Te mają je rozdysponować mieszkańcom… » więcej 2022-09-23, godz. 12:00 VI Opolskie Targi Ekonomii Społecznej już od dzisiaj w Nysie Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Grodkowskiej 54. Potrwa od godz. 13:00 do 19:00. » więcej 2022-09-23, godz. 09:10 Trzy remonty na "krajówkach" w regionie. Będzie ruch wahadłowy 3 remonty tras krajowych chce przeprowadzić jeszcze przed końcem roku GDDKiA w Opolu. Właśnie wyłoniono wykonawców i podpisano odpowiednie umowy. » więcej 2022-09-22, godz. 10:00 Dom? Mieszkanie? Działka? Można zapytać o wszystko podczas sobotniego Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa Bezpłatne konsultacje z zakresu budownictwa zorganizuje w trzech miastach naszego województwa Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. » więcej 2022-09-22, godz. 08:00 Umicore oficjalnie otwarty. Firma zainwestuje w Nysie 660 mln euro W Radzikowicach koło Nysą oficjalnie otwarto fabrykę materiałów katodowych, które są wykorzystywane w akumulatorach do pojazdów elektrycznych. Docelowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »