Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-16, 20:00 Autor: Daniel Klimczak

Nysa: przyszli dietetycy kształcą się w nowoczesnej pracowni. "Wyposażenie nie odbiega od prawdziwych miejsc pracy"

Nowa pracownia w nyskiej uczelni [fot. PWSZ Nysa]
Nowa pracownia w nyskiej uczelni [fot. PWSZ Nysa]
Nowa pracownia w nyskiej uczelni [fot. PWSZ Nysa]
Nowa pracownia w nyskiej uczelni [fot. PWSZ Nysa]
Nowa pracownia w nyskiej uczelni [fot. PWSZ Nysa]
Nowa pracownia w nyskiej uczelni [fot. PWSZ Nysa]
Nowa pracownia w nyskiej uczelni [fot. PWSZ Nysa]
Nowa pracownia w nyskiej uczelni [fot. PWSZ Nysa]
Studenci kierunków dietetyka oraz psychofizyczne kształtowanie człowieka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie otrzymali do dyspozycji nową pracownię. Dzięki niej żacy mogą uczyć się przygotowywania smacznych, zdrowych i pełnowartościowych potraw.
W czasie zajęć, duży nacisk kładziony jest na warunki higieniczno-sanitarne. Jak zapewnia dr Marta Misiarz, adiunkt na wydziale nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej PWSZ, wyposażenie pracowni nie odbiega od tego, które młodzi ludzie zastaną w przyszłej pracy.

- Dokładamy wszelkich starań, aby warsztat pracy i całe zaplecze temu towarzyszące, spełniało standardy obowiązujące na rynku pracy. Aby absolwent opuszczający nasze mury nie potrzebował nie potrzebował konieczności adaptacyjnych, nowej wiedzy, umiejętności. On to wszystko nabywa tutaj - dodaje.

Nowe wyposażenie szybko znalazło uznanie w oczach studentów. Jak mówi Adrianna Włoch, zajęcia z jego wykorzystaniem są bardzo przydatne.

- Pracownia jest wyposażona w bardzo dobry sprzęt. Mamy wiele różnych możliwości, też możemy nauczyć się używać różnych sprzętów, które może nie są dostępne u każdego w domu.

- Nasza wiedza tutaj poszerzyła się, zmieniło się nasze postrzeganie gotowania. Wybraliśmy ten kierunek, bo była to nasza codzienność, a chcieliśmy dodatkowo poszerzyć naszą wiedzę - wskazuje Mateusz Wysota.

Dodajmy, że wśród dostępnego w pracowni sprzętu znajdują się między innymi grille, opiekacze, piece konwekcyjne przeznaczone do wypieku pieczywa i mięsa, a także urządzenia drobnego AGD.
Marta Misiarz
Marta Misiarz, Adrianna Włoch, Mateusz Wysota

Wiadomości z regionu

2022-11-28, godz. 15:40 Dewastacja plebanii w Branicach. Niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze [FILM] Na kilkadziesiąt tysięcy złotych oszacowano straty parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Branicach po tym, jak w zeszłym tygodniu na plebanię… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 "Niewiarygodny partner" kontra "fałszowanie rzeczywistości". Spór o finanse namysłowskiego szpitala W projekcie przyszłorocznego budżetu Namysłowa nie zapisano wsparcia dla tamtejszego szpitala. Starostwo wzywa gminę do zwiększenia finansowania placówki… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 W Namysłowie nie wystarcza pieniędzy na wywożenie śmieci. Podwyżek nie będzie Opłaty pobierane od mieszkańców gminy Namysłów nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów związanych z wywozem śmieci. Magistrat jednak nie chce sięgać… » więcej 2022-11-28, godz. 14:00 ZUS: ostatni dzwonek na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną Zaledwie kilkadziesiąt godzin pozostało na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu 'Dobry start'. Można je składać tylko trzema kanałami… » więcej 2022-11-28, godz. 12:30 Spali w pustostanie. Z pożaru uratowali ich policjanci Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci uratowali trzech mężczyzn z płonącego budynku. Do tej interwencji doszło w nocy z środy na czwartek (23-24.11). » więcej 2022-11-28, godz. 12:00 Opole: dwa tygodnie bez przejścia pod mostem wzdłuż kanału Młynówka Zamknięte na około dwa tygodnie zostanie dzisiaj (28.11) przejście pod mostem kolejowym wzdłuż kanału Młynówka w Opolu. Chodzi o trasę po stronie dworca… » więcej 2022-11-28, godz. 11:37 "Zając" dotarł. Nowa łódź ratownicza dla strażaków z OSP Mechnica-Kamionka 'Zając' jest już na stanie strażaków z OSP Mechnica-Kamionka w gminie Reńska Wieś . Mowa o nowoczesnej łodzi ratowniczej, na którą zrzutkę zrobiły władze… » więcej 2022-11-28, godz. 11:15 Z otwartym piwem na przesłuchanie. Wpadka na policyjnym parkingu Piłeś, nie jedź. Tej rady nie posłuchał 26-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który po spożyciu alkoholu przyjechał na tamtejszą… » więcej 2022-11-28, godz. 10:40 Polska 2050 wybrała władze wojewódzkie. "Ta drużyna zrobi dla Opolszczyzny wiele dobrego" - Wybór władz wojewódzkich jest zwieńczeniem naszych dotychczasowych trzyletnich działań - powiedział w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' Adam Gomoła z zarządu… » więcej 2022-11-28, godz. 10:15 Będzie bezpieczniej. Na Górze św. Anny powstanie radar meteorologiczny Radar hydrologiczno-meteorologiczny powstanie na Górze św. Anny. Wojewoda opolski wydał decyzję na realizację inwestycji. Porozumienie w tej sprawie zawarto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »