Radio Opole » Gospodarka
2022-01-19, 09:15 Autor: Artur Kowalczyk

Paczków chce szybciej spłacić kredyt. Dzięki temu będzie mógł inwestować

Artur Rolka, burmistrz Paczkowa [fot. Artur Kowalczyk]
Artur Rolka, burmistrz Paczkowa [fot. Artur Kowalczyk]
Przyspieszenie zapowiadają władze Paczkowa w temacie spłaty kredytu, jaki ciąży na samorządzie. Ma to być krok w kierunku nowych inwestycji.
Jeszcze w styczniu radni zmienią nowy budżet. Chodzi o półtora miliona złotych.

- Staramy się spłacić kredyt szybciej z wielu powodów - tłumaczy burmistrz Paczkowa Artur Rolka. - Analizujemy wskaźniki budżetowe - informuje samorządowiec.
I podkreśla: cały czas pracujemy nad relacją naszych wskaźników z ustawy o finansach publicznych czyli poziom zadłużenia, wydatków bieżących, zadłużenie i odsetki względem bieżących dochodów.

Obecnie zadłużenie Paczkowa to 13 milionów złotych wraz z odsetkami, przy budżecie przekraczającym 52 miliony złotych. Budżet będzie zmieniany m.in. ze względu na pozyskiwane nowe środki finansowe na kolejne inwestycje, ale i z powodu wcześniejszej spłaty kredytów.

- Racjonalnie będziemy myśleć o kolejnych kredytach - zapowiada Artur Rolka.
- Z naszego punktu widzenia samorządowców i wskaźników ekonomicznych to nie jest jakieś olbrzymie zadłużenie, ale będziemy racjonalnie podchodzić do tematów związanych z kolejnymi kredytami, bo tak jak powiedziałem, kredyty zaczynają być coraz droższe.

Po zmianach w budżecie i przedterminowej spłacie części kredytu jest szansa na realizację kilku inwestycji m.in budowy kanalizacji w sołectwie Kamienica, budowy nowego budynku mieszkalnego w samym Paczkowie i uzbrojenia terenów specjalnej strefy ekonomicznej.
Artur Rolka 1
Artur Rolka 2

Gospodarka

2022-05-21, godz. 19:20 "Patrzymy i podziwiamy każde stoisko". Za nami kolejny dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych. Jutro już ost… Za nami drugi dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych na opolskim rynku. Odwiedzający stoiska mogli nie tylko poznać najciekawsze zakątki danego regionu… » więcej 2022-05-21, godz. 09:07 Ruszyły wypłaty "żłobkowego". To pieniądze dla placówek a nie dla rodziców W skali kraju dofinansowanie przyznano na ponad 65 tysięcy dzieci. ZUS wypłacił pierwszą transzę 'żłobkowego'. Pieniądze zgodnie z założeniami programu… » więcej 2022-05-19, godz. 20:00 Poszukiwani kierowcy autobusów MZK w Opolu. To praca także dla pań Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu ogłosił nabór na kierowców autobusów. Oferty są kierowane do osób posiadających prawo jazdy kat. D, ale także osób… » więcej 2022-05-18, godz. 14:30 Czarny scenariusz dla inwestycji vs. ratowanie sytuacji po poprzednikach. Kolejny konflikt wokół WiK? - Realizacja kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków jest zagrożona i być może trzeba będzie oddać wielomilionowe dotacje - uważa Mateusz Filipowski… » więcej 2022-05-18, godz. 12:00 Wyremontowano 4-kilometrowy odcinek DW 451 Zakończono remont drogi wojewódzkiej 451 między Wilkowem a Pielgrzymowicami. To trasa, która łączy Namysłów z Oleśnicą, a także wyprowadza ruch w kierunku… » więcej 2022-05-18, godz. 09:41 Świadczenia postojowe dla poszkodowanych przez COVID-19. ZUS przypomina o ważnych terminach Przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki COVID-19, mają ostatnie 3 miesiące na złożenie wniosku o świadczenie… » więcej 2022-05-17, godz. 08:49 Przedsiębiorcy na start - ZUS ma pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pracy. Będzie konkurs! 6 czerwca wystartuje konkurs na dofinansowania inwestycji związanych z bezpieczeństwem pracy, realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o poprawę… » więcej 2022-05-16, godz. 18:00 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie oddano do użytku ulicę Słoneczną To będzie komunikacyjny wentyl Niemodlina. Dzięki niej ciężki transport szybciej dojedzie na obwodnicę, a w razie potrzeby z ruchu będzie można wyłączyć… » więcej 2022-05-16, godz. 13:30 Rozpoczęła się budowa kanalizacji w Strzeleczkach. Będą utrudnienia Rozpoczęła się budowa ostatniego etapu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Strzeleczki. Prace prowadzone będą na tzw. Kampkach, czyli ulicach Opolskiej… » więcej 2022-05-16, godz. 10:55 Leśnica: gmina pomoże strażakom kupić samochód 20 tysięcy złotych gmina Leśnica dokłada strażakom do zakupu nowego samochodu pożarniczego. To kolejny etap współpracy samorządu ze służbami mundurowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »