Radio Opole » Gospodarka
2021-06-18, 10:28 Autor: Mariusz Chałupnik

To może ułatwić drogę do ekologicznych rozwiązań. W Komprachcicach uruchomiono punkt informacyjny programu "Czyste powietrze"

Punkt informacyjny dotyczący programu "Czyste powietrze" działa w Komprachcicach w urzędzie gminy [fot. Mariusz Chałupnik]
Punkt informacyjny dotyczący programu "Czyste powietrze" działa w Komprachcicach w urzędzie gminy [fot. Mariusz Chałupnik]
Doradzą, poinformują, a także pomogą załatwić formalności czy też wypełnić wniosek. W Komprachcicach uruchomiony został punkt informacyjny dla mieszkańców dotyczący programu "Czyste powietrze". Taki punkt mógł zostać utworzony po podpisaniu porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Opolu.
- Rozpoczęliśmy jego działanie z początkiem czerwca i widać, że to był dobry pomysł - mówi Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic. - Odbiór jest bardzo dobry. Po kilku mieszkańców odwiedza ten punkt. To jest na pewno dla nich wygodne, ponieważ nie muszą oni jeździć w tej sprawie do Opola. Tutaj przekaz jest bardzo bezpośredni. Pani, która obsługuje ten punkt może długo tłumaczyć każdemu, na czym ten program polega, jakie i na co dofinansowanie można otrzymać. To jest wiedza niezbędna.

Jak dodaje Leonard Pietruszka pierwsze efekty działania punktu informacyjnego już są. Dwóch mieszkańców złożyło wnioski do programu "Czyste powietrze".

- Tu na miejscu jest generator i po zdecydowaniu się na udział w programie, wprowadzane są wszystkie dane do niego - tłumaczy Pietruszka. - Dwa elektroniczne wnioski zostały już złożone. To nie oznacza, że ci mieszkańcy na pewno dofinansowanie otrzymają, ale ta ścieżka została już rozpoczęta. Natomiast pani, która obsługuje punkt pomaga przejść tę ścieżkę. Mieszkańcy nie zostają z tym sami.

Punkt informacyjny będzie działał przez rok w budynku urzędu gminy w Komprachcicach w poniedziałki od 8.00 do 18.00.

Przypomnijmy, że "Czyste powietrze", to program rządowy, dzięki któremu możemy otrzymać dofinansowanie na wymianę źródeł ogrzewania czy też termomodernizację domu. Możliwość uzyskania pomocy finansowej uzależniona jest przede wszystkim od wysokości dochodów.
Leonard Pietruszka
Leonard Pietruszka

Gospodarka

2021-07-31, godz. 18:00 Rolniku! Bądź eko i oddaj folie do recyklingu Gmina Reńska Wieś namawia rolników do myślenia o aspektach ekologicznych prowadzonych przez nich działalności i zbieraniu, a następnie oddaniu do recyklingu… » więcej 2021-07-31, godz. 17:45 PAP: CBA sprawdza gospodarkę nieruchomościami w gminie Nysa Jak przekazała redakcja PAP, funkcjonariusze wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w gminie Nysa oraz podlegającej… » więcej 2021-07-31, godz. 14:35 Nie ma pieniędzy na remont dróg, to budują chodniki, bo taniej W kasie powiatowej pusto, starostwo nie ma pieniędzy na remonty dróg, poza łataniem dziur powstałych w czasie zimy, więc skupia się na tańszych inwestycjach… » więcej 2021-07-31, godz. 11:27 KRUS zachęca do uczestnictwa w konkursie filmowym "Moja wizja zero - Rolnik liderem bezpieczeństwa" Młodzież z całej Polski może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem 'Moja wizja zero - Rolnik… » więcej 2021-07-31, godz. 08:15 Większość pieniędzy na modernizację prószkowskiej oczyszczalni już jest. Pochodzą z trzech źródeł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Prószkowie ma zabezpieczoną większą część pieniędzy na modernizację oczyszczalni ścieków. Fundusze pochodzą… » więcej 2021-07-30, godz. 14:15 Jest boom na bon turystyczny. Rośnie liczba podmiotów, w których można nim regulować należności za letni wypocz… Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Na Opolszczyźnie liczba bonów całkowicie wykorzystanych przekroczyła właśnie 20 tysięcy, a w całej Polsce ponad… » więcej 2021-07-30, godz. 11:30 Pracownicy opolskiej KAS odzyskali ponad 34 miliony podatku od firm z branży transportowo-logistycznej 34 miliony złotych podatku odzyskali pracownicy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej od firm z branży transportowo-logistycznej. Wcześniej podmioty należące… » więcej 2021-07-29, godz. 15:51 Producent foteli samochodowych postawi fabrykę w strefie ekonomicznej gminy Ujazd Kolejny inwestor zdecydował się ulokować w strefie ekonomicznej gminy Ujazd. Tym razem to niemiecka firma Isringhausen, producent z branży automotive. Przedsiębiorstwo… » więcej 2021-07-29, godz. 13:00 W ciągu najbliższych trzech lat w centrum Kietrza ma powstać trzydzieści mieszkań Kietrz wspólnie z dziewięcioma gminami z województwa opolskiego przystąpił do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Celem projektu jest budowa mieszkań… » więcej 2021-07-29, godz. 07:45 Potrawy regionalne będą promowane na różne sposoby. Rozstrzygnięto konkurs dla organizacji, które się tym zajmą Warsztaty kulinarne, stoiska z regionalnymi przysmakami i książki z przepisami - to tylko niektóre z inicjatyw, które będą promować potrawy z Opolszczyzny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »