Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 19:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Agnieszka była bezkonkurencyjna! Za nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence [ZDJĘCIA]

Za nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence [fot. Sławomir Mielnik]
Za nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence [fot. Sławomir Mielnik]
Agnieszka Włodek z Opola okazała się bezkonkurencyjna w Wielkim Teście Wiedzy o O-polskiej Piosence, zorganizowanym po raz pierwszy przez Radio Opole. Zawodnicy w pierwszej rundzie do odgadnięcia mieli 3 piosenki, w rundzie finałowej 5. Wszystkie muzyczne zagadki przygotował DJ Adamus. Od 12 tygodni serwował je, w ramach przygotowań słuchaczom Radia Opole w akcji "60/60".
Drugie miejsce zajął Michał Burczyński z Kamiennej Góry, a trzecie Kevin Adamczyk z Opola.

- Byłam bardzo zestresowana, nogi mi się trzęsą do teraz. Ja codziennie słucham tych piosenek, ale tak około 2 tygodni, jak już się zapisałam na ten test, to nawet były karteczki w domu robione z tytułami, wykonawcami, także opłacało się. Szłam do pracy i nuciłam sobie. Ja nie wierzę normalnie - mówi pani Agnieszka.

- Słucham polskiej muzyki cały czas i się przygotowałem. Bardzo lubię polską muzykę i szanuje bardzo artystów - dodaje pan Michał Burczyński.

- Ja uważam, że naszym sukcesem jest sam fakt, że wzięliśmy w tym udział, bo to było 6 wspaniałych, którzy znali te piosenki i to jest bardzo duży sukces - podkreśla pan Kevin.

- Choć pogoda jest typowo festiwalowa, to cieszę się, że tylu mieszkańców przyszło i kibicowało naszym uczestnikom - mówi Piotr Wojtowicz, prezes Radia Opole.

- Uważam, że to była udana akcja i spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych słuchaczy, którzy do tej pory nie mieli kontaktu z Radiem Opole. Dużo telefonów odebraliśmy. To dla nas też było zaskoczenie, bo to były młode osoby, a zazwyczaj nasz słuchacz, to osoba starsza. Uważam, że zmienia się ten słuchacz i coraz młodsze osoby do nas dzwonią i to nas bardzo cieszy. Cieszę się, że to się tak udało zgrać.

- Deszcz przechodzi i myślę, że za chwilkę będzie słońce, więc mnóstwo dobrej zabawy, jak to zresztą zawsze przy okazji festiwalu - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Dodajmy, że nagrodą główną w konkursie był bon o wartości 1000 złotych oraz samochód na weekend. Laureat drugiego miejsca otrzymał między innymi voucher na weekendowy pobyt w hotelu Weneda, a ostatni na podium zdobył pakiet serwisowy od firmy Eltrans.

Partnerami Wielkiego Testu Wiedzy o O-polskiej Piosence było miasto Opole, hotel Weneda w Opolu oraz firma Eltrans.
Agnieszka Włodek, Michał Burczyński, Kevin Adamczyk
Piotr Wojtowicz i Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »