Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-04, 12:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Roszowickim Lesie mieszkańcy odtwarzają przydrożne aleje

W Roszowickim Lesie mieszkańcy odtwarzają przydrożne aleje [fot. archiwum gminy]
W Roszowickim Lesie mieszkańcy odtwarzają przydrożne aleje [fot. archiwum gminy]
W Roszowickim Lesie mieszkańcy odtwarzają przydrożne aleje [fot. archiwum gminy]
W Roszowickim Lesie mieszkańcy odtwarzają przydrożne aleje [fot. archiwum gminy]
Choć nazwa – Roszowicki Las - wskazuje, że wioska jest zalesiona, to okazuje się, że drzew jest za mało. Żeby temu zapobiec, mieszkańcy wyszli z pomysłem nasadzenia dosyć dużych sztuk drzew tak, aby otworzyć aleję przydrożną.
- Cieszymy się, że poszczególne sołectwa angażują się w różne akcje proekologiczne – mówi Rajmund Frischko, wójt gminy Cisek. - Roszowicki Las jako pierwszy zakończyło swoje zadanie w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. W wyniku tego przy ul. Szkolnej, czyli w samym centrum miejscowości, zasadzonych zostało aż 60 drzew. Mamy nadzieję, że staną się one ozdobą i wizytówką miejscowości, oraz zachęcą innych do podejmowania podobnych działań.

Ponad dwumetrowe drzewka są solidnie opalikowane, miejsce ich wkopania zostało wcześniej fachowo przygotowane. Mieszkańcy liczą, że sadzonki się przyjmą i nie padną łupem wandali, a już niedługo będą ozdabiać, dawać cień i pomagać w walce o czyste powietrze.
Rajmund Frischko

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »