Radio Opole » Gospodarka
2022-08-06, 13:00 Autor: Jakub Biel

Prudnik chce rozwijać strefę inwestycyjną. Pomóc ma remont dróg

Strefa inwestycyjna gminy Prudnik [fot. UM w Prudniku]
Strefa inwestycyjna gminy Prudnik [fot. UM w Prudniku]
Strefa inwestycyjna gminy Prudnik [fot. UM w Prudniku]
Strefa inwestycyjna gminy Prudnik [fot. UM w Prudniku]
Gmina Prudnik chce uatrakcyjnić swoją strefę inwestycyjną. Lokalne władze chciałyby wybudować drogi, które poprawiłyby skomunikowanie terenu, a tym samym wpłynęły na jego atrakcyjność. Głównym celem samorządu jest dokończenie BUDOWY ulicy Przemysłowej w Prudniku i połączenie jej z ulicą Meblarską.
- Zgłosiliśmy nasz wniosek do programu Polski Ład i wierzymy, że zostanie on zaakceptowany – mówi Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika.

- Są to drogi na naszej strefie inwestycyjnej. Chcemy tam stworzyć te drogi, aby był ten teren jak najbardziej atrakcyjny dla inwestorów. Wniosek szacujemy na około 10 milionów. Liczymy na te pieniądze, ponieważ już na finiszu jest dokumentacja, którą wykonała i zapłaciła za nią Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. No i mówię, będzie to krok w stronę poprawienia atrakcyjności naszej strefy dla potencjalnych inwestorów.

Decyzja, czy pieniądze zostaną przyznane gminie Prudnik zapadnie najprawdopodobniej jesienią.
Jarosław Szóstka

Gospodarka

2022-08-12, godz. 13:33 Kombinat w Kietrzu zakończył żniwa. ''Mamy jedne z najlepszych plonów w ostatnich latach'' Kombinat w Kietrzu po blisko trzech tygodniach pracy zakończył tegoroczne żniwa. Zebrano właśnie ostatnie plony. W tym roku w strukturze zasiewów było ponad… » więcej 2022-08-11, godz. 18:30 Kominiarze ostrzegają: tej zimy z powodu cen węgla do pieców mogą trafić stare meble, wersalki i plastik Kominiarze z 17 krajów z różnych stron świata debatują w Prószkowie koło Opola nad wyzwaniami dla ich branży w sytuacji drożejących paliw. W kongresie… » więcej 2022-08-11, godz. 17:08 Podzielono pieniądze na projekty ekologiczne w ramach inicjatywy "Mamy rady na odpady" 19 organizacji społecznych z regionu będzie edukować i szkolić na temat racjonalnego wykorzystania odpadów czy prawidłowej segregacji śmieci. Urząd marszałkowski… » więcej 2022-08-11, godz. 14:12 6 gmin i prawie 800 tysięcy złotych. Kolejne samorządy dostały pieniądze na drogi dojazdowe do pól Włodarze sześciu opolskich gmin podpisali (11.08) w urzędzie marszałkowskim umowy o dotacje na przebudowę dróg dojazdowych do pól. » więcej 2022-08-11, godz. 11:51 Coraz pewniejsza jest budowa tężni solankowej w Rudnikach. Oferty z przetargu nie przekraczają możliwości finansowych… Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę tężni solankowej w Rudnikach. Obie propozycje oscylują wokół kosztorysu na poziomie 300 tysięcy złot… » więcej 2022-08-10, godz. 11:12 Za kilka tygodni łatwiej będzie się jeździć po gminie Rudniki dzięki budowie drogi Kuźnica-Dalachów Blisko 2 miliony złotych kosztuje budowa drogi łączącej Kuźnicę z Dalachowem w gminie Rudniki. Trasa przebiegająca przez grunty rolne będzie mieć duże… » więcej 2022-08-09, godz. 09:22 Kolejna dotacja z Polskiego Ładu dla kluczborskiego starostwa. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w Komorznie Starostwo Powiatowe w Kluczborku wyremontuje drogę w Komorznie dzięki dotacji z Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-07, godz. 12:45 Najpierw zburzą, później zbudują. W Chróścicach powstaje gminne centrum seniora Przy ulicy św. Jana w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się prace przy budowie centrum seniora. Nim jednak coś powstanie, to najpierw trzeba… » więcej 2022-08-05, godz. 17:00 Gorzowski magistrat musi zacisnąć pasa ze względu na rosnące utrzymanie jednostek podległych Rosnące ceny energii, gazu i ogrzewania wpływają na zmianę tegorocznych planów gminy Gorzów Śląski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »