Radio Opole » Gospodarka
2021-06-07, 18:20 Autor: Grzegorz Frankowski

Kończy się remont ul. Powstańców Śl. w Głubczycach. To jedna z większych inwestycji drogowych w tym roku

Kończy się remont ul. Powstańców Śląskich w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Kończy się remont ul. Powstańców Śląskich w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Kończy się remont ul. Powstańców Śl. w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Kończy się remont ul. Powstańców Śl. w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dobiega końca realizowany w dwóch etapach remont ul. Powstańców Śląskich w Głubczycach. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu. Gmina na ten cel otrzymała ponad 60 procent dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
- W tym tygodniu drogowcy kładą ostatnią warstwę ścieralną asfaltu i tym samym remont zostanie zakończony – informuje Adama Krupa, burmistrz Głubczyce:

- Od razu rozkładaliśmy ją na dwa lata, bo w ubiegłym roku, też dużą inwestycję, też ze wsparciem z tego funduszu – ulicę Raciborską. Uważaliśmy, że trzeba to rozłożyć. W tym roku wykonawca zmieści się w terminie i my poniesiemy te koszty. Tak to było planowane, że to co było zrobione w roku 2020, to było z tych środków rządowych, a ten milion złotych, tego zakresu zostanie wykonany w tym roku. Tak jak powiedziałem, uważam, że utrzyma się w terminie wykonawca.

Dodajmy, że całkowity koszt remontu blisko kilometra ul. Powstańców Śląskich w Głubczycach wyniesie 2,7 mln złotych. Termin ukończenia inwestycji, która odciąży ruch samochodowy w centrum miasta to 10 czerwca.
Adam Krupa

Gospodarka

2021-07-28, godz. 15:15 Nieczynny od lat dworzec zyska nowe życie - będzie przystankiem dla rowerzystów i świetlicą wiejską Przez Sukowice w gminie Cisek od dawna nie przebiega linia kolejowa, więc i dworzec nie spełnia swojej roli. Budynek ma przejść gruntowną przebudowę i za… » więcej 2021-07-28, godz. 13:45 Mimo pandemii, pracodawcy nadal szukają załogi. Duża liczba ofert dla cudzoziemców 600 ofert pracy sezonowej trafiło do opolskich pośredniaków. To tyle samo, co przed pandemią koronawirusa. Konkurencję dla młodzieży stanowią obcokrajowcy… » więcej 2021-07-28, godz. 12:36 Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drog… Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu… » więcej 2021-07-27, godz. 14:15 Od środy będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie wni… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:45 Jedne remonty się skończą, kolejne prace zaczną. Drogowe inwestycje powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Trwa sezon na remonty drogowe. Związane z tym utrudnienia są utrapieniem kierowców, ale są nieodzowne. Obecnie na drogach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Nie tylko od przedsiębiorców i pracodawców. 8 tysięcy wniosków wpłynęło do opolskiego ZUS-u w sprawie ulg związanych… Odroczenie terminu płacenia składek lub rozłożenie ich na raty. Z takich form pomocy korzystali najczęściej ci, którzy dotkliwie odczuli skutki pandemii… » więcej 2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej 2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »