Radio Opole » Gospodarka
2022-01-22, 11:18 Autor: Katarzyna Plewnia

"Świeży" budżet już idzie do pierwszej poprawki. Burmistrz Artur Rolka o finansach Paczkowa

Artur Rolka [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Rolka [fot. Paula Hołubowicz]
W Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Paczkowa Artur Rolka, o tym, dlaczego jego gmina przyjęła uchwałę budżetową dopiero w styczniu tego roku.
- Pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej odnośnie do projektu naszego budżetu otrzymaliśmy przed świętami, więc sesję budżetową w tym okresie trudno już było zorganizować. Natomiast jeśli prowizorium jest dobrze przygotowane, to można na nim pracować przez pierwszy miesiąc roku - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Paczkowa, Artur Rolka, pytany o późny termin przyjęcia uchwały budżetowej gminy w styczniu tego roku.

- My przeanalizowaliśmy budżet pod kątem tych najpilniejszych potrzeb związanych z wydatkami w 2022 r. i tak do 17 stycznia mogliśmy spokojnie pracować, natomiast 17 stycznia został zatwierdzony budżet, co nie zmienia faktu, że pod koniec roku już tyle się wydarzyło, jeżeli chodzi o różnego rodzaju zmiany, konieczne zmiany do naniesienia, że 27 stycznia planujemy kolejną sesję już z naprawdę wieloma zmianami - stwierdził.

- Z końcem roku wpłynęły nam już środki, które zostaną przeznaczone na inwestycje, dlatego ten budżet zostanie zmieniony - dodał burmistrz Artur Rolka.

- Przynajmniej o kilka milionów złotych ta wartość inwestycji się podniesie. Natomiast jest pewna obawa, bo my zabezpieczymy środki zgodnie z przewidywanymi kosztorysami na kilka ważnych inwestycji, natomiast nie wiemy w rzeczywistości, jak zakończą się postępowania przetargowe - dodał.

- O inwestycjach trzeba w tym roku mówić ostrożnie - bo bardzo mocno rosną ceny, wiele firm w ubiegłym roku nie startowało też do przetargów, bo było dużo zadań na rynku. Ten rok niesie z kolei pewne ograniczenia w dostępie do środków unijnych. W dużej mierze przy inwestycjach będziemy więc opierać się na własnych środkach - dodał gość Radia Opole.
Artur Rolka, cz. 1
Artur Rolka, cz. 2

Gospodarka

2022-05-19, godz. 20:00 Poszukiwani kierowcy autobusów MZK w Opolu. To praca także dla pań Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu ogłosił nabór na kierowców autobusów. Oferty są kierowane do osób posiadających prawo jazdy kat. D, ale także osób… » więcej 2022-05-18, godz. 14:30 Czarny scenariusz dla inwestycji vs. ratowanie sytuacji po poprzednikach. Kolejny konflikt wokół WiK? - Realizacja kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków jest zagrożona i być może trzeba będzie oddać wielomilionowe dotacje - uważa Mateusz Filipowski… » więcej 2022-05-18, godz. 12:00 Wyremontowano 4-kilometrowy odcinek DW 451 Zakończono remont drogi wojewódzkiej 451 między Wilkowem a Pielgrzymowicami. To trasa, która łączy Namysłów z Oleśnicą, a także wyprowadza ruch w kierunku… » więcej 2022-05-18, godz. 09:41 Świadczenia postojowe dla poszkodowanych przez COVID-19. ZUS przypomina o ważnych terminach Przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki COVID-19, mają ostatnie 3 miesiące na złożenie wniosku o świadczenie… » więcej 2022-05-17, godz. 08:49 Przedsiębiorcy na start - ZUS ma pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pracy. Będzie konkurs! 6 czerwca wystartuje konkurs na dofinansowania inwestycji związanych z bezpieczeństwem pracy, realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o poprawę… » więcej 2022-05-16, godz. 18:00 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie oddano do użytku ulicę Słoneczną To będzie komunikacyjny wentyl Niemodlina. Dzięki niej ciężki transport szybciej dojedzie na obwodnicę, a w razie potrzeby z ruchu będzie można wyłączyć… » więcej 2022-05-16, godz. 13:30 Rozpoczęła się budowa kanalizacji w Strzeleczkach. Będą utrudnienia Rozpoczęła się budowa ostatniego etapu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Strzeleczki. Prace prowadzone będą na tzw. Kampkach, czyli ulicach Opolskiej… » więcej 2022-05-16, godz. 10:55 Leśnica: gmina pomoże strażakom kupić samochód 20 tysięcy złotych gmina Leśnica dokłada strażakom do zakupu nowego samochodu pożarniczego. To kolejny etap współpracy samorządu ze służbami mundurowymi… » więcej 2022-05-15, godz. 18:45 Koniec remontu ulicy Fabrycznej w Wołczynie i początek robót w Wierzchach. Magistrat przebudowuje drogi z dotacjami Zakończyła się przebudowa ulicy Fabrycznej w Wołczynie. Droga prowadzi do otwartej niedawno fabryki mebli. » więcej 2022-05-15, godz. 14:30 Kto w tym roku otrzyma statuetkę Perły Powiatu Oleskiego? Można zgłaszać miejscowych przedsiębiorców Można zgłaszać kandydatury do nagrody Perła Powiatu Oleskiego. Coroczne nagrody to forma docenienia i promowania miejscowych przedsiębiorców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »