Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-20, 09:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Remont urzędu gminy w Dąbrowie nie wpłynie na jego funkcjonowanie

Trwa pierwszy etap remontu urzędu gminy w Dąbrowie [fot. Mariusz Chałupnik]
Trwa pierwszy etap remontu urzędu gminy w Dąbrowie [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozpoczął się remont urzędu gminy w Dąbrowie. Inwestycja będzie polegała na kompleksowej termomodernizacji. Prace będą prowadzone również wewnątrz obiektu.
- Jesteśmy w pierwszym etapie realizacji remontu - informuje Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy. - Bardzo stare mieliśmy instalacje elektryczne, które ulegały samozapłonom. Obiekt wymagał pełnej termomodernizacji i inwestycji w zakresie infrastruktury wentylacyjnej. W planie jest też wymiana oczywiście stolarki drzwiowej i okiennej. Całkowita metamorfoza bryły budynku. Planujemy też montaż instalacji fotowoltaicznej.

Niebawem gmina rozstrzygnie przetarg na remont wnętrza urzędu. Ma to poprawić komfort pracowników oraz mieszkańców. W planach jest między innymi montaż windy dla osób z niepełnosprawnościami czy też seniorów.

- Chcemy, aby remont wnętrza rozpoczął się w połowie lipca. Zmiany w działaniu urzędu będą kosmetyczne - zaznacza Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Zaplanowaliśmy inwestycję w ten sposób, żeby nie było konfliktu z pracą urzędu. Część pracowników zostanie przeniesionych do budynku po starej szkole, który wykupiliśmy. Część pracowników będzie pracowała w sali konferencyjnej. Będziemy rotacyjnie przeprowadzać to tak, żeby mieszkańcy nie ucierpieli i żeby urząd funkcjonował.

Prace mają zostać zakończone do końca września. Ich koszt to 2,5 miliona złotych, z czego milion 700 tysięcy złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wiadomości z regionu

2021-08-02, godz. 17:23 Nie żyje jaguarzyca Bora z opolskiego ZOO. Była jednym z najstarszych przedstawicieli gatunku w europejskich ogrodach… Była mamą pierwszych w opolskim ZOO jaguarów - Justyny i Adama. Później została nie tylko babcią, ale nawet prapraprababcią. Nie żyje jaguarzyca Bora… » więcej 2021-08-02, godz. 17:15 Właścicielka pseudohodowli moskiewskich stróżujących z Rogalic skazana nieprawomocnie przez brzeski sąd. Kobieta… Sąd Rejonowy w Brzegu uznał, że właścicielka pseudohodowli w Rogalicach, skąd w październiku 2020 roku interwencyjnie odebrano 64 psy rasy moskiewski stróżujący… » więcej 2021-08-02, godz. 15:54 Brzeski sąd okazał się łaskawy dla Jacka N. Lokalny polityk nie trafi do więzienia Były przewodniczący rady miejskiej w Brzegu Jacek N. nie trafi do więzienia. Sąd Rejonowy w Brzegu warunkowo umorzył dziś (02.08) postępowanie wobec sa… » więcej 2021-08-02, godz. 15:41 Harcerze z Głubczyc od początku wakacji nie mogą narzekać na brak atrakcji 'Harcerska Akcja Letnia 2021' hufca ZHP w Głubczycach osiągnęła półmetek. W tym roku program jest bardzo bogaty. Na początku wakacji harcerze wyjechali… » więcej 2021-08-02, godz. 15:27 Koła gospodyń wiejskich włączą się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19. W planach dodatkowe festyny W akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 włączą się koła gospodyń wiejskich. Ich zadaniem będzie m.in. organizacja profrekwencyjnych festynów. Na… » więcej 2021-08-02, godz. 14:25 Polska Cerekiew spisowym liderem w regionie. Spisało się już przeszło 76% mieszkańców Ponad 76% mieszkańców gminy Polska Cerekiew wzięło już udział w spisie powszechnym. To najlepszy wynik wśród samorządów w województwie opolskim i jeden… » więcej 2021-08-02, godz. 14:14 Zderzenie dwóch busów w Niemodlinie koło stacji benzynowej na DK 46. Są utrudnienia Dwa busy zderzyły się w Niemodlinie na drodze krajowej nr 46 obok stacji paliw. Z informacji uzyskanych od strażaków wynika, że 3 osoby z obu samochodów… » więcej 2021-08-02, godz. 13:56 Policjanci zatrzymali złodzieja katalizatorów. To nie jest jedyny "grzech", który ma na sumieniu Zatrzymano złodzieja katalizatorów samochodowych i wspierającego go w działalności przestępczej pasera. Opolska policja od kilku tygodni była informowana… » więcej 2021-08-02, godz. 12:45 Burze znowu mogą zagościć nad Opolszczyzną. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem wydało dla całego województwa IMGW. » więcej 2021-08-02, godz. 12:29 Nożownik z Krapkowic usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat za kratkami Nożownik, który w ubiegłym tygodniu zaatakował kobietę w centrum Krapkowic usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Przypomnijmy. 23-latka z raną brzucha… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »