Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-08-04, 09:00 Autor: Jakub Biel

W Prudniku można być bliżej... poezji. Parkowa Aleja Słowa zaprasza

Aleja Słowa w Prudniku [fot. UM w Prudniku]
Aleja Słowa w Prudniku [fot. UM w Prudniku]
Aleja Słowa w Prudniku [fot. UM w Prudniku]
Aleja Słowa w Prudniku [fot. UM w Prudniku]
Jedną z nowych atrakcji Prudnika jest Aleja Słowa. To miejsce, które ma honorować poetów związanych z Prudnikiem i ziemią prudnicką, ale nie tylko. W Parku Miejskim w Prudniku mają się również znaleźć płyty z cytatami czeskich mistrzów pióra.
Odsłonięcia pierwszych pamiątkowych tablic z umieszczonymi na nich cytatami dokonali już ich autorzy: Daniela Długosz-Penca, Zofia Kulig, Wojciech Ossoliński oraz František Všetička

- Nie ma w Polsce takiego miejsca, dlatego chcieliśmy się pozytywnie wyróżnić – mówi Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika.

- Technicznie wygląda to w ten sposób, że w chodnik wmurowane są mosiężne tablice, na których znajduje się imię i nazwisko autora oraz fragment jednego z utworów z twórczości. Projekt będzie rozwijany, bo w samym Prudniku i jego okolicach mamy tworzących prozę, bądź poezję. W przyszłości też myślimy o tym, aby znajdowały się tam osoby, które w pewien sposób zajmują się mecenatem nad taką twórczością literacką.

Środki na wykonanie Alei Słowa w prudnickim parku zostały pozyskane z Euroregionu Pradziad, w ramach realizowanego przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku projektu pn. „Z poezją na Ty!”.
Jarosław Szóstka

Kultura i rozrywka

2022-08-07, godz. 14:44 Haja wygrywa "Tarnogranie". Wrocławianie będą nagrywać w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławska Haja z nagrodą główną części konkursowej tegorocznego Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu. Jurorzy przyznali zespołowi… » więcej 2022-08-05, godz. 08:03 Muzyka alternatywna zagości w Tarnowcu. W weekend szykuje się "Tarnogranie" Trzy gwiazdy i dziesięciu wykonawców konkursowych usłyszymy na V Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu w gminie Lubsza. Organizatorem… » więcej 2022-08-04, godz. 15:30 Artyści festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne" w muzycznym hołdzie dla abp Alfonsa Nossola Muzyczne podarki w postaci dwóch koncertów kameralnych, utrzymanych głównie w stylistyce barokowej, przygotowali dla arcybiskupa Alfonsa Nossola, czyli Emerytowanego… » więcej 2022-08-04, godz. 15:00 GSW w Opolu: utalentowani mieszkańcy Pasieki poszukiwani W ramach trwającego Festiwalu Wyspy Pasieki w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej chce uroczyście podsumować projekt i jednym z elementów pikniku na Pasiece… » więcej 2022-08-03, godz. 16:00 Taras Muzeum Śląska Opolskiego zamieni się w niecodzienną estradę Przed nami pierwszy występ uczestników 32. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, czyli młodych muzyków z różnych zakątków Europy, ale też m.in… » więcej 2022-08-03, godz. 13:33 Koncert wykładowców i uroczyste wyróżnienie dla prof. Tomasza Tomaszewskiego na początek podwójnego, muzycznego … Tradycyjnym koncertem wykładowców rozpoczął się (02.08) 32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu oraz powiązany z wydarzeniem 15. Festiwal 'Śląskie Lato… » więcej 2022-08-03, godz. 12:20 Obrazy Jana Gruszki w Fotogalerii MBP w Opolu [ZDJĘCIA] Jan Gruszka prezentuje swoje malarstwo w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Na wystawie zatytułowanej 'Piękno natury' możemy zobaczyć jego… » więcej 2022-08-03, godz. 09:40 XV Jazz Prudnik Festival 2022 rusza w najbliższy piątek Prudnicki Ośrodek Kultury dopina ostatnie klamry XV Jazz Prudnik Festivalu. Tegoroczna jubileuszowa impreza będzie gościła wykonawców z obrzeży jazzu. Czeka… » więcej 2022-08-02, godz. 17:11 Sztuka ilustracyjna zagościła na przystankach w Opolu Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego wyszedł z pracami studentów i pracowników w przestrzeń miejską Opola. Powiększone, w formie plakatu, prace zawisły… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »