Radio Opole » Gospodarka
2021-04-23, 14:12 Autor: Witold Wośtak

Wołczyn będzie mieć skatepark. To odpowiedź magistratu na prośby dzieci i młodzieży

Wizualizacja skateparku w Wołczynie [fot. www.facebook.com/Miasto i Gmina Wołczyn]
Wizualizacja skateparku w Wołczynie [fot. www.facebook.com/Miasto i Gmina Wołczyn]
Przed wakacjami zakończy się budowa skateparku w Wołczynie. Inwestycja jest realizowana w ramach rozszerzania strefy aktywności oraz relaksu w mieście.
Do burmistrza Jana Leszka Wiącka trafił apel o budowę skateparku z podpisami kilkuset osób. W ubiegłym roku przygotowano betonową podbudowę skateparku. - Teraz podpisaliśmy umowę z wykonawcą ramp i pozostałych urządzeń - mówi burmistrz.

- Zorganizowałem spotkanie z inicjatorami i zapytałem, jakie urządzenia są najbardziej popularne oraz z jakich przeszkód chcieliby najbardziej korzystać. Będzie więc kilka urządzeń, oczywiście dwie rampy, najazdy i orurowane przeszkody do mniejszych wyskoków - to, co młodzież lubi najbardziej.

Dodajmy, w sąsiedztwie znajduje się plac street workout, a trwa również budowa ciągu pieszo-rolkowego i kładki nad rzeką w kierunku zespołu szkół. W przyszłości całość ma tworzyć ponadregionalne centrum spotkań.
Jan Leszek Wiącek

Gospodarka

2021-09-23, godz. 10:00 Zwolnienia ze składek przedsiębiorcom prowadzącym sklepiki szkolne oraz pilotom wycieczek i przewodnikom turystycznym… Aby z ulg skorzystać, trzeba się jednak spieszyć - wnioski tylko w formie elektronicznej (PUE ZUS) przyjmowane są do końca września. » więcej 2021-09-22, godz. 19:00 Osadzeni będą mogli znaleźć zatrudnienie w leśnictwie i rybactwie. Podpisano porozumienie w tej sprawie Więźniowie będą mogli podjąć się płatnej pracy związanej z rybactwem i leśnictwem. To efekt porozumienia Lasów Państwowych z Okręgową Służbą Więzienną… » więcej 2021-09-22, godz. 15:41 Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę letniego wejścia do ZOO Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę nowego letniego wejścia do ogrodu zoologicznego. Żadna z zaproponowanych ofert wykonawców nie mieściła… » więcej 2021-09-22, godz. 14:41 Dwie nagrody dla Opola podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pierwsza za kładkę pieszo-rowerową, a druga za… Most im. Joachima Halupczoka z laurem Top Inwestycji Komunalnych za 2021 rok. Miejska inwestycja została wyróżniona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego… » więcej 2021-09-21, godz. 18:45 Do 2023 roku opolskie zoo zyska nowy i ekologiczny system ogrzewania gazowego Do 2023 roku kotłownia węglowa zasilająca opolski ogród zoologiczny zostanie zastąpiona siecią ogrzewania gazowego. Urząd marszałkowski podpisał właśnie… » więcej 2021-09-21, godz. 10:15 Rusza budowa centrum przesiadkowego w Nysie. Od dzisiaj odjazdy i przyjazdy autobusów z innego miejsca Z uwagi na rozpoczynającą się budowę Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie, wszystkie autobusy PKS Nysa od dzisiaj (21.09) odjeżdżają z placu… » więcej 2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat, a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »