Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 19:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Agnieszka była bezkonkurencyjna! Za nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence [ZDJĘCIA]

Za nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence [fot. Sławomir Mielnik]
Za nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence [fot. Sławomir Mielnik]
Agnieszka Włodek z Opola okazała się bezkonkurencyjna w Wielkim Teście Wiedzy o O-polskiej Piosence, zorganizowanym po raz pierwszy przez Radio Opole. Zawodnicy w pierwszej rundzie do odgadnięcia mieli 3 piosenki, w rundzie finałowej 5. Wszystkie muzyczne zagadki przygotował DJ Adamus. Od 12 tygodni serwował je, w ramach przygotowań słuchaczom Radia Opole w akcji "60/60".
Drugie miejsce zajął Michał Burczyński z Kamiennej Góry, a trzecie Kevin Adamczyk z Opola.

- Byłam bardzo zestresowana, nogi mi się trzęsą do teraz. Ja codziennie słucham tych piosenek, ale tak około 2 tygodni, jak już się zapisałam na ten test, to nawet były karteczki w domu robione z tytułami, wykonawcami, także opłacało się. Szłam do pracy i nuciłam sobie. Ja nie wierzę normalnie - mówi pani Agnieszka.

- Słucham polskiej muzyki cały czas i się przygotowałem. Bardzo lubię polską muzykę i szanuje bardzo artystów - dodaje pan Michał Burczyński.

- Ja uważam, że naszym sukcesem jest sam fakt, że wzięliśmy w tym udział, bo to było 6 wspaniałych, którzy znali te piosenki i to jest bardzo duży sukces - podkreśla pan Kevin.

- Choć pogoda jest typowo festiwalowa, to cieszę się, że tylu mieszkańców przyszło i kibicowało naszym uczestnikom - mówi Piotr Wojtowicz, prezes Radia Opole.

- Uważam, że to była udana akcja i spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych słuchaczy, którzy do tej pory nie mieli kontaktu z Radiem Opole. Dużo telefonów odebraliśmy. To dla nas też było zaskoczenie, bo to były młode osoby, a zazwyczaj nasz słuchacz, to osoba starsza. Uważam, że zmienia się ten słuchacz i coraz młodsze osoby do nas dzwonią i to nas bardzo cieszy. Cieszę się, że to się tak udało zgrać.

- Deszcz przechodzi i myślę, że za chwilkę będzie słońce, więc mnóstwo dobrej zabawy, jak to zresztą zawsze przy okazji festiwalu - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Dodajmy, że nagrodą główną w konkursie był bon o wartości 1000 złotych oraz samochód na weekend. Laureat drugiego miejsca otrzymał między innymi voucher na weekendowy pobyt w hotelu Weneda, a ostatni na podium zdobył pakiet serwisowy od firmy Eltrans.

Partnerami Wielkiego Testu Wiedzy o O-polskiej Piosence było miasto Opole, hotel Weneda w Opolu oraz firma Eltrans.
Agnieszka Włodek, Michał Burczyński, Kevin Adamczyk
Piotr Wojtowicz i Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02 Nowy sezon w OTLiA. Przed nami premiera spektaklu "Brzechwatorium" W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora rozpoczyna się nowy sezon. Już w sobotę (23.09) na Dużej Scenie zaplanowano premierę spektaklu 'Brzechwatorium'. Reżyserem… » więcej 2023-09-20, godz. 08:30 Piotr Rubik wystąpi na rynku w Nysie Już 23 września na nyskim rynku odbędzie się koncert Piotra Rubika pod tytułem 'Najważniejsza jest miłość'. » więcej 2023-09-19, godz. 19:00 Znowu mogą wypożyczać książki. Biblioteka w Sławięcicach przeszła remont Ponad 1,2 mln zł kosztowała modernizacja filii bibliotecznej w Sławięcicach. Dziś (19.09) nastąpiło oficjalne otwarcie placówki, a to oznacza, że mieszkańcy… » więcej 2023-09-19, godz. 17:15 Wspólne brzmienie. Koncert polsko-ukraiński w NCPP Wokaliści i instrumentaliści z Polski i Ukrainy wystąpią w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie koncertu pojawią się utwory polskie i… » więcej 2023-09-19, godz. 16:00 Opolski Festiwal Fotografii powraca jak echo. Przed nami 13. odsłona wydarzenia Kilkanaście wystaw, w tym legendy opolskiej fotografii Adama Śmietańskiego, 12 spotkań autorskich i warsztaty fotograficzne. Rusza kolejna, 13. już edycja… » więcej 2023-09-19, godz. 11:21 Niewidomi muzycy z całej Polski wystąpią w Filharmonii Opolskiej Niewidomi wokaliści z całej Polski wystąpią na scenie Filharmonii Opolskiej w ramach finału Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych. Koncert… » więcej 2023-09-18, godz. 17:00 Był pierwszym oficerem zastrzelonym w Katyniu. Wystawa w CMJW w Opolu 'Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński' - to tytuł nowej wystawy, którą od dziś (18.09) możemy oglądać w Centralnym Muzeum… » więcej 2023-09-18, godz. 14:15 Rusza 31. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Muzyka Ludwiga van Beethovena ponownie rozbrzmi w Głogówku. Rusza 31. Śląski Festiwal. W tym roku dla miłośników muzyki klasycznej przygotowano dwa koncerty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »