Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-05-15, 07:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Bardzo nam się podoba, dzieci też zadowolone". Za nami 14. Noc Muzeów w Opolu [ZDJĘCIA]

Noc Kultury w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Noc Kultury w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Rozwiązywali quizy, zwiedzali wystawy i słuchali wykładów. Opolanie tłumnie wzięli udział w 14. Nocy Muzeów w Opolu. Atrakcje przygotowało 9 instytucji, a tegorocznym hasłem wydarzenia była "Moc Kultury". Uczestnicy mogli przemieszczać się między instytucjami specjalnym autobusem.
Ci, którzy dotarli do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu, mogli poznać historię misia Wojtka. Była także okazja zagrania w grę planszową, którą prowadził Dominik Hadas z muzeum. - Celem gry, tak jak celem podróży często jest, nie dotarcie do celu, ale zebranie różnych doświadczeń. Mamy tutaj różne kategorie misiowych kart, na który są misiowe zabawy albo misiowe przysmaki lub flagi krajów, które odwiedził miś Wojtek czy też naszywki oddziałów, którym on towarzyszył - dodaje.

Sporo atrakcji przygotowało także Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. - W tym piękną wystawę poświęconą Marii Bujakowej z przepięknymi elementami tkackimi - mówi Izabela Jasińska z muzeum. - Mamy też swoje dwie wystawy archeologiczną, etnograficzną i one również towarzyszą Marii Bujakowej - dodaje.

- Bardzo nam się podoba. Jesteśmy tu razem z dziećmi i są one bardzo zadowolone. Są w różnym wieku, bo od 6 do 9 lat i każdemu bardzo się podoba - mówi pani Krystyna.

Wystawy w ramach Nocy Muzeów opolanie mogli zwiedzać wczoraj (14.05) do północy.
Dominik Hadas i gracz Paweł
Izabela Jasińska i zwiedzający wystawę

Kultura i rozrywka

2023-12-05, godz. 20:00 Grudzień pełen atrakcji. Grodkowski ośrodek kultury zaprasza na świąteczne wydarzenia Rozświetllenie choinki, mikołajki, 'Pierniczkobranie' oraz wspólne kolędowanie. Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie szykuje w grudniu sporo świątecznych… » więcej 2023-12-05, godz. 17:30 Ilustracje do książek na wystawie w bibliotece 'Ilustracje nie tylko dla dzieci' - taki tytuł nosi wystawa prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2023-12-04, godz. 15:51 Ruszyła Opolska Scena Tańca. "Tańczymy z radości" Opolska Scena Tańca w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu powróciła po raz trzeci, ale w nietypowy sposób. Rozpoczęła się nie spektaklem, a ... warsztatami… » więcej 2023-12-04, godz. 15:49 Świątecznie w starostwie w Strzelcach Opolskich. Rozpoczął się coroczny kiermasz Świąteczne stroiki, wieńce, ozdoby na choinkę, czy pierniki. W starostwie powiatowym w Strzelcach Opolskich wystartował bożonarodzeniowy kiermasz, który… » więcej 2023-12-04, godz. 12:00 Różne formy artystyczne na wystawie dwóch autorek w kluczborskim muzeum 'Botanic' to tytuł wystawy plastycznej, prezentowanej obecnie przez Muzeum im. Dzierżona w Kluczborku. Ekspozycja to twórczość Kamili Gis oraz Agaty Nalewaj… » więcej 2023-12-03, godz. 09:00 Wystawa przedśmiertna w GSW. "Artystka żyje i ma się dobrze, choć śmierć jest ważna w jej twórczości" 'Wystawę przedśmiertną' Karoliny Wojtas będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Młoda fotografka przedstawi motyw śmierci nie tylko… » więcej 2023-12-02, godz. 13:15 Mikołaj w Muzeum Polskiej Piosenki i warsztaty dla dzieci Tegoroczne spotkanie z mikołajem w Muzeum Polskiej Piosenki przesunięto na 3 grudnia. Muzeum zaprasza o godzinie 10.00, 12.00 i 13.30. Przewidziano warsztaty… » więcej 2023-12-01, godz. 20:00 Ku pamięci Bena Muthofera. Weekend w Opolu z twórczością tego artysty Cały weekend będzie poświęcony twórczości Bena Muthofera, niemieckiego artysty związanego z Opolem. Na mieszkańców regionu czekają między innymi warsztaty… » więcej 2023-12-01, godz. 17:35 Dawne instrumenty zabrzmią podczas koncertu kameralnego w filharmonii 'Muzyka Króla Słońce' taki tytuł nosi dzisiejszy (01.12) koncert Kameralny w Filharmonii Opolskiej. To już szósty sezon takich koncertów w tej instytuc… » więcej 2023-12-01, godz. 17:00 Morskie opowieści i ballady prosto z morza. Kapitan Sobieszczański "dopłynie" do MBP Kapitan Ryszard Sobieszczański opowie o jachcie, który na morzu... miał kaprys i nie chciał współpracować. Historii o rejsie z awariami, sztormami, ale… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »