Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-10, 13:37 Autor: Monika Matuszkiewicz

W amfiteatrze znowu głośno. Ruszyły próby do kolejnego koncertu KFPP

W amfiteatrze znowu głośno. Ruszyły próby do kolejnego koncertu KFPP [fot. Jędrzej Łuczak]
W amfiteatrze znowu głośno. Ruszyły próby do kolejnego koncertu KFPP [fot. Jędrzej Łuczak]
Opolski amfiteatr ponownie rozbrzmiewa. Ruszyły próby do drugiego dnia KFPP [fot. Jędrzej Łuczak]
Opolski amfiteatr ponownie rozbrzmiewa. Ruszyły próby do drugiego dnia KFPP [fot. Jędrzej Łuczak]
Opolski amfiteatr ponownie rozbrzmiewa. Ruszyły próby do drugiego dnia KFPP [fot. Jędrzej Łuczak]
Opolski amfiteatr ponownie rozbrzmiewa. Ruszyły próby do drugiego dnia KFPP [fot. Jędrzej Łuczak]
W opolskim amfiteatrze rozpoczęły się próby do drugiego koncertowego dnia 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Na scenie pojawili się artyści, których będziemy mogli zobaczyć po godzinie 22:00 w koncercie "Czas ołowiu".
To będzie podróż sentymentalna. Usłyszeć będzie można piosenki wokalistów, których już z nami nie ma. A wykonają je artyści z każdego pokolenia. Jednym z nich jest Sławek Uniatowski, który zaśpiewa przebój Krzysztofa Krawczyka "Za Tobą pójdę jak na bal".

- Ja czasami gram to na swoich koncertach, ale gramy to w zupełnie innej wersji, jak ja to mówię z "przyczajki", z takim elementem rytmicznym, charakterystycznym i tak też to zagramy to tutaj, że początek będzie taki charakterystyczny, typowy. Potem będzie takie rytmiczne przyczajenie, tak zwany z cicha pęk.

Na scenie zobaczymy także Jerzego Grunwalda, który bardzo się cieszy z tego powrotu do Opola. Artysta zaśpiewa "Biały krzyż".

- Przede wszystkim piosenka broni się sama. Piosenka jest przepiękna. Lata 70, zdobyła wiele nagród, ona ma trochę zabarwienie patriotyczne, a ja jestem patriotą, więc generalnie ten cały tekst, oprawa, melodyka jest po prostu przepiękna. Dlatego też wybrałem tę piosenkę. Zamierzenie koncertu, organizatorów jest takie, że śpiewamy w tym koncercie utwory artystów, którzy odeszli i zaproponowałem organizatorom wykonanie tej piosenki, spodobała się i stąd mój udział w tym koncercie.

Koncert "Czas ołowiu" poprzedzony zostanie "Premierami". Całość będzie transmitowana w Radiu Opole.
Sławek Uniatowski
Jerzy Grunwald

Kultura i rozrywka

2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02 Nowy sezon w OTLiA. Przed nami premiera spektaklu "Brzechwatorium" W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora rozpoczyna się nowy sezon. Już w sobotę (23.09) na Dużej Scenie zaplanowano premierę spektaklu 'Brzechwatorium'. Reżyserem… » więcej 2023-09-20, godz. 08:30 Piotr Rubik wystąpi na rynku w Nysie Już 23 września na nyskim rynku odbędzie się koncert Piotra Rubika pod tytułem 'Najważniejsza jest miłość'. » więcej 2023-09-19, godz. 19:00 Znowu mogą wypożyczać książki. Biblioteka w Sławięcicach przeszła remont Ponad 1,2 mln zł kosztowała modernizacja filii bibliotecznej w Sławięcicach. Dziś (19.09) nastąpiło oficjalne otwarcie placówki, a to oznacza, że mieszkańcy… » więcej 2023-09-19, godz. 17:15 Wspólne brzmienie. Koncert polsko-ukraiński w NCPP Wokaliści i instrumentaliści z Polski i Ukrainy wystąpią w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie koncertu pojawią się utwory polskie i… » więcej 2023-09-19, godz. 16:00 Opolski Festiwal Fotografii powraca jak echo. Przed nami 13. odsłona wydarzenia Kilkanaście wystaw, w tym legendy opolskiej fotografii Adama Śmietańskiego, 12 spotkań autorskich i warsztaty fotograficzne. Rusza kolejna, 13. już edycja… » więcej 2023-09-19, godz. 11:21 Niewidomi muzycy z całej Polski wystąpią w Filharmonii Opolskiej Niewidomi wokaliści z całej Polski wystąpią na scenie Filharmonii Opolskiej w ramach finału Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych. Koncert… » więcej 2023-09-18, godz. 17:00 Był pierwszym oficerem zastrzelonym w Katyniu. Wystawa w CMJW w Opolu 'Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński' - to tytuł nowej wystawy, którą od dziś (18.09) możemy oglądać w Centralnym Muzeum… » więcej 2023-09-18, godz. 14:15 Rusza 31. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Muzyka Ludwiga van Beethovena ponownie rozbrzmi w Głogówku. Rusza 31. Śląski Festiwal. W tym roku dla miłośników muzyki klasycznej przygotowano dwa koncerty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »