Radio Opole » Gospodarka
2021-06-17, 11:00 Autor: Katarzyna Doros

Pomogą założyć własną działalność gospodarczą. Wystarczy dobry pomysł na biznes i chęć działania

Przedsiębiorca [fot. Pixabay]
Przedsiębiorca [fot. Pixabay]
Należy mieć dobry pomysł na biznes i chęć działania. Mieszkańcy regionu, którzy wskutek pandemii COVID-19 utracili pracę lub nie mogą jej podjąć i nie skończyli 30 lat, będą mogli starać się o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. 21 czerwca w Wojewódzkim Urzędzie Pracy ruszy nabór do projektu "Opolskie dotacje z PO WER-em".
- Czekamy na wszystkie dobre pomysły - mówi Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. - Maksymalna wartość dotacji dla uczestnika to 23 050 złotych, oczywiście w zależności od potrzeb może być ona niższa. Oprócz tego, jeżeli już przyznamy dotację, oferujemy wsparcie pomostowe 2000 złotych na czas 6 miesięcy. Pieniądze te młody przedsiębiorca może sobie przeznaczyć np. na opłacenie czynszu, bieżących kosztów działalności, zapłacić księgowej, zapłacić swój ZUS. Różnego takie kwestie operacyjne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Do projektu mogą zgłaszać się także osoby, która chcą odejść z rolnictwa lub są bierne zawodowo.

- Projekt to nie tylko pieniądze, ale również wymierne wsparcie szkoleniowo-doradcze. Na każdym z etapów służymy pomocą - dodaje Łukasz Buszko z wydziału rozwoju przedsiębiorczości WUP w Opolu. - Każdy uczestnik takiego wsparcia otrzyma niezbędną, podstawową wiedzę dotyczącą zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Będzie to wiedza z zakresu przepisów prawnych, w tym przepisów podatkowych, z zakresu księgowości, pozyskiwania klientów, promocji tej działalności oraz radzenia sobie ze stresem. Każdy uczestnik takiego szkolenia, blisko 3-tygodniowego, będzie miał również zapewnione indywidualne konsultacje z tzw. opiekunem dotacyjnym, który pomoże w napisaniu biznes planu.

Nabór potrwa do 9 lipca. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wnioski należy składać w biurze projektu WUP przy ul. Rejtana 5 w Opolu lub wysłać pocztą.
Maciej Kalski
Łukasz Buszko

Gospodarka

2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Nie tylko od przedsiębiorców i pracodawców. 8 tysięcy wniosków wpłynęło do opolskiego ZUS-u w sprawie ulg związanych… Odroczenie terminu płacenia składek lub rozłożenie ich na raty. Z takich form pomocy korzystali najczęściej ci, którzy dotkliwie odczuli skutki pandemii… » więcej 2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej 2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »