Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-05-15, 07:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Bardzo nam się podoba, dzieci też zadowolone". Za nami 14. Noc Muzeów w Opolu [ZDJĘCIA]

Noc Kultury w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Noc Kultury w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Rozwiązywali quizy, zwiedzali wystawy i słuchali wykładów. Opolanie tłumnie wzięli udział w 14. Nocy Muzeów w Opolu. Atrakcje przygotowało 9 instytucji, a tegorocznym hasłem wydarzenia była "Moc Kultury". Uczestnicy mogli przemieszczać się między instytucjami specjalnym autobusem.
Ci, którzy dotarli do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu, mogli poznać historię misia Wojtka. Była także okazja zagrania w grę planszową, którą prowadził Dominik Hadas z muzeum. - Celem gry, tak jak celem podróży często jest, nie dotarcie do celu, ale zebranie różnych doświadczeń. Mamy tutaj różne kategorie misiowych kart, na który są misiowe zabawy albo misiowe przysmaki lub flagi krajów, które odwiedził miś Wojtek czy też naszywki oddziałów, którym on towarzyszył - dodaje.

Sporo atrakcji przygotowało także Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. - W tym piękną wystawę poświęconą Marii Bujakowej z przepięknymi elementami tkackimi - mówi Izabela Jasińska z muzeum. - Mamy też swoje dwie wystawy archeologiczną, etnograficzną i one również towarzyszą Marii Bujakowej - dodaje.

- Bardzo nam się podoba. Jesteśmy tu razem z dziećmi i są one bardzo zadowolone. Są w różnym wieku, bo od 6 do 9 lat i każdemu bardzo się podoba - mówi pani Krystyna.

Wystawy w ramach Nocy Muzeów opolanie mogli zwiedzać wczoraj (14.05) do północy.
Dominik Hadas i gracz Paweł
Izabela Jasińska i zwiedzający wystawę

Kultura i rozrywka

2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Praszkowskie muzeum zaprasza w wakacje na wystawę zainspirowaną przyrodą. Są obrazy i rzeźby Muzeum w Praszce prezentuje nową wystawę czasową, pt. 'Inspiracje przyrodą'. » więcej 2022-07-02, godz. 11:45 Domy kultury mogą aplikować o pieniądze z NCK. Tym razem chodzi o cyfryzację Nawet 200 tysięcy złotych mogą otrzymać samorządowe domy kultury, centra sztuki czy biblioteki z Narodowego Centrum Kultury. Ruszył drugi konkurs grantowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »