Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-10, 16:59 Autor: Agnieszka Stefaniak

Alei bliżej już do autostrady. Cztery nowe gwiazdy rozbłysły na opolskim rynku [ZDJĘCIA]

Wanda Kwietniewska ze swoją Bandą na odsłonięciu gwiazdy [fot. Adam Dubiński]
Wanda Kwietniewska ze swoją Bandą na odsłonięciu gwiazdy [fot. Adam Dubiński]
Andrzej Rybiński odsłania swoją gwiazdę [fot. Adam Dubiński]
Andrzej Rybiński odsłania swoją gwiazdę [fot. Adam Dubiński]
Wanda Kwietniewska ze swoją Bandą na odsłonięciu gwiazdy [fot. Adam Dubiński]
Wanda Kwietniewska ze swoją Bandą na odsłonięciu gwiazdy [fot. Adam Dubiński]
Swoją własną gwiazdę odsłonił Marek Piekarczyk [fot. Adam Dubiński]
Swoją własną gwiazdę odsłonił Marek Piekarczyk [fot. Adam Dubiński]
Stanisława Celińska odsłoniła swoją gwiazdę na Alei Gwiazd Polskiej Piosenki [fot. Adam Dubiński]
Stanisława Celińska odsłoniła swoją gwiazdę na Alei Gwiazd Polskiej Piosenki [fot. Adam Dubiński]
To już nie aleja, ale trzypasmowa autostrada - żartowano na uroczystości odsłonięcia czterech nowych gwiazd w Alei Gwiazd w opolskim rynku. Do grona kilkudziesięciu wyróżnionych dołączyli dziś Stanisława Celińska, Wanda Kwietniewska, Andrzej Rybiński oraz Marek Piekarczyk.
W uroczystości wzięła udział Halina Frąckowiak, która jest dyrektorem artystycznym Fundacji Stolicy Polskiej Piosenki. To fundacja od 2006 roku "zapełnia" opolski rynek gwiazdami... gwiazd. Oprawę muzyczną przygotował Chór Politechniki Opolskiej pod kierownictwem Ludmiły Wocial-Zawadzkiej.

Stanisława Celińska wspominała, że w Opolu tak naprawdę zaczęła się jej kariera, ale nie muzyczna a aktorska. W 1969 debiutowała w Opolu, zaśpiewała piosenkę "Ptakom podobni". Zobaczył to asystent Andrzeja Wajdy i zaprosił na próbne zdjęcia do filmu "Krajobraz po bitwie".

Wanda Kwietniewska żartowała, że miejsce na opolskim bruku jest fajne. - Warto dać się podeptać. Nie każdy ma taką możliwość, taką okazję. Jestem bardzo szczęśliwa, bardzo dumna. W końcu gwiazda to gwiazda! - mówiła reporterce Radia Opole.

- Nie liczę godzin ni lat. Jeśli chodzi o zadyszkę, którą złapałem, to jednak czas ma tu coś do powiedzenia. Mam nadzieję, że to jest początek naszej znajomości - mówił podczas odsłonięcia gwiazdy Andrzej Rybiński.

- Przepraszam za spóźnienie, ale nie wiedziałem, gdzie to jest. I ktoś mi powiedział: "słuchaj, jak zobaczysz tak strasznie dużo kobiet pięknych, to tam" - mówił Marek Piekarczyk, współzałożyciel grupy TSA. - Nie jestem człowiekiem do orderów, a ostatnio je dostaje. No i teraz mam swoją gwiazdę w sumie tutaj już drugą, bo jest przecież gwiazda TSA - śmiał się artysta.
Stanisława Celińska
Wanda Kwietniewska
Marek Piekarczyk
Andrzej Rybiński

Kultura i rozrywka

2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02 Nowy sezon w OTLiA. Przed nami premiera spektaklu "Brzechwatorium" W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora rozpoczyna się nowy sezon. Już w sobotę (23.09) na Dużej Scenie zaplanowano premierę spektaklu 'Brzechwatorium'. Reżyserem… » więcej 2023-09-20, godz. 08:30 Piotr Rubik wystąpi na rynku w Nysie Już 23 września na nyskim rynku odbędzie się koncert Piotra Rubika pod tytułem 'Najważniejsza jest miłość'. » więcej 2023-09-19, godz. 19:00 Znowu mogą wypożyczać książki. Biblioteka w Sławięcicach przeszła remont Ponad 1,2 mln zł kosztowała modernizacja filii bibliotecznej w Sławięcicach. Dziś (19.09) nastąpiło oficjalne otwarcie placówki, a to oznacza, że mieszkańcy… » więcej 2023-09-19, godz. 17:15 Wspólne brzmienie. Koncert polsko-ukraiński w NCPP Wokaliści i instrumentaliści z Polski i Ukrainy wystąpią w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie koncertu pojawią się utwory polskie i… » więcej 2023-09-19, godz. 16:00 Opolski Festiwal Fotografii powraca jak echo. Przed nami 13. odsłona wydarzenia Kilkanaście wystaw, w tym legendy opolskiej fotografii Adama Śmietańskiego, 12 spotkań autorskich i warsztaty fotograficzne. Rusza kolejna, 13. już edycja… » więcej 2023-09-19, godz. 11:21 Niewidomi muzycy z całej Polski wystąpią w Filharmonii Opolskiej Niewidomi wokaliści z całej Polski wystąpią na scenie Filharmonii Opolskiej w ramach finału Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych. Koncert… » więcej 2023-09-18, godz. 17:00 Był pierwszym oficerem zastrzelonym w Katyniu. Wystawa w CMJW w Opolu 'Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński' - to tytuł nowej wystawy, którą od dziś (18.09) możemy oglądać w Centralnym Muzeum… » więcej 2023-09-18, godz. 14:15 Rusza 31. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Muzyka Ludwiga van Beethovena ponownie rozbrzmi w Głogówku. Rusza 31. Śląski Festiwal. W tym roku dla miłośników muzyki klasycznej przygotowano dwa koncerty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »