Radio Opole » Gospodarka
2020-02-10, 12:55 Autor: Daniel Klimczak

Nyska PWSZ z dodatkowym milionem od ministerstwa. Uczelnia przeznaczy pieniądze na modernizację pracowni

Budynek PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Budynek PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ z dodatkowym milionem z ministerstwa [fot. Przemysław Blechman / MNiSW]
PWSZ z dodatkowym milionem z ministerstwa [fot. Przemysław Blechman / MNiSW]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie otrzymała milion złotych od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu możliwe będzie dalsze unowocześnianie uczelnianych pracowni.
Pieniądze w ramach programu "Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości" trafiły łącznie do 15 najlepszych uczelni zawodowych w Polsce. Kryteriami branymi pod uwagę przy tworzeniu listy był między innymi poziom zatrudnienia i zarobki absolwentów. Jak zapowiada rektor nyskiej PWSZ prof. Przemysław Malinowski, otrzymany bonus pozwoli między innymi na modernizację pracowni komputerowych.

- Jak wiemy, sprzęt komputerowy starzeje się bardzo szybko. Nasze pracownie są w miarę nowoczesne, ale istnieje pilna potrzeba wymiany urządzeń. Druga sprawa to modernizacja innych laboratoriów ogólnouczelnianych i pracowni - chemicznej, biochemicznej. Będziemy chcieli je unowocześniać - dodaje.

Ponadto uczelnia ma w planach stworzenie nowych laboratoriów, w których umiejętności nabywać będą przyszli inżynierowie z branży elektromobilności.

Dodajmy, że przygotowania do rozbudowy bazy dydaktycznej mają ruszyć w przyszłym semestrze. Pierwsi studenci będą mogli z nich korzystać od nowego roku akademickiego.
prof. Przemysław Malinowski

Gospodarka

2022-11-28, godz. 15:00 Olesno przygotowuje się do budowy mieszkań SIM. Na początek 14 lokali Projektant przygotowuje koncepcję pierwszego budynku Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej przy ulicy Słowackiego w Oleśnie. » więcej 2022-11-28, godz. 13:00 Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji "filmowego" dworca kolejowego w Głubczycach Gmina Głubczyce ogłosiła dzisiaj (28.11) przetarg na wykonanie pełnej dokumentacji technicznej budynku byłego dworca PKP. Samorząd po gruntownym remoncie… » więcej 2022-11-27, godz. 17:30 "Twoje M". Znaleźli się chętni na gminne mieszkania w Strzelcach Opolskich W ramach gminnego programu rozwoju mieszkalnictwa „Twoje M” budowane są kolejne 64 mieszkania własnościowe. » więcej 2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej 2022-11-25, godz. 10:07 Korfantów z umową na tańszy węgiel. Dystrybucja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom gminy Korfantów. Zainteresowanie surowcem w tej gminie jest bardzo duże. Do dziś (25.11) mieszkańcy zgłosili… » więcej 2022-11-25, godz. 09:00 "Trzy Rubiny – Trzy Gminy". Finał Gali Aktywności w Kietrzu Kilkadziesiąt zgłoszeń napłynęło do pierwszej edycji konkursu 'Trzy Rubiny - Trzy Gminy' na najaktywniejsze osoby oraz przedsiębiorców z Baborowa, Branic… » więcej 2022-11-25, godz. 08:00 W Namysłowie czekają na tani opał. Składy nie mają jeszcze umów ze spółkami węglowymi W Namysłowie nie ma zbyt dużego zainteresowania zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Tamtejsze składy nie posiadają jeszcze opału, który trafi do… » więcej 2022-11-24, godz. 18:02 Połączenie sportu i biznesu. I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości Zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla biznesu i bezpieczeństwo energetyczne. To trzy panele tematyczne pierwszej edycji Opolskiego Wieczoru Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »