Radio Opole » Gospodarka
2021-07-04, 14:15 Autor: Katarzyna Doros

Młodzi opolanie marzą o własnej firmie w branży kosmetycznej, reklamowej czy budowlanej. Wciąż można się starać o dotację na założenie własnej działalności

Biuro WUP w Opolu [mat. WUP Opole]
Biuro WUP w Opolu [mat. WUP Opole]
Własna firma w branży kosmetycznej, reklamowej czy budowlanej to najczęstsze pomysły młodych opolan na swój biznes. Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu jeszcze do 9 lipca prowadzi nabór do projektu "Opolskie dotacje z PO WERem". Młodzi ludzie mogą starać się o wsparcie finansowe do 23 050 złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej i finansową pomoc pomostową w kwocie 2100 złotych przez pierwsze sześć miesięcy.
- Wciąż można się zgłaszać do projektu. Dotacje zaplanowano dla 103 osób, są jeszcze wolne miejsca - mówi Mirosław Ochyra, rzecznik prasowy WUP w Opolu. - Zgłaszają się pierwsze osoby, planujące założyć własną działalność. Już po tych pierwszych formularzach rekrutacyjnych można wywnioskować, na których branżach skupia się uwaga przyszłych przedsiębiorców. Najwięcej jest osób zainteresowanych prowadzeniem działalności w branży kosmetycznej, reklamowej, budowlanej, fitness. Nie brakuje też deklaracji prowadzenia pracowni projektowania wnętrz, a nawet gastronomii opartej na food truckach.

Przypomnijmy, projekt jest skierowany do osób w wieku 18-29 lat, które aktualnie nie pracują i nie są zarejestrowane w urzędzie pracy. Także do osób, które straciły zatrudnienie wskutek pandemii COVID-19.

Dodatkowo, Wojewódzki Urząd Pracy zapewnia fachową pomoc szkoleniowo-doradczą m.in. dotyczącą przepisów prawnych związanych z prowadzeniem własnej firmy.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej urzędu pracy: www.dotacjepower.wup.opole.pl.
Mirosław Ochyra

Gospodarka

2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej 2021-09-16, godz. 09:56 Aglomeracja Opolska pracuje nad strategią rozwoju do 2030 roku - Świadome gospodarowanie środowiskiem to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor Aglomeracji Opolskiej… » więcej 2021-09-16, godz. 08:10 Głubczyce ogłoszą kolejny przetarg na remont części zabytkowych murów miejskich Przetarg na remont fragmentu zachowanych średniowiecznych murów miejskich w Głubczycach nie doszedł do skutku. Wszystkie oferty były zbyt drogie. Na to zadanie… » więcej 2021-09-15, godz. 16:40 Jest chętny na budowę dwóch bloków w Strzelcach Opolskich, ale nie wiadomo, czy cena nie będzie za wysoka dla przyszłych… Dwie firmy zainteresowane budową nowych bloków w Strzelcach Opolskich w ramach gminnego programu Twoje M. Zakład on, że samorząd przekazuje teren, organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »