Radio Opole » Gospodarka
2021-07-28, 12:36 Autor: Grzegorz Frankowski

Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drogowe

Prace na ul. Wiejskiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Prace na ul. Wiejskiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu ul. Żytniej. W najbliższych dniach ma zostać podpisana umowa na przeprowadzenie prac remontowych na ul. Karola Miarki.
- Na remont tej drugiej ulicy otrzymaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczycach

- Tutaj z tą ulicą byliśmy na liście rezerwowej. Dzięki oszczędnościom wśród gmin, które organizowały przetargi i otrzymały z tego funduszu pieniądze, będziemy mieli możliwość skorzystania z tej dotacji w wysokości siedemdziesięciu procent. Jest to duża inwestycja dla nas, bo łączny koszt wykonania tej drogi to 2,2 mln złotych.

Do końca sierpnia planowane jest zakończenie remontu podbudowy i nawierzchni jezdni przy ul. Ogrodowej. Wartość robót wyniesie 170 tys. zł. Kończy się również remont ul. Wiejskiej. Za blisko pół miliona złotych przebudowywana jest nawierzchnia i chodniki. Powstaje także nowe oświetlenie.

Dodajmy, że w tym roku gmina Głubczyce na wszystkie remonty drogowe przeznaczy blisko 5,3 mln zł. Prawie połowa tej kwoty to fundusze zewnętrzne, które pochodzą głównie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Kazimierz Bedryj

Gospodarka

2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »